Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptik maddi manevi tazminat talep edebilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Dün 18:00 saatlerinde e-80 kavacik umraniye yolunda bi kaza gecirdim.
    Kavaciktan umraniye yoluna dogru ilerlerken arac 3.kopru sapagini kacirmamak icin sol seritten en sagdaki seride sert bir manevra yapti acida cok dar oldugu icin arac yatay bir sekilde komple onumdeki seriti kapladi.
    Araca yandan vurmak zorunda kaldim ve tavan kismindan uctum diz kapagim ve sol el bas parmagim yarildi.Kask eldivende parcalandi.
    Kazadan sonra sahis hastanede yanima geldi ben tum masraflarini karsiliycam dedi numarasini verdi karakolda ifadede vermis ben gidemedim ayaga kalkamadigim icin bende bugun veya yarin gidecegim.
    Sormak istedigim şudur simdi bu arac 8/8 hatali motosikletin hasarini sigorta karsilayacak, peki benim fiziken yaralanmam ne olucak? (Ayak'da calisiyorum 2 ay kadar bir sure ise gidemiycem buyuk olasilikla isten cikartma olucak)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Medeni bir ülkede olsak her türlü tazminat alırdın fakat ülkenin adalet sistemi malum muz cumhuriyetinden hallice.
    birbilent, azah ve tugrulbora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kanka geçmiş olsun iyisin inşallah.
    Hastane polisi gelmesi gerekirdi görevi bu neden gelmemiş ki..

Kanka kalıcı hasar olmadığı sürece birşey talep edemiyorsun malesef.
    Sgk'dan faydalanacaksın malesef.
    Hala aynı işyerindemisin?
    Kaç ay,yıl oldu?
    Senen dolmamışsa çakallık yapıp ihbar tazminatı verip yollarmı yollar diğer türlü kıdem tazminatı hak ettiysen onu ödemek zorunda.
    2 ay rapor aldın diye işten niye çıkarsın ki?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Şikayetçi olmayı unutma maddi manevi sorunlarına karşılarsa şikayetimden vaz geçiceğinide karşındaki şahısa bildir karşılıklı halederiz mantığıyla şikayet edilmeyen kişiler sonrada yürü git işine diyince de şikayetçi olamıyorsun mevzu gelip geçmiş oluyor
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

geçmiş olsun

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    arabamın tekeri patladığı için emniyet şeridine girer girmez bir arkadaş yandan bana çarptı kapı ayna vs zarar gördü,düşen motorlu arkadaşa haklı haksız aramıyorum ben de motor kullanıyorum sen iyi misin dedim,neyse çocukta bişey yoktu arasırız dedik. Bir gün sonra 3.500 tl masraf var öde gibisine konustu,allta alta ben almayı bilirime getirdi bende film koptu alabiliyorsan al dedim. Sonra babası aradı usulen konustu falan emniyet şeridinde arabama çarpıl asına rağmen sorf motorculuk bağına 750 verdim ve benim arabanın masrafı bana kaldı. Sözün özü şu ki bir daha asla ve asla raporsuz bir cm aracı hareket ettirmem. Kardeşim sana tavsiyem ortayı uygun bir dille bulun olan olmuş.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hocam cok cok gecmis olsun dun yaninizdan gectim ben poli aracı falan vardı araci gordum baya hasar vardi ucuz atlatmissiniz. Eve yetismem gerekiyordu duramadim. Sordugunuz konuyla ilgili bilgim yok ama her gun o guzergahi kullaniyorum. Gectigim 3 cıkıs var kavacık-3.köprü- ümraniye. Hepsinde de o kadar dengesiz kırıyorlar ki bir gün hepimizin basına gelebilir o yüzden ya hızımızı düşürmemiz ya da çıkışlarda sağ şeritten kaçınmamız gerekiyor. Tekrardan tez zamanda şifa diliyorum.

Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka geçmiş olsun iyisin inşallah.
    Hastane polisi gelmesi gerekirdi görevi bu neden gelmemiş ki..

Kanka kalıcı hasar olmadığı sürece birşey talep edemiyorsun malesef.
    Sgk'dan faydalanacaksın malesef.
    Hala aynı işyerindemisin?
    Kaç ay,yıl oldu?
    Senen dolmamışsa çakallık yapıp ihbar tazminatı verip yollarmı yollar diğer türlü kıdem tazminatı hak ettiysen onu ödemek zorunda.
    2 ay rapor aldın diye işten niye çıkarsın ki?
    Biraktigin yerdeyim bro Adam 8/8 hatali yaralndm yani ciddi sekilde hde onun hatasi yuzunden wc ye zor gidiyorum walla bunun bi bedeli olmali yoksa adam ezsin beni motoru sigorta karsilasin olmazki.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraktigin yerdeyim bro Adam 8/8 hatali yaralndm yani ciddi sekilde hde onun hatasi yuzunden wc ye zor gidiyorum walla bunun bi bedeli olmali yoksa adam ezsin beni motoru sigorta karsilasin olmazki.
    Kanka çok geçmiş olsun.
    Dediğim gibi bunun bedeli sadece bu malesef.:(
    Ama işverenin böyle birşey yapması çok saçma. Rapor almak senin en doğal hakkın. Eğer hakkının peşinden koşacaksan araç sahibinden çok işvereninle uğraş.

Karakola gideceksin ifade vereceksin onuda yaralanmalı kazaya karıştığın için alacaklar. Sonuda şikayetçiyim ya da şikayetçiyim uzlaşmak istiyorum olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeşim büyük geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşirsin inşallah. Bahsettiğin olayda sigorta maddi zararını karşılar. Değer kaybı ile alakali karşı tarafın sigorta şirketiyle irtibat kurman gerekiyor. hastaneye giderek rapor alman ve bununla savcılığa giderek başvuru yapman lazım. Sonuç ne kadar hızlı olur bilmiyorum ama manevi tazminat istiyorsan tazminat davası açman gerekiyor. Forumda avukat ya da hukukçu arkadaşlar varsa daha sağlıklı bilgi verebilirler. Savcılık falan zor olacak diye düşünme gerçekten yarım saat gibi kısa bir sürede işini halledebiliyosun.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    1 yılı doldurduysan şirket seni atmamalı. Atarsa mahkemeye verip işe geri alım davası açarsın, aradaki maaşlarını ve tazminatını alırsın.
    Yine de işe almazlarsa 4 maaş daha tazminat alabilirsin. Bu gibi durumlarda maaşını SGK karşılıyor diye biliyorum.

Yaralanmalı kazalarda tazminat hakkın var.Gerekli desteği sağladıysa ve tüm konularda uzlaştıysa tazminatın pek manası kalmıyor.

Maddi manevi derken ne kadar tazminat almayı planlıyorsun ?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    turkiyede calismayan bir sey de tazminat mekanizmasidir.

amerikada
    sular kesik, adam dus alamiyor, ise gec gidiyor, toplanti kaciriyor
    toplantida sirketi milyon dolar zarar ediyor.

bunun uzerine su sirketini ve belediyeyi (city) mahkemeye veriyor.
    yukluce tazminatini aliyor.

bize komik geliyor degil mi?
    iste komik geldigi icin turkiyede tazminat meselesi calismiyor!

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da trafik sigortası karşı tarafın sadece araç hasarını değil, sağlık giderlerini de karşılar (minimum $25000 karşılayabilmek zorunda). Ancak zarar daha fazla olduysa, karşı tarafın parası da varsa, dava açıp daha fazlasını alabilirsiniz.

Türkiye'de niye öyle değil ki? Adamı işinden ediyorsunuz. Kim verecek bunun hesabını? Hele hele diz kapağı parçalanması nedir yahu? Acaip hassas ve çok kullanılan bir organ. Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yılı doldurduysan şirket seni atmamalı. Atarsa mahkemeye verip işe geri alım davası açarsın, aradaki maaşlarını ve tazminatını alırsın.
    Yine de işe almazlarsa 4 maaş daha tazminat alabilirsin. Bu gibi durumlarda maaşını SGK karşılıyor diye biliyorum.

Yaralanmalı kazalarda tazminat hakkın var.Gerekli desteği sağladıysa ve tüm konularda uzlaştıysa tazminatın pek manası kalmıyor.

Maddi manevi derken ne kadar tazminat almayı planlıyorsun ?
    Ekipmanlarim ya yirtildi ya kirildi yada o arada gumburtuye gitti,asagi yukari 4 5 bin tl maddi hasarim var.2 gundur yataktayim uyumak icin uyku hapi ve agri kesici aliyorum onlar bile zor kesiyor kendi ihtiyacimi bile zor goruyorum suan malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı 0km adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim büyük geçmiş olsun. Tez zamanda iyileşirsin inşallah. Bahsettiğin olayda sigorta maddi zararını karşılar. Değer kaybı ile alakali karşı tarafın sigorta şirketiyle irtibat kurman gerekiyor. hastaneye giderek rapor alman ve bununla savcılığa giderek başvuru yapman lazım. Sonuç ne kadar hızlı olur bilmiyorum ama manevi tazminat istiyorsan tazminat davası açman gerekiyor. Forumda avukat ya da hukukçu arkadaşlar varsa daha sağlıklı bilgi verebilirler. Savcılık falan zor olacak diye düşünme gerçekten yarım saat gibi kısa bir sürede işini halledebiliyosun.
    Bende forumdan daha samimi gelicek avukat hukuk danismani gibi birinin cikmasini yardim etmesini umuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka çok geçmiş olsun.
    Dediğim gibi bunun bedeli sadece bu malesef.:(
    Ama işverenin böyle birşey yapması çok saçma. Rapor almak senin en doğal hakkın. Eğer hakkının peşinden koşacaksan araç sahibinden çok işvereninle uğraş.

Karakola gideceksin ifade vereceksin onuda yaralanmalı kazaya karıştığın için alacaklar. Sonuda şikayetçiyim ya da şikayetçiyim uzlaşmak istiyorum olacak.
    Uzlasmaya gidince sigortadan para alamiyormusum malesef.Ya kendi aranda hallet yada dava ac dendi bana.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Dava aç şikayetini alma. Mahkeme oluncaya kadar masrafları karşılarsa (sende iyi olursan) şikayetini geri alırsın. Şikayetçi olmaz vs ise masrafları karşılamadan vs kurtulur. Bizim bi abimize bi hakimin kızı çarptı. Yalvar yakar şikayetçi olma tüm masrafını karşılıyım dedi. Abimiz şikayetçi olmadı sonuç mu ne masrafları karşılandı nede ilgilenen. Bide abimizi suçlu çıkarmışlar hakim kızı diye. Sonuç koca bir hüsran.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun kardeşim. Umarım tez zamanda sağlığına kavuşursun. Maddi manevi tazminat vicdanlarda hakkındır. Ama ya kanunlarda :( Orasını bilemiyorum, umarım vardır ve kazanırsın ...

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Çok geçmiş olsun, umarım yakın zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Kaza tutanağı varsa, karşı tarafın trafik sigortasının sizin hem motorunuzun masrafını hem de sağlık masraflarınızı karşılaması lazım.
    Ekipman ise bu işe dahil değil diye biliyorum. Ekipmanın masrafı için ise tanıdık bir servise fiyat şişirterek hakkınızı alabilirsiniz.

3 gün üzeri raporlarda, maaşınız sgk tarafından ödeniyor diye biliyorum. adınıza ziraat bankasına para yatırılıyor. işverenin sizden mahrum kalmak dışında bir kaybı yok. Yalnız çoğu işveren 2 rapordan sonra işten çıkartmak isteyecektir. Dua edin ki sizi bu halde raporluyken çıkartmak istesin. İşte o zaman büyük hata yapmış olurlar,iş mahkemesinden yüklü tazminat alırsınız. Yalnızca eğer işveren kafasına koymuşsa, raporunuz bittikten sonra eften püften bahanelerle çıkartmaya çalışacaktır ki, bu durumda bile iş mahkemesinde büyük olasılıkla kazanırsınız.

Psikolojik etkilerin maddi tazmini konusunda ise malesef ülkemizdeki tazminat meselesi çalışmıyor. "haksız zenginleşme" tabiri ile bu tür tazminatın önüne geçiyorlar.

tekrar çok geçmiş olsun.
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Çok yakın bir arkadaşım 15 ay önce benzer bir kaza geçirdi. Karşı taraf hatalı sollama sonucu kafa kafaya çarpıştılar ve arkadaşımın femur kemiği kırıldı, dizi büyük hasar gördü ayrıca serçe parmağı da kırıldı.

Ameliyat, platinler ve 2 aylık fizik tedavi ile şu anda epey iyileşti. Yani yürüyor, eğilip çömeliyor ve motosiklete binebiliyor.

Kaza yerine bizzat gittim sonra ambulans ile beraber hastaneye de gittik ve genelde tüm süreçlerde beraberdik.

Maddi durumu müsait olduğu için özel hastanede ameliyat oldu ve fizik tedavisi yapıldı. Bağ kur bir kısmını karşıladı tabi.

Aşağı yukarı 15-20 bin liraya mal oldu ona bu kaza!

Bu süreçte kazaya sebebiyet veren şahıs bir kere olsun hastahaneye veya geçmiş olsun için gelmedi! Sanırım bir kere telefonda konuştuk galiba oda şikayetçi olacağız, yok sen suçlusun, yok hızlıydın gibi polimikler ile sonuçlandı.

Arkadaşım elbette şikayetçi oldu ve bekleme süremiz başladı o arada mahkeme kağıdı da gelmişti sanırım.
    Kazadan 2 ay kadar sonra Kartal Anadolu Adliyesinden bir şahıs aradı. Uzlaştırmacı memur ve pazarlık süreci başladı. Seçenekleri sundu gayet adil davrandı dinledi evrakları aldı, oturuldu konuşuldu vs. Bir ayda öyle pazarlık ve düşünme süresi derken 20 bin liraya razı oldu.

Şunu demek istiyorum; tazminat alamazsın, yok bu memlekete kaza yaparsan tazminat beklersen bittin yandın kül oldun diye bir şey yok!

Her şeyi kuralına göre yaparsan ve şikayetçi olursan elinde belgelerin vs de olursa alırsın eninde sonunda hakkını.

Ancak kısa yoldan uzlaşabilirsinde.

Çok geçmiş olsun bol ve acil şifalar dilerim sana.
    twisten bunu beğendi.

Lala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Intruder VL 800
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.. Bir hasar danışmanlık firmasında çalıştığım için hak edebileceğiniz gelirden mahrum kalma gibi maddi tazminatınızın mevcut olduğunu bildirmek isterim.. Özelden yazarsanız konu ile ilgili size yardımcı olmaya çalışırım. Tekrar geçmiş olsun..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakın bir arkadaşım 15 ay önce benzer bir kaza geçirdi. Karşı taraf hatalı sollama sonucu kafa kafaya çarpıştılar ve arkadaşımın femur kemiği kırıldı, dizi büyük hasar gördü ayrıca serçe parmağı da kırıldı.

Ameliyat, platinler ve 2 aylık fizik tedavi ile şu anda epey iyileşti. Yani yürüyor, eğilip çömeliyor ve motosiklete binebiliyor.

Kaza yerine bizzat gittim sonra ambulans ile beraber hastaneye de gittik ve genelde tüm süreçlerde beraberdik.

Maddi durumu müsait olduğu için özel hastanede ameliyat oldu ve fizik tedavisi yapıldı. Bağ kur bir kısmını karşıladı tabi.

Aşağı yukarı 15-20 bin liraya mal oldu ona bu kaza!

Bu süreçte kazaya sebebiyet veren şahıs bir kere olsun hastahaneye veya geçmiş olsun için gelmedi! Sanırım bir kere telefonda konuştuk galiba oda şikayetçi olacağız, yok sen suçlusun, yok hızlıydın gibi polimikler ile sonuçlandı.

Arkadaşım elbette şikayetçi oldu ve bekleme süremiz başladı o arada mahkeme kağıdı da gelmişti sanırım.
    Kazadan 2 ay kadar sonra Kartal Anadolu Adliyesinden bir şahıs aradı. Uzlaştırmacı memur ve pazarlık süreci başladı. Seçenekleri sundu gayet adil davrandı dinledi evrakları aldı, oturuldu konuşuldu vs. Bir ayda öyle pazarlık ve düşünme süresi derken 20 bin liraya razı oldu.

Şunu demek istiyorum; tazminat alamazsın, yok bu memlekete kaza yaparsan tazminat beklersen bittin yandın kül oldun diye bir şey yok!

Her şeyi kuralına göre yaparsan ve şikayetçi olursan elinde belgelerin vs de olursa alırsın eninde sonunda hakkını.

Ancak kısa yoldan uzlaşabilirsinde.

Çok geçmiş olsun bol ve acil şifalar dilerim sana.
    Femur kemiği kırıldı,platin,2 fizik tedavi??
    Haliyle kalıcı hasar meydana geliyor ve hak talebinde bulunabilir diye biliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)