Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yuvarlak çelik gözlükle normal kask kullanılırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI

yuvarlak gözlük kullanıyorum ama normal kasta olmaz dediler kullanan varmı acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı CrazyHamsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuvarlak gözlük kullanıyorum ama normal kasta olmaz dediler kullanan varmı acaba?
    Çelik gözlük derken metal çerçeve gözlükleri kastediyorsunuz sanırım. Ben plastik kullanıyorum ve kaskımda gözlük yuvası olmamasına rağmen kullanıyorum. Ama gözlük yuvası olsa müthiş olur tabi çünkü takarken bazen düzgün takılamayabiliyor.

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çelik gözlük derken metal çerçeve gözlükleri kastediyorsunuz sanırım. Ben plastik kullanıyorum ve kaskımda gözlük yuvası olmamasına rağmen kullanıyorum. Ama gözlük yuvası olsa müthiş olur tabi çünkü takarken bazen düzgün takılamayabiliyor.
    bir kaç kişiye sordumda metal gözlük kırılır dedi emin olamadım

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bende yuvarlak tam metal çerçeve gözlük kullanıyorum iki farklı kask kullandım. Biri nolan idi ve çok zor oluyordu takmak kaskı kafaya takarken kulakları katlıyarak takıyorfum mecbur sonra gözlüpğü takıp kulakların içerde düzelmesi için dua ediyorum alışıncaya kadar zor oldu boğuluyordum zaman zaman sonra shoei kaska geçtim ondan çok daha rahat oldu tam kaskı takıp sonra gözlüğü takıyorum genelde kolayca giriyor. İki kaskta da gözlük için uygun ibaresi vardı ama shoei daha geniş alan bıraktığı için çok rahattı. Bu zamana kadar bir kere kırıldı (1 yıl ) haliyle zorla takmaya çalışırken gözlük de eski (4 yıl ) ve metal de olsa incecik bir çerçeveye sahip olduğu için kırıldı en sonunda.

Özetle kullanabilirsin dikkatli olmanı tavsiye ederim mümkünse önce dene kaskı sonra al ( kaskı aldıktan sonra kullanmaya başlayınca içinde ki pedler ezilşnce daha rahat olacak takması zamanla ) ama sanırım en ideali mümkünse sırf kask için normalde kullanmayacağın eğilebilen kırılsa da masraf çıkarmayan bir çerçeven olması.

Ben de normalde metal çerçeveli gözlük kullanıyorum fakat motosiklet üzerinde plastik çerçeveli gözlüğüm var onu takıyorum sığmamasından değil ikiside sığıyor ama bir kaza durumunda o metal çerçevenin gözüme yüzüme girme ihtimali var diye düşünüyorum. Plastik daha güvenli geliyor o yüzden.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı CrazyHamsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç kişiye sordumda metal gözlük kırılır dedi emin olamadım
    Bende yuvarlak metal gözlük kullanıyorum kaskım Nexx sx100 gözlük kanalları var hiç bir sorun olmadan takıp çıkartabiliyorum gözlüğü rahatsızda etmiyor , bazı kasklarda hiçbir gözlüğü kullanamazsın ama alacağında gözlük için yuvası var mı dikkat et varsa sorunsuz takarsın

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kaskın sıkılığı, gözlüğün sağlamlığına ve sizin itinanıza bağlı.

Alıntı MTahaOzsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yuvarlak tam metal çerçeve gözlük kullanıyorum iki farklı kask kullandım. Biri nolan idi ve çok zor oluyordu takmak kaskı kafaya takarken kulakları katlıyarak takıyorfum mecbur sonra gözlüpğü takıp kulakların içerde düzelmesi için dua ediyorum alışıncaya kadar zor oldu boğuluyordum zaman zaman sonra shoei kaska geçtim ondan çok daha rahat oldu tam kaskı takıp sonra gözlüğü takıyorum genelde kolayca giriyor. İki kaskta da gözlük için uygun ibaresi vardı ama shoei daha geniş alan bıraktığı için çok rahattı. Bu zamana kadar bir kere kırıldı (1 yıl ) haliyle zorla takmaya çalışırken gözlük de eski (4 yıl ) ve metal de olsa incecik bir çerçeveye sahip olduğu için kırıldı en sonunda.

Özetle kullanabilirsin dikkatli olmanı tavsiye ederim mümkünse önce dene kaskı sonra al ( kaskı aldıktan sonra kullanmaya başlayınca içinde ki pedler ezilşnce daha rahat olacak takması zamanla ) ama sanırım en ideali mümkünse sırf kask için normalde kullanmayacağın eğilebilen kırılsa da masraf çıkarmayan bir çerçeven olması.
    saolun hocam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)