Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dubleks Lastik Her Gün İniyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Zone 150 motorumun ön lastiği her gün sıfıra iniyor arkadaşlar. Yarık falan yok ama şöyle bir şey var. Jant ile lastik arasında bir yerden havayı veriyor basınca. O yeri avucumla kapatınca havayı alıyor bir daha vermiyor. Aradan 2 saat falan geçince yavaş yavaş inip tekrar sıfırlanıyor. Sizce neden olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    büyük ihtimalle jantta eğrilik var yanaktan kaçırıyor. Kontrol ettir. Lastik sıkıntılıysa onu değiştir yada ilaç sıkıp devam et

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Hocam ilk olduğunda motor durduğu yerde olmuştu eğrilik olacağını sanmıyorum. Dubleks lastiklerde tam oturmama olabiliyormuş bu olabilir mi ki sorun.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ben ybr ye anlas capra set aldığımda her gün bir ön bir arka iniyordu. Her gün hava bastırıp tamirci, lastikçi gittim. Yok yok yok... Kafayı yiyorduk her seferinde, siboplar değiştirdik, sibop içi değiştirdik, ilaç sıktık..
    Lastikleri söktük en son, jant içini yeniden komple zımpataladık, lastik otursun diye yağladık... 2 gün sonra yeniden indiler...
    Gerçekten de rüyalarıma giriyordu..
    Bir gün başka bir tamircinin oradan geçiyordum, ustası yokmuş, 10 yaşında bir çocuk sibobu sağa sola eğdiği gibi sürdüğü sabunlu su köpürmeye başladı.. Sibobu değiştecek usta yoktu. Hemen koştum lastiği takan ustaya(!!!) siboptanmış, bulduk!! dedim..
    Adam sabunlu suyu sürdü, sibobu kopartacaz neredeyse ama yok!!! Rüya mı gördüm diye düşünürken bir de ne göreyim, İŞTE!!!! Dedi bağırarak... Bulmuştuk!
    Yan dükkandaki demirci, karşı dükkandaki yıkamacı çocuk, olayı bilen geldi. Gözyaşlarımı tutamıyordum ( neredeyse birbirimize sarılacaz yani o derece ) arka tekerdeki sibop değişti. Bir daha ne ön ne de arka teker inmedi..
    Ama, arka tekerdeki sibop değişince ön teker nasıl düzeldi bilen yok.
    Rivayet odur ki, ustası olmayan çırak çocuk aslında insan suretindeki Hızır'mış..
    Şaka bir yana abartısız böyle oldu..
    Artık, tekeri mi sök-tak yaparsınız, sibop mu değiştirsiniz, yoksa ustasız çırağı mı ararsınız o size kalmış..

Kolay gele.. ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)