Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Baskı balata değiştiricem fakat yardım gerekiyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar
    Bizim buranın ustaları zincir değiştirmeye 220Tl para talep ediyorlar , birde debriyajı dahil edince 550tl fiyat çıkartıyorlar zincir 50tl balata takımı 70tl
    Geri kalan 430tl işçilik ve 5 kuruş indirim yapmıyorlar , sove söve bir hal oldun.
    Adamlar istediği fiyatı çeker ona birşey diyemem ama herşeyin bir sınırı var.

Bende zinciri kendim degistirdim zincir 50tl orjinal.
    Şimdide baskı balatayı değiştiricem, internet üzerinden yağ , conta , balata siparişi verdim
    Fakat debriyaj göbeğini sökmek için ayrı bir aparat var !

Bu aparatın icine lokma takımının cırcirini sokup öyle açıyorlar , bendede lokma takımı mevcut ama circirin ucu bu aparatta göre olacakmı uyacakmı bilmiyorum, satışı yapılan sitelerde herhangi bir genişlik uzunluk değerleri verilmiyor hepsi aynı oradami sahip
    Bu aparatı alırken nelere dikkat etmem gerekiyor ve bendeki klasik lokma takımının cırcirini uyarmı nereden anlayabilirim
    Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    seperatör anahtarı diye geçiyor, büyük kısmı cg kt ve diğer motorlar için küçük taraf cuplar için

küçük lokma setleri için değil daha kalın olan lokma setleri için. aynı zamanda büyük lokma setin varsa bir uzatmasını/ilavesini ister.

bende tek taraflısı var. iç çapı 13x13mm kare

10x10mm lokmaya uymaz

hava tabancası olursa daha kolay olur hava tabancasız da sökersin.

eğer lokma setin yarım parmak yani 1/2 ' ise uyar

Arkadaşlar lokmanın üzerinde sadece 86 207 yazıyor
    Şu şekilde 1TL ile lokmanın ucunu kıyasladım sizce olurmu

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    1/2 uzatma kol ve T kol bi de seperatör anahtarı alıp halledersin. yan kapak contasını da almayı unutma.

elle civatasını açamazsan t kolun ucuna çekiçle hafif tıklat açılır. sıkarken de aynısını yaparsın.

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lokmanın üzerinde sadece 86 207 yazıyor
    Şu şekilde 1TL ile lokmanın ucunu kıyasladım sizce olurmu
    https://i.hizliresim.com/OuJcNR.jpg
    yazdığınız kodu google amcaya aratınca stanley ın 3/8 lik kolu çıkıyo.seperator anahtarı 1/2 ise elinizdekine takamazsınız. alıcağınız ürün 1/2 t kol (hırdavatcıya gidip yarım parmak t kol istiyorum diceksiniz

Arkadaşlar bunu buldum fakat bunun uzun olanını bulamadım, bunu seperatöre taktığında debriyajın somununa yetisecekmi acaba yada siz bi baksaniz link verseniz çok iyi olur

https://www.hepsiburada.com/bgs-t-kol-adaptor-1-2-p-HBV00000IBO04?magaza=B-H%C4%B1rdavat&wt_gl=cpc.6822.shop.nelk.yapi-market-ssc&gclid=Cj0KCQjwsYb0BRCOARIsAHbLPhGLicrRW5oAyJn0 ARL4ezoO4rPO6f2NI14LTpJ81DOk4jQNiLwAudsaAqxgEALw_w cB

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)