Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışından süper moto kit alma

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamın aleyküm hayırlı akşamlar. 1 haftadır kafamı kurcalayan Bi mesele var işin içinden çıkamadım geleyim forma abilerime ablalarıma danışayım yol gösterirler dedim. Uzun lafın kısası Almanya'dan crf 250l süpermoto kiti alcam fiyatı 1.900 dolara geliyor. Firma türkiye kargo sağlıyor fakat çevremdeki insanların gümrükte takılır vergisi fazla vbs şeyler söylüyor biraz araştırma yaptım herkez farklı farklı bişe diyor. O yüzden gözü kararttım kendim gidip alacağım fakat ülkeye nasıl sokacagım yasal olarak işlemler nedir. Kendi gitmemi mantıklı yoksa kargoyla gelmesimi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Parçalar tek tek mi geliyor yoksa aynı pakette bir çok parça birden mi geliyor bu da önem taşır. Paket başına gümrük ödersiniz çünkü. Yani giriş başına gibi düşünün. Bu kadar fazla parça sipariş etmediğim için ne kadar çıkar bilemeyeceğim.

1500 Euro üzeri ithalatlarda Gümrük Giriş Beyannamesi düzenlenmesi zorunlu. Şahsi olarak bu beyannameye düzenleyemezsin. Herhangi bir firma/vergi mükellefi aracılığıyla ithal edebilirsin. Normal gümrük vergilerine ilave olarak gümrük müşavirliği masraflarını ödemen gerekir. Gümrük müşavirliği masrafı 300-500 TL'yi açmaz.

Bunun haricinde gidip kendin getirmen durumunda da 1500 Euro'yu aştığı için vergi ödersin. Kendin getirirsen beyanname düzenletmene gerek olmaz. Sırf bu yüzden yurtdışına çıkılacaksan, burada beyanname düzenlemek daha karlı olur.
    emenyasin bunu beğendi.

Jant lastik fren sistemi herşeyi takılı düz iki motosiklet tekeri

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçalar tek tek mi geliyor yoksa aynı pakette bir çok parça birden mi geliyor bu da önem taşır. Paket başına gümrük ödersiniz çünkü. Yani giriş başına gibi düşünün. Bu kadar fazla parça sipariş etmediğim için ne kadar çıkar bilemeyeceğim.
    Herşey üzerinde montajlı şekilde gelecek iki kutu ancak yada 1 kutu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hepsini bi defa da sipariş verme 2 ye böl öyle al en azından 1 defa fazla kargo öde poresedür işine girmekten iyidir

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsini bi defa da sipariş verme 2 ye böl öyle al en azından 1 defa fazla kargo öde poresedür işine girmekten iyidir
    Peki gümrükten geçecekmi?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı vural.r6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki gümrükten geçecekmi?
    VERGİSİ VERDİĞİN HERŞEY GÜMRÜKTEN GEÇER
    ama 1500 euro dan fazla bi ücretse o zaman işler değişiyor o yüzden 2 parça olarak ayrı ayrı sipariş verilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)