Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 lastik basıncı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşlar bir sorum olacak , motorum R25 70-80 ile giderken gidonu bıraktığımda hafif sallanma yapıyordu lastik basıncından büyük ihtimal diye düşünüp 29-33 e ayarladım hala sallanma vardı bugün servise götürdüm lastik basıncının 32-36 olması gerektiğini söyleyip 32-36 bastılar şu an için gidon sallanması geçti ama hem zincir koruma yerinde yazan hemde kitapçığında yazan 29-33 yerine 32-36 basmaları tuhaf değil mi bana öyle olması gerrktiğini söyledi servisteki çalışan bilgisi olan var mı basınçtan dolayı hafif çukurlu yerlerde tak tak vuruyor gibi ön taraf , bir de debriyaja kavramamasından dolayı bir kaç defa tam debriyaj vites attım ondan sonra yüksek devirde gazı kapattığımda zırrrrrr diye ekstra bir ses ortaya çıktı yaşayam varsa beni bir aydınlatsın nazar mı var motorumun üstünde her bindiğimde aklıma bir şey takılıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Orjinal ebatta ön 29 arka 33. Sıkıntı oluşuyor ise servise gitmen gerek.

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Ben 1sene boyunca 29 33 bastim hic oyle sag sola cekme yaşamadım baska bi servisle görüşebilirsiniz

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşımda R25 var onun basınçları 29-33 onda herhangi bir sıkıntı yok ama

Çok sallamıyor aslında hafiften titriyor ama belli oluyor servisteki çalışan öyle söyleyince bastırttım basıncı yaşadığım ilde de başka Yamaha servisi yok

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    mesnette sorun olabilir, gidon içi bilyelerde sorun olabilir.

Sorun bilyalarda bence. Ya gidonun yada tekerleklerin bilyalarında. Tekerleklerin balansı ne durumda ?

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidon bilyalarında sıkıntı olabilir

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Tekerleklerin balansına baktırmadım , dün servise gittiğim de söyledim balanslara bakın büyük ihtimal onunla alakalı bu sallaması dedim direk lastik basıncını sordu 29-33 deyince olmaz 32-36 kullan geçer dedi sonra başka motorda yarım kalan işine devam etti. Evet şaşırtıcı sallanma geçti bir problem yok ama dediğim gibi sanki lastik fazla basınçtan en ufak bozuk yolda takur tukur ediyor.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    servisin dediğine bakma sen kitapçığında zincire yakın yerde ki etiketinde ne istiyorsa o değerleri bas. Gidon çırpma olayını ön düzenden yapması pek olası değil. bende cbr 250 varken kaza yapmıştım, sadece gidon kolları yamuluyor yada amortisör kolonları. motor yine düz gidiyor. Çırpma olayı arkada topcase varsa ondan yapar, yüksek ihtimalle balans ayarı yaptırman gerekiyor.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkada topcase yok kullanmıyorum. Lastikler o kadar basınçlı ki bir çukura sert girsem herhalde yarılır mı bilmem . En kısa zamanda petrolün birinde eski değerlerine düşüreceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)