Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gümrük vergisi çıkacak mı yine ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Herkese iyi forumlar

Fc-moto üzerinden gelen 4 parça ekipmanların vergisi ödedim sorunsuz 10 günde geldi elime lakin ceket ve pantolonun bedenleri uymadı( zaten riskliydi online kıyafet almak kabul ediyorum )

Beden değişimi için ceket ve pantolonu tekrar kargoladım DHL üzerinden. ( Yine kapıma kadar DHL getirmişti gümrük ödemesini de ben onlara yaptım onlar da gümrükten çekti )

Aklıma takılan konu şu :
    Beden değişimi yapılıp geri gönderilince kıyafetler gümrükten geçerken yine vergi istenir mi ?
    isteyecekler ise nasıl kanıtlarım zaten ödedim diye ?
    Ya da kanıtlayamaz isem önce ki ödediğim verginin iadesini alabilir miyim ?

Başına gelmiş ya da bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var

( Dipnot: DHL ile ufak bi konuştum onlar da hacı bakarız bi gitsin gelsin dedi sonra da çok üstüne düşemedim mağlum ortalık sakat olunca. Ayrıca kargonun içine ve dışına hem faturasını hemde bunun bir değişim/iade gönderimi olduğunu gösteren belgeler koydum. Fc-moto dan da durumu açıklayıp onlardan da kutunun dışına kanıtlayıcı bir evrak yapıştırmalarını istedim yaparlar mı bilmiyorum. Ve yine ayrıca ilk gelişinde ki DHL e ödediğim vergiyi gösteren ve gümrük ile ilgili DHL in bana verdiği her belgeli kuutunun içine koydum ayrıca. )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Öyle bir evrak eklerlerse işiniz kolay. Eklemezlerse koşturmaca başlar.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı MTahaOzsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi forumlar

Fc-moto üzerinden gelen 4 parça ekipmanların vergisi ödedim sorunsuz 10 günde geldi elime lakin ceket ve pantolonun bedenleri uymadı( zaten riskliydi online kıyafet almak kabul ediyorum )

Beden değişimi için ceket ve pantolonu tekrar kargoladım DHL üzerinden. ( Yine kapıma kadar DHL getirmişti gümrük ödemesini de ben onlara yaptım onlar da gümrükten çekti )

Aklıma takılan konu şu :
    Beden değişimi yapılıp geri gönderilince kıyafetler gümrükten geçerken yine vergi istenir mi ?
    isteyecekler ise nasıl kanıtlarım zaten ödedim diye ?
    Ya da kanıtlayamaz isem önce ki ödediğim verginin iadesini alabilir miyim ?

Başına gelmiş ya da bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var

( Dipnot: DHL ile ufak bi konuştum onlar da hacı bakarız bi gitsin gelsin dedi sonra da çok üstüne düşemedim mağlum ortalık sakat olunca. Ayrıca kargonun içine ve dışına hem faturasını hemde bunun bir değişim/iade gönderimi olduğunu gösteren belgeler koydum. Fc-moto dan da durumu açıklayıp onlardan da kutunun dışına kanıtlayıcı bir evrak yapıştırmalarını istedim yaparlar mı bilmiyorum. Ve yine ayrıca ilk gelişinde ki DHL e ödediğim vergiyi gösteren ve gümrük ile ilgili DHL in bana verdiği her belgeli kuutunun içine koydum ayrıca. )
    Değişim ve garanti işlemlerinde vergi yine istenebilir. Yani şahsen benim çalıştığım firmada garantiye yolladığımız ürünler için bile gümrüğe takılıyor ve yeniden vergi ödeniyor. Daha önceden vergiyi ödemiş olsanız bile ürün takılır. Değişim için gümrükte ayrı bir vergi çıktığıda olabiliyor. Bu gümrük işleri son 2 3 yıldır çok karışık durumda hergün yeni birşey çıkarılıyor hergün yeni uygulama geliyor. Tabi her ürün gümrüğe takılmıyor. Bazen aynı ürün aynı şekilde aynı evraklarla takılabilirken bazen hiç takılmayabiliyor. O yüzden sorunuzun cevabının şansa kaldığını söylemek çok yanlış olmaz.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Muhtemelen yeniden gümrük vergisi alırlar.Benim arkadaş arızalı evga grafik kartına ödedim demişti.Bide şöyle düşünmek lazım Eski para etmez bir grafik kartını değişim gibi yollayıp yerine bin dolarlık grafik kartı yollatabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen yeniden gümrük vergisi alırlar.Benim arkadaş arızalı evga grafik kartına ödedim demişti.Bide şöyle düşünmek lazım Eski para etmez bir grafik kartını değişim gibi yollayıp yerine bin dolarlık grafik kartı yollatabilirsin.
    Tek umudum yukarda ki arkdaşın da yazdığı gibi aldığım firma da bir evrak koyarsa belki insafa gelir kontrol eden memur :(

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişim ve garanti işlemlerinde vergi yine istenebilir. Yani şahsen benim çalıştığım firmada garantiye yolladığımız ürünler için bile gümrüğe takılıyor ve yeniden vergi ödeniyor. Daha önceden vergiyi ödemiş olsanız bile ürün takılır. Değişim için gümrükte ayrı bir vergi çıktığıda olabiliyor. Bu gümrük işleri son 2 3 yıldır çok karışık durumda hergün yeni birşey çıkarılıyor hergün yeni uygulama geliyor. Tabi her ürün gümrüğe takılmıyor. Bazen aynı ürün aynı şekilde aynı evraklarla takılabilirken bazen hiç takılmayabiliyor. O yüzden sorunuzun cevabının şansa kaldığını söylemek çok yanlış olmaz.
    Sanırım gümrüğü arayıp sorabileceğimiz ya da derdimi anlatabileceğim bir yetkili bölümde yoktur :/

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir evrak eklerlerse işiniz kolay. Eklemezlerse koşturmaca başlar.
    Bulabildiğim belgeyi ekledim kimliğin arkalı önlü fotoğrafı bile var )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler