Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fren balatası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    bu fren balatasının olayı ne agalar
    tamam olayını biliyorum ama şöyle
    40tl lik var
    100tl lik var
    200tl lik var
    benim motorun ön freni tamamen bitmiş durumda diski çizmeye başladı
    ama ön freni kullanma şeklim şu ışıklara geldim motoru durdurucam yavaşlarım saate 2 3 km düşer hız öyle basarım ayagımı yere koydugum için
    başka hiçbir türlü kullanmıyorum bide aniden karşıma bişe cıkarsa coh hafif bi dokunma oluyo
    lafın kısası 40tl lik alsam takdırsam diske falan zarar verirmi madi durum su sıralar sıkıntılı biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ucuz balata alırsan ne olur ?

1. frenleme sırasında ses çıkarır adamı sinir eder..

2. orjinali 15.000 km giderken ucuz yollu olan 6-7000 km de biter..

3. yağmurda ıslanınca fren gücü belirgin şekilde zayıflar..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Değişimi Honda servisinden orijinal parça alarak yapmanı tavsiye ederim. Zincir fren lastik bu tür sarf malzemeleri hayati öneme sahiptir ve ucuza kaçılmaz

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişimi Honda servisinden orijinal parça alarak yapmanı tavsiye ederim. Zincir fren lastik bu tür sarf malzemeleri hayati öneme sahiptir ve ucuza kaçılmaz
    piyasada Honda sevisinde satılandan çok daha kaliteli fren balataları da var.. ucuz diye Çin malı çok kalitesiz ürünleri kullanmamak gerekirken illa yetkili servisede mahkum değiliz ;)

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasada Honda sevisinde satılandan çok daha kaliteli fren balataları da var.. ucuz diye Çin malı çok kalitesiz ürünleri kullanmamak gerekirken illa yetkili servisede mahkum değiliz ;)

Katılıyorum; EBC veya Galfer HH balatalar çok iyidir. Ben hiç servisten OEM balata taktırmadım, daha ucuza en az aynı kalitede balata kullanıyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum; EBC veya Galfer HH balatalar çok iyidir. Ben hiç servisten OEM balata taktırmadım, daha ucuza en az aynı kalitede balata kullanıyorum.
    aynen öyle. bende hondanın yedek parçaları ucuz diye bilirdim meğersem serviste orijinal balata galiba 200 liraymış. 80-90tl civarına EBC varken tabiki de 200 tlye orijinal alınmamalı

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı bezor1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fren balatasının olayı ne agalar
    tamam olayını biliyorum ama şöyle
    40tl lik var
    100tl lik var
    200tl lik var
    benim motorun ön freni tamamen bitmiş durumda diski çizmeye başladı
    ama ön freni kullanma şeklim şu ışıklara geldim motoru durdurucam yavaşlarım saate 2 3 km düşer hız öyle basarım ayagımı yere koydugum için
    başka hiçbir türlü kullanmıyorum bide aniden karşıma bişe cıkarsa coh hafif bi dokunma oluyo
    lafın kısası 40tl lik alsam takdırsam diske falan zarar verirmi madi durum su sıralar sıkıntılı biraz
    Ön freni kullanmadan nasıl yaşıyorsun?
    Yani kullanmadan nasıl yapıyorsun anlamında değil de bu zamana kadar ölmeden nasıl geldin anlamında :/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön freni kullanmadan nasıl yaşıyorsun?
    Yani kullanmadan nasıl yapıyorsun anlamında değil de bu zamana kadar ölmeden nasıl geldin anlamında :/
    öldürmeyen allah öldürmüyor işte
    tayfunley bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle. bende hondanın yedek parçaları ucuz diye bilirdim meğersem serviste orijinal balata galiba 200 liraymış. 80-90tl civarına EBC varken tabiki de 200 tlye orijinal alınmamalı
    80-90 a ebc nin anca organik balatasını alırsınız. Kalitelileri 150 den aşağı değil. Şimdi honda dan balata alınmaz diyorsunuz ama honda bazı modellerinde nissan balata kullanıyor ve çoğu sinter ya da yarı sinterli hal böyle olunca da hem kalite hem de yetkili servis fiyatı arttırıyor. Bence motorunuza orjinal de hangi marka hangi model hangi cins balata takıldığını öğrenin sonra dışarıdan kendiniz tedarik edip yapabiliyorsanız montajını kendiniz yapın. Ama şunu kesinlikle unutmayın yürüyen aksamda kaliteden odun vermeyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)