Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 cc motorsiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar benim 50 cc motorsikletim var eski bujinin ne gibi zararları var ve eski buji nasıl anlaşılır hangi bujiyi öneriyorsunuz birde motorun üzerinde her 1000 km de bir yağın değişmesi gerektiği yazıyor bu ne kadar doğru şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Yağ değişiminin 1000kmde bir olması coronalı motor üreticilerinin satıştan değil servisten kazanma çabası olduğunu düşünüyorum. 1500km 50cc için idealdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Bu arada "motosiklet" hocam.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Youtube ta bir sürü örnek video bulunabilir fakat ben, bujiyi söküp , pipoya takıyorum, motora marş vererek yada ayak marşı (kick start)ile motoru döndürüyorum. Kıvılcıma bakıyorum. çok cılız zayıf bir kıvılcım varsa, buji de kararma, sarar vs varsa ona göre ne yapacağıma karar veriyorum. Buji ucuz bişey süpheleniyorsan değiştir. Bazen sorun bujiden değil pipodan oluyor, yada buji ye gelen besleme kablosunda oluyor, yada statör de. Bir sıkıntı varsa hepsi kontrol edilmeli.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)