Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Cree U5 led Mercekli sis farı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Cree U5 led Mercekli sis farı montajı yaptım sizlerle paylaşmak istedim. 3 modlu çalışmaktadır .İyi seyirler.
    MANKU, berkcigdem, shooter1 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sandalyeden kalkıp yol veresim geldi
    Bence güzel olmuş. Elinize sağlık.
    kakare, Smlgndz, k_ayhn ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Watt kurtarıyorsa ne güzel ama ben çakar yapmayı pek doğru bulmuyorum. Çok kesin konuşmayayım ama ilerde de yaptıracağımı sanmıyorum, şimdiki sis farlarıma da yaptırmadım hem etik bulmadığım hem de cezai yaptırımından dolayı. Ama güle güle kullanın, görünürlük açısından faydalı oluyor.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Watt kurtarıyorsa ne güzel ama ben çakar yapmayı pek doğru bulmuyorum. Çok kesin konuşmayayım ama ilerde de yaptıracağımı sanmıyorum, şimdiki sis farlarıma da yaptırmadım hem etik bulmadığım hem de cezai yaptırımından dolayı. Ama güle güle kullanın, görünürlük açısından faydalı oluyor.
    Tabiki tercih meselesi.Trafikde görünürlük konusunda riskli bir durum olmadığı sürece bende çakar modunu kullanmayı düşünmüyorum. watt olarak sıkıntısızdır yani fardan daha az tüketimi vardır
    Parlak mod elektrik tüketimi 15 wattır.
    Düşük mod elektrik tüketimi 8.5 wattır.
    Flash mod elektrik tüketimi 8.5 wattır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sandalyeden kalkıp yol veresim geldi
    Bence güzel olmuş. Elinize sağlık.
    Teşekkür ederim

Hocam sanirim aliexpresten aldiniz güzel olmuş fakat sormak istedigim önden nasil gözüküyor? Yani yolu aydinlatmasi 2 tane ayri ayri parlaklik şeklinde mi? Biraz detay verir misin? Ona göre bende sipariş edeceğim

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sanirim aliexpresten aldiniz güzel olmuş fakat sormak istedigim önden nasil gözüküyor? Yani yolu aydinlatmasi 2 tane ayri ayri parlaklik şeklinde mi? Biraz detay verir misin? Ona göre bende sipariş edeceğim
    Ürünü yurtiçinden sipariş ettim. Yani facebook da bir motosiklet grubu üyesi bir arkadaştan aldım.mercekli olduğu için evet 2 ayrı ışık olarak aydınlatmakda ama tabiki bakışı yukarıya kaldırdıkca daha uzak mesafelerde biraz daha dağılıyor fakat buda karşıdaki sürücüyü çok rahatsız eder çünkü gerçekten çok güçlü bir aydınlatması var.youtube de bu ürünün örnek videoları olması lazım

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Bazı yorumlarda su aldığını okumuştum. Yağmurlu havada denediniz mi?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hemen sipariş versem mi bilemedim şimdi
    http://tr.aliexpress.com/item/Moto-1...451318400_6150

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı yorumlarda su aldığını okumuştum. Yağmurlu havada denediniz mi?
    Ben çok uzun zamandır kullanıyorum su aldığını görmedim,
    Yıkamcılarda da yıkatma esnasında su almıyor bilginize,

Bu sisler mercekli olduğu için güzel ayarlanmalı yoksa hiç bir faydasını görmezsiniz.Motoru dik konuma getirip ikili ayaklığa değil ama o şekilde ayarlamak en sağlıklısı.

Ama bu creeled lerde şu sorun var çakar yaparken senkronları tutmuyor artı bu ledler açık konumda motora marş yaparsan biri çakar yaparken diğeri de sabit yanar bu detaya dikkat et,
    Onu düzeltmenin yoluda motor çalışırken o şekilde biri çakar biri sabit yanarken ikisinide açma kapama düğmesinden kısık moda getirip motoru stop edip tekrar çalıştırman gerekiyor.
    Bu sorunun haricinde ben sislerin başka sıkıntısını görmedim

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok uzun zamandır kullanıyorum su aldığını görmedim,
    Yıkamcılarda da yıkatma esnasında su almıyor bilginize,

Bu sisler mercekli olduğu için güzel ayarlanmalı yoksa hiç bir faydasını görmezsiniz.Motoru dik konuma getirip ikili ayaklığa değil ama o şekilde ayarlamak en sağlıklısı.

Ama bu creeled lerde şu sorun var çakar yaparken senkronları tutmuyor artı bu ledler açık konumda motora marş yaparsan biri çakar yaparken diğeri de sabit yanar bu detaya dikkat et,
    Onu düzeltmenin yoluda motor çalışırken o şekilde biri çakar biri sabit yanarken ikisinide açma kapama düğmesinden kısık moda getirip motoru stop edip tekrar çalıştırman gerekiyor.
    Bu sorunun haricinde ben sislerin başka sıkıntısını görmedim
    Acaba sahte ürün olabilir mi su alanlar?
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Olabilir alışveriş sitelerinde binbir çeşidi var,ama işin kötüsü hepsi birbirine benzediği için ayıramıyorsun şans gerekiyor.

Bu tip ürünleri ebaydan almak lazım aliexpresse göre daha kaliteliler yada ben öyle zannediyorum.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    rifat kardeş eline sağlık güzel olmuş.gündüz çekilmiş,sislerin montaj yerini gösteren bir foto ve gece karanlık bir ortamda,senin,motor üzerindeyken,durur vaziyette önce normal far ve sonra sisler+far şeklinde fotosunu bekliyoruz.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Eski motoruma almistim aliexpressten, grup suruslerinde arkadaslar km lerce oteden geldigin gorunuyor derlerdi..

weirdo1 bunu beğendi.

Mehmetenis hocam birşey sorucam bu ürünün modunu ayarlıcak şekilde tuş u çıkıyor. Fakat diğer sis farları için powerled ler için vs led çakar modüllerini nerden bulabiliriz yada yapabiliriz? Mst tech biraz pahali tarafta. Bu cree led lere de o modüller olmuyor sanirim

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rifatyontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünü yurtiçinden sipariş ettim. Yani facebook da bir motosiklet grubu üyesi bir arkadaştan aldım.mercekli olduğu için evet 2 ayrı ışık olarak aydınlatmakda ama tabiki bakışı yukarıya kaldırdıkca daha uzak mesafelerde biraz daha dağılıyor fakat buda karşıdaki sürücüyü çok rahatsız eder çünkü gerçekten çok güçlü bir aydınlatması var.youtube de bu ürünün örnek videoları olması lazım
    Hocam merhabalar,
    Geçen sene mercekli sis farı almıştım(cree u5'ti) ama ilk yıkamada bozuluverdi.. Ve aydınlatması noktasal biçimdeydi beni hiç tatmin etmemişti. Acaba sahte miydi ki ? Siz memnun musunuz aydınlatmadan çok farkediyor mu sürüşlerde ?

Aldığım link de bu: http://tr.aliexpress.com/item/1-PCS-...ilNewVersion=1 Baya yüksek feedback ve sipariş var sahte olacağını da sanmıyorum ama...

mercekli sis farları noktasal aydınlatır arkadaşlar zaten..

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Geçen d100 Kozyatağı maltepe istikametinde Xmax250 dayandı arkama bu şekilde, dayanamadım yol verdim. Öndeki için tam bir eziyet. Gerçekten çok rahatsız edici. İnanılmaz farkındalık yaratıyor ama biraz daha kısıkları daha iyi bence.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok güzel olmuş bendede var şuan
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    iyi güzel tamam ama sizi rahatsız etmiyor mu? Ne bileyim seyrek yolda giderken insanın dikkatini dağıtır yahu Gerçi mod arası geçiş var anladığım kadarıyla.Ama çakar kısmında kesinlikle daha az ışık vermesi gerekiyor.

Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel tamam ama sizi rahatsız etmiyor mu? Ne bileyim seyrek yolda giderken insanın dikkatini dağıtır yahu Gerçi mod arası geçiş var anladığım kadarıyla.Ama çakar kısmında kesinlikle daha az ışık vermesi gerekiyor.
    Evet mod arası geçiş var doğrudur.Ben monte ederken özellikle sislerin bakışlarını aşağıya aldım yani kısa farlarımla hizzalı diyebilirim,yoksa karşı tarafı çok rahatsız eder ve amacım rahatsızlık vermekten değil sadece görünürlük anlamında farkındalığı biraz daha arttırmak. öyle çakarla havai fişek gibi dolaşmıyorum dediğim gibi görünürlük anlamında tehlikede hissedeceğim bir durum olursa çakarları açabilirim ama henüz trafikde hiç çakar kullanmadım. farlarıma ilaveten genelde düşük modda sisleri açıyorum yeterli oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Montajı ve çalışma şekli hakkında merak eden arkadaşlar için kısa bir video düzenledim kendi motorum üzerinden.Buyrun..
    *Heka ve polemos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)