Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ankara'da Egzoz cozumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Merhabalar, uzun yillar sonra yeniden bir motor aldim fakat egzoz beni korkutuyor daha dogrusu ceza sistemi.
    Forumu dolastim aradim taradim ama dogru durust bir yer bulamadim Ankara icinde.
    Bugun yaklasik 10 tane egzozcuya gittim herkes biz anlamayiz diyor. Abi db killer falan diyorum gorsel aciyorum caliama sistemi falan nafile..
    En son bir motor tamircisine yonlendirdiler oradaki ustada birakman lazim elyaf falan doldurcaz yada yeni egzoz al dedi..
    O kadar butce yok zaten orjinalini aradim oda yok napcam bi fikir verin lutfen.
    Motor Yamaha XT600E
    Egzoz Laser
    baskentli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, uzun yillar sonra yeniden bir motor aldim fakat egzoz beni korkutuyor daha dogrusu ceza sistemi.
    Forumu dolastim aradim taradim ama dogru durust bir yer bulamadim Ankara icinde.
    Bugun yaklasik 10 tane egzozcuya gittim herkes biz anlamayiz diyor. Abi db killer falan diyorum gorsel aciyorum caliama sistemi falan nafile..
    En son bir motor tamircisine yonlendirdiler oradaki ustada birakman lazim elyaf falan doldurcaz yada yeni egzoz al dedi..
    O kadar butce yok zaten orjinalini aradim oda yok napcam bi fikir verin lutfen.
    Motor Yamaha XT600E
    Egzoz Laser
    başkent ota sanayi efe motor salih ve aydun usta yada şaşmaz da duran motor murat usta

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkent ota sanayi efe motor salih ve aydun usta yada şaşmaz da duran motor murat usta
    Hocam tesekkurler suan duran motordayim ama usta elyaf dolduralim yada egzoz al diyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Bu konuyu sanayide acmistim caresizlikten ve aksam oldu diye tekrar eve donuyordum ki surekli gordugumuz saygi duydugumuz motosikletli trafik ekiplerinin gazabina ugradim.. Ve motoru parka cektiler binlerce liralik ceza ile..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    geçmiş olsun ne kadar ceza yediniz? egzoz işinden bende korkmaya başladım orijinale döneceğim gibi ama hergün sokaktan onlarca motosiklet aftermarket egzozlarıyla böğürerek geçiyor yer istanbul

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ne kadar ceza yediniz? egzoz işinden bende korkmaya başladım orijinale döneceğim gibi ama hergün sokaktan onlarca motosiklet aftermarket egzozlarıyla böğürerek geçiyor yer istanbul
    Tesekkur ederim. 1360 lira yazdilar.
    Ama benimki tamamen maduriyet.
    Motoru aldim islerim vardi ve hava bozuk diye hic binmemistim bugun sanayi sanayii gezdim derdimi cozmek icin. Polis uygulamasina girincede tokalastim kolay gelsin dedim ve ehliyet ruhsat dedi. Buarada egzozla alakali sorunum var sanayiiden geliyorum sende motorcusun bi akil ver dedim ne laftan anladi ne sozden motoru cekiye yuklediler grenajlar falan egildi muhtemelen kirilacak yedigim ceza yasadigim stres anlatamam.
    uzay gemisi bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Tesekkur ederim. 1360 lira yazdilar.
    Ama benimki tamamen maduriyet.
    Motoru aldim islerim vardi ve hava bozuk diye hic binmemistim bugun sanayi sanayii gezdim derdimi cozmek icin. Polis uygulamasina girincede tokalastim kolay gelsin dedim ve ehliyet ruhsat dedi. Buarada egzozla alakali sorunum var sanayiiden geliyorum sende motorcusun bi akil ver dedim ne laftan anladi ne sozden motoru cekiye yuklediler grenajlar falan egildi muhtemelen kirilacak yedigim ceza yasadigim stres anlatamam.
    abi naptın ya polisten akıl almak için egzoz anlatılır mı gel bana ceza yaz demişsin. egzoz muhabbeti açmadan önce egzozla alakalı bir şey söylemişler miydi?

Motosikleti
    MT-07
    İşte burada insanlar bağnaz oldukları için anlamıyorlar. Çok yüksek ses sıkıntı. Onun yerine böğürmeyen birşeyler olsa sıkıntı olmuyor o kadar. İstanbul’da trafik tamamen keşmekeş olduğundan da vakitlerini pek ayırmıyorlar. Fakat Ankara ufacık yer. Benim anlamadığım nokta, motoru neden çekiciye yükledi? Hadi diyelim yükledi, motoru sen kendin bağlamadın mı? Senin aracına zarar verecek şekilde işlem yapamaz. Keşke direk 155’i arayıp şikayet etseydin, elinde telefonla da video’ya alsaydın.

Onun canını yakmışlardır, acısını sana yönlendirmiştir. Yenen ceza seni bağlar ama motoruna zarar vermesine sebebiyet veremez.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Ankara'da çözüm bulursunuz diye düşünüyorum ama seçenek olarak AvCrom aklınızın bir köşesinde bulunsun. Zamanında Halil Bey ile tanışmıştık, AvCrom markasının sahibi. http://www.avcrom.com/ üzerinden inceleyebilir ve kendisine ulaşabilirsiniz.

Bir çok kişinin kargoyla yollayıp memnun kaldığını hem duydum, hem de şahit oldum.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi naptın ya polisten akıl almak için egzoz anlatılır mı gel bana ceza yaz demişsin. egzoz muhabbeti açmadan önce egzozla alakalı bir şey söylemişler miydi?
    Zaten egzoz uygulamasi yapiyorlarmis. Ama derdini anlatamiyorsun malesef.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte burada insanlar bağnaz oldukları için anlamıyorlar. Çok yüksek ses sıkıntı. Onun yerine böğürmeyen birşeyler olsa sıkıntı olmuyor o kadar. İstanbul’da trafik tamamen keşmekeş olduğundan da vakitlerini pek ayırmıyorlar. Fakat Ankara ufacık yer. Benim anlamadığım nokta, motoru neden çekiciye yükledi? Hadi diyelim yükledi, motoru sen kendin bağlamadın mı? Senin aracına zarar verecek şekilde işlem yapamaz. Keşke direk 155’i arayıp şikayet etseydin, elinde telefonla da video’ya alsaydın.

Onun canını yakmışlardır, acısını sana yönlendirmiştir. Yenen ceza seni bağlar ama motoruna zarar vermesine sebebiyet veremez.
    Hocam abartili egzoza tamam eyvallah ama xt600 tek silindir bir makina pat pat sesi cikiyo yinede sanayiye gittim itle kopekle ugrasmayim diye donuste cevirdi. Ve yazismalari buradaki konu basligini falan gosterdim resmen yalvardim tamam bagla motoru yada illa yazacaksan baska maddeden yaz dedim nafile. Ayrica o kadar sacma ve amatorce is yapiyorlarki ellerinde bir arac gerec yok arabalarin altina egilip bakiyir rastgele araba ve motor ceviriyorlar gozumun onunde kac kisiye zorluk cikarttilar. Bir mercedes vardi mesela adam orta yaslarda esiyle birlikte gidiyor o aracta egzoz bagiran egzoz olmasi imkansizdan ote adami yarim saat bekletti altina falan egiliyo resmen rezillik

Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da çözüm bulursunuz diye düşünüyorum ama seçenek olarak AvCrom aklınızın bir köşesinde bulunsun. Zamanında Halil Bey ile tanışmıştık, AvCrom markasının sahibi. http://www.avcrom.com/ üzerinden inceleyebilir ve kendisine ulaşabilirsiniz.

Bir çok kişinin kargoyla yollayıp memnun kaldığını hem duydum, hem de şahit oldum.
    Hocam cok tesekkur ederim adresi kayit ettim motoru cikarabilirsem buradan halledecegim sanirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu isi cozuyomu cidden onlarca egzozcuya gittim gosterdim bunu db killer flan diyorum olmaz diyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ben sizin için daha önce xt600e kullanmış bi arkadaşla görüştüm bunun kesin çözüm olduğunı söylüyor.
    Orta susturucu gibi düşünün, headersın egzoza bağlandığı yere kaynatılcağını söylüyor. Son çıkışa değil.

Maliyetli bi uygulama olmaz en azından, benim elimde olması lazımdı ebatlarını tam bilmiyorum ama bulursam yazarım.

hatta buldum bile

Ankara'dayım istediğiniz zaman alabilirsiniz.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Ben sizin için daha önce xt600e kullanmış bi arkadaşla görüştüm bunun kesin çözüm olduğunı söylüyor.
    Orta susturucu gibi düşünün, headersın egzoza bağlandığı yere kaynatılcağını söylüyor. Son çıkışa değil.

Maliyetli bi uygulama olmaz en azından, benim elimde olması lazımdı ebatlarını tam bilmiyorum ama bulursam yazarım.

hatta buldum bile
    https://resmim.net/f/T64Aib.jpg

ya bundan bende de var hatta egsoz un kendi orjinal susturucusu bunu takınca motor beyni sapıtıyor deviri ayarlıyamıyo motor niye böyle

Motosikleti
    BMW R1200GS

hatta buldum bile
    https://resmim.net/f/T64Aib.jpg

Hocam hem tanisiriz valla cok sevinirim bugun musaitim

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bundan bende de var hatta egsoz un kendi orjinal susturucusu bunu takınca motor beyni sapıtıyor deviri ayarlıyamıyo motor niye böyle
    Egzozcularda bunu dedi motor hararet yapar yanar falan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    hiç bilgim yok dostum, mt07de tiger egzoz kullanırken tiger fabrikadan istemiştim gönderdiler. Buna benzer susturucuyla two brothers da çok kullandım ama hiç bahsettiğin gibi birşey gelmedi başıma.

Bu gibi konularsa bilgisi olan arkadaşlara danışmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Hocam hem tanisiriz valla cok sevinirim bugun musaitim
    Numaram profilimde yazıyor hocam whatsappdan mesaj atarsanız konum atarım.
    Keçiören tarafındayım, hava biraz bozuk yarın iyi gösteriyor dilerseniz yarın da alabilirsiniz evdeyim yarın da.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Numaram profilimde yazıyor hocam whatsappdan mesaj atarsanız konum atarım.
    Keçiören tarafındayım, hava biraz bozuk yarın iyi gösteriyor dilerseniz yarın da alabilirsiniz evdeyim yarın da.
    Tesekkurler

nousay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 R
    Abi tanıdığım usta var Başkent oto sanayide sinirlerini bozarlar 50 liralık şeye 300lira isterler 10 tl indirimde yapmazlar motosiklet yan yattı konuma bakabilirsin 50tl lik şeyi kaç TL istediklerini.

Ha bu arada sakın yanlış anlama kimseyle ne anlaşmam var ne düşmanlığım.

Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı nousay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi tanıdığım usta var Başkent oto sanayide sinirlerini bozarlar 50 liralık şeye 300lira isterler 10 tl indirimde yapmazlar motosiklet yan yattı konuma bakabilirsin 50tl lik şeyi kaç TL istediklerini.

Ha bu arada sakın yanlış anlama kimseyle ne anlaşmam var ne düşmanlığım.
    Aynen oyle oldu malesef.. Hocam sen yinede yaz irtibat bilgisini sana zahmet

nousay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125 R
    Aynen oyle oldu malesef.. Hocam sen yinede yaz irtibat bilgisini sana zahmet
    özel mesajdan telefon numaramı gönderdim abi bana whatsapp'dan yazarsın
    Mustafa Kemal ATATÜRK

leone_510 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-01
    bak senin için teee nerden buldum siteye giriş şifremi...

hacı abi serkanın gösterdiği susturucuyu; egzoz borusu ile egzoz birleşim yerine ebatları tutuyorsa koy kaynattır. MOtor felan yanmaz, madem öyle katalitik varken niye yanmıyor bu araçlar. Ankarada araba işi ile uğraşanlara,demircilere vsvs esnaf takımına standart dışı birşey yaptıramazsın.Bu susturucuyu da taksan orjinalindeki sessiz çınlamayı alamazsın ancak polis den ceza yemezsin. Ceza işide senin şanssızlığın olmuş..Motorda egzoz varsa İskitler,ivedik,kızılay,çankaya ve meclis çevresinden uzak dur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)