Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim bir anda çok yakmaya başladı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Arkadaşlar merhabalar. Benim Kuba Black Cat marka motosikletim var. 5,6 litre hacme sahip deposu var. 1 senedir kullanıyorum. 1 depo ile hep 160-170 km arasında yol yapıyordum. Motosiklette görünür herhangi bir arıza olmamasına rağmen son 2 3 depo dolduruşumda 130 km'den sonra benzin bitiyor. Sorunun kaynağı ne olabilir? Tamirciye gitmeden kontrol edebileceğim bir şeyler var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben dandik bir benzinciden benzin aldığımda normalde 3.4 litre/100km gösteren ortalama tüketim 5.5'lara çıkmıştı ve motorun çekişinde azalma hissetmiştim. depoyu bitirip düzgün bir istasyonda doldurunca düzelmişti.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Jikle konumunu kontrol edin.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Hava filtresine bakin, pis ise degistirin, egzozda siyah duman varmı kontrol edin.

Karbratör temizliği ve subap ayarı gerekebilir.
    satoyama bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Total ve M-Oil den alınan yakıt diğerlerine göre çok hızlı bitiyor, deneyimle sabit. Ethanol mü katıyorlar ne yapıyorlar bilemiyorum. Aynı litre ile en uzun yolu Petrol Ofisi ve Shell yakıtı götürüyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Total ve M-Oil den alınan yakıt diğerlerine göre çok hızlı bitiyor, deneyimle sabit. Ethanol mü katıyorlar ne yapıyorlar bilemiyorum. Aynı litre ile en uzun yolu Petrol Ofisi ve Shell yakıtı götürüyor.
    Benim ölçümlerime göre de BP ve Opet'den aldığım yakıt en uzun götürüyor, Shell'den alınca gidişi daha bi güzelleşiyor ama sanki azcık çabuk bitiyor. yolumun üzerinde yakında BP ve opet var onlardan alıyorum ama bazen benim eşek midesi bayram etsin deyip shell'den alıyorum çabuk bitiyor ama sanki daha iyi gidiyor bu psikolojik de olabilir.
    yamtareroglu bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Soğuklarda yakıt karışımı ayarı tutuyordur ama titreşimden karbüratörün hava yakıt ayarı değişmiş olabilir. ayrıca jikle durumuna bakılması lazım. hava filtresi de değişmeli.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ölçümlerime göre de BP ve Opet'den aldığım yakıt en uzun götürüyor, Shell'den alınca gidişi daha bi güzelleşiyor ama sanki azcık çabuk bitiyor. yolumun üzerinde yakında BP ve opet var onlardan alıyorum ama bazen benim eşek midesi bayram etsin deyip shell'den alıyorum çabuk bitiyor ama sanki daha iyi gidiyor bu psikolojik de olabilir.
    Shell yakıtlarında Oktan miktarını bir nebze daha yüksek tutuyor, istasyonları daha sık denetliyor. Bu iki ana etken motorun daha titreşimsiz çalışmasına neden oluyor ancak özellikle yükselen oktan nedeniyle yakıt daha fazla tüketilebiliyor. Yani hissettiğiniz durum sadece psikolojik değil, ancak motordan motora(motosiklet demiyorum, her içten yanmalı araç motoru için geçerli) değişiklik gösterir.
    yamtareroglu ve espresso bunu beğendiler.
    ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)