Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200 ns sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

https://youtu.be/9ZHfyD1HsUk
    Arkadaşlar herkese merhaba
    Bajaj pulsar 200 ns'em var 2 ay once hicbisey yokken marş almamaya başladı.
    Bende havalar soguk diye yaptıramadım, ama subap ve eksantirik zincir sesi geliyodu. Dun motoru bi şekilde çalıştırdım ama çok farklı sesler gelmeye başladı yukarıda linki yazdım.
    Malum sorunu bilmeden tamirciyr gittiginizde baska biton sorun çıkartabiliyorlar.
    Bu yuzden subap ve eksantirik zinciri zaten kesin yapılması lazim.
    Sorum şu bunlar yapıldıgında bu sesler de gider mi?
    Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    O motoru çalıştırmadan direk çekici ile servisine götür... Aynısını bana yaptı ve yolda servise gidemeden blok kendini içeriden parçaladı. Sana tavsiyem bir daha çalıştırmadan direk servise götürmen!!!

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    O motor dağılmak üzere sakın o şekilde kullanma direk tamirciye git. Motordan krank sesi gelmeye başladıysa fazla oyalanmadan yaptırmak lazım çünkü motor içinde yerinden gevşeyen bir parça kendisine bağlı olan diğer parçaları da bozuyor. Belki sadece krank rulmanlarını değiştirerek kurtulacak iken krankı pistonu komple değiştirmek zorunda kalınabiliyor.

Hiçbir usta motoru açmadan hangi parçanın değişeceğini tam olarak söyleyemez. Sen de servise gittiğinde ancak motor açıldıktan sonra tam masrafın ne kadar olacağı belli olur. Eksantrik zinciri, gergisi, krank rulmanları, contalar, yağ ve yağ filtresi kesin değişecek. Masrafın en az 2000 lira. Piston, segman ve subaplar da işin içine girerse 3000 lirayı geçer.

Bu motor bu hale gelmeden çok önce yavaş yavaş sana ses vererek bozulmak üzere olduğunu belli etmiştir fakat dinlememişsin belli ki. Arada bir motora eğilip değişik bir ses var mı diye dinlemek gerek. Erken teşhis hayat kurtarır.
    sutlusoda bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Tamda @arnidol pulsar alacakti.

@Angry nin dedigi gibi çekiciye at götür.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZALIMLARRRRR

alacam yapacak bişi yok, benim gariban vulture 'ye de neler dediler ybr cbr cbf hepsini tokatladı sağlamlıkta

24 beygir alet alıyorsun ucuza, elbet sıkıntı cıkacak.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZALIMLARRRRR

alacam yapacak bişi yok, benim gariban vulture 'ye de neler dediler ybr cbr cbf hepsini tokatladı sağlamlıkta

24 beygir alet alıyorsun ucuza, elbet sıkıntı cıkacak.
    9.500 tl ye alsan,

24 hp

Beygirin tanesi 395 tl,aslinda yine uygun yani.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gelen ses sübap sesi değil mi? Aşağıdaki motorda eksantrik mili, biyel kolu ve yataklar değiştirilerek sorun çözülmüş. Fakat sesi farklı geldi bana.
    https://youtu.be/p7YKNkAw9G0

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)