Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT-25 almalı mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25

aynı bu duygu sıralamasıyla okuyorum mesajları. dostum ben 1.5 yıldır biniyorum herhangi bir sorun yaşamadım yalnızca tek eksi olarak gördüğüm sınıfındaki diğer motorlara oranla fazla yakması fazladan kastımda 100km de 1.5-2.5 litre ki bunun sebebide sınıfındaki diğerlerine nazaran olan güç farkı. Sadece şehir içi değil arada küçük küçük uzun yolda yaparım diyorsan kesinlikle alabilirsin ama yalnızca şehir içi düşünüyorsan diğerlerinede binerek deneyip karar vermeni öneririm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynı bu duygu sıralamasıyla okuyorum mesajları. dostum ben 1.5 yıldır biniyorum herhangi bir sorun yaşamadım yalnızca tek eksi olarak gördüğüm sınıfındaki diğer motorlara oranla fazla yakması fazladan kastımda 100km de 1.5-2.5 litre ki bunun sebebide sınıfındaki diğerlerine nazaran olan güç farkı. Sadece şehir içi değil arada küçük küçük uzun yolda yaparım diyorsan kesinlikle alabilirsin ama yalnızca şehir içi düşünüyorsan diğerlerinede binerek deneyip karar vermeni öneririm.
    Kesinlikle katılıyorum.
    Mt-25, racing sevmem, o paraya enduro-sport-turing bulamam diyenler için, bir tur camı, bir gidon yükseltme ile, düzgün yollarda, çok kısa olmayan geziler için ,idealdir. Şehiriçinde gerçekten yaktığı benzine yazık olur.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    SS düşmanı demeyelim de, ss in oturuş pozisyonu bana uygun değil maalesef. 2 kez bel fıtığı ameliyatı olmuş ve bir bileginde sorun olan biri için SS uygun degil diyelim. Bu arada ne kadar yakiyor ki? Normal sürüşlerde yardirmadan kullaninca yakıtı 100 km de ne civarda?

Motosikleti
    2 gün önce 2016 model 29000 de bi mt25 aldım. Yollardayım.
    cıbılduck bunu beğendi.

Tekeriniz düz bassın
    siyahus bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki amortisör eğik gibi geldi bana,( ön tekerden direk çarpmışta eğilmiş gibi) yanlışmı görüyorum

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Evet her zamanki gibi MT 25 sorulmuş, konu çok farklı yerlere evrilmiş. Öncelikle youtube erişimi açıldığı zaman MT 25 Detaylı Teknik İnceleme videomu izlemeni öneririm;

https://www.youtube.com/watch?v=jyg56GXAl10

Bende de 2016 var. Tüketim, senin 4 litre/100 km ye yakın olur. Sağlam-kaliteli bir motor. Topcase konulabiliyor. Artçılı kullanıma uygun değil. Yüksek devir motoru. Piyasada bazı motorların devir kesiciye girdiği 10 bin devirde torku üretiyor, 12 bin devirde beygiri veriyor. Ama 5-6 bin devirlerde de akıcı kullanımı var. Hele 7-8 bin devirleri hiç geçmeden gayet güzel gidiyor.

Kronik sorunlar, geri çağırmalar, lastikler, boyutlar ile ilgili detayları videoda belirttim.

Bunun yanında 2019 yılında 1 yılda bana ne kadar masraf çıkarttığını da başka bir videoda anlattım. Onu da izlersen net cevabı alacaksın.

https://www.youtube.com/watch?v=-cANAQ5QWo4
    siyahus bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki amortisör eğik gibi geldi bana,( ön tekerden direk çarpmışta eğilmiş gibi) yanlışmı görüyorum
    Fotoğraf açısından dolayıdır, motosikletin sahibi arkadaşım arazide veya asfaltta fark etmez ip gibi gidiyor 🙂

Motosikleti
    Videonuzu daha once izlemiştim. Su anda 3.5 lt civarinda yakıyor. Şehir içi e5 te kullanıyorum. Hala cruiser mantiginda surdugum için sanirim yakıtım düşük. 70-120 arasi sürüyorum. Benim eski hyosung gv 250 de devir severdi 7000-9000 arasi surerdim. Bu da aliskanlik ayni aralıkta kullaniyorum. Hayırlısı bakalım. Top case takicam. 46 lt dusunuyorum. Gozume büyük gorunuyorlar ama 2 kask koymam lazim mecbur. Cantasiz motor zulüm bana. Yagmurluk lastik sisirme tüpü zircir disk kilidi zincir yağı wd40 mutlaka yanimda olmali yoksa kendimi guvende hissetmiyorum. ��
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Arkadaşlar bende r 25 var mt mi onu mu alayım diye düşünüp r25 aldım motorun direksiyonu yok bildiğin yok yani.

Motosikleti
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende r 25 var mt mi onu mu alayım diye düşünüp r25 aldım motorun direksiyonu yok bildiğin yok yani.
    zihin gücüyle kontrol
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler