Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kararsız 45 lik Acemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Değerli Arkadaşlar, 45 yaşından sonra motora başlayan ben bir konuda yardımınızı rica ediyorum.

Öncesinde motosiklet amacımdan bahsedeyim; Çoğu zaman iş-ev arası gidip gelsem de yaz aylarında eşimle birlikte en fazla 250 Km lik alanda (Bursa dan Balıkesir, Güre, Akçay, Yalova, Dikili vb) bir iki günlük kamp ve gezi yapmak istiyoruz.
    Şu anki motorum Nmax 155 (2018)Satışa koydum, sizin fikirlerinizi almak istediğim husus şu üç motoru ihtiyaçlarımı da göz önüne alarak değerlendirir misiniz?

1) SYM Cruism 250 : Konforlu, güçlü, aynaları çok canlı, F/P gerçekten çok iyi. 2018 Model 3 bin km olan bir motor buldum. Top case var. 24 bin liraya bırakıyor.
    2) Xmax 250 İron Max : Konfor SYM den daha düşük, sert ve titreşimli. İkinci el piyasası çok canlı. 2016 Model, 16 bin Km. Orijinal Sissy bar, bacak koruma, çakar, sis farı, yeni Anlas lastik mevcut. 22 bin TL ye bırakıyor. Yalnız Vergi borcundan satılamaz kaydı var. Önce borç kapatılıp sonra satış verilecek. Riskli bir durum. Arada tanıdıklar var. En garantisi noterden satış vaadi alabilirim.
    3) Suzuki Burgman 200 UH: Konforlu, kullandığım Nmax 155 den ağır olmasına rağmen bir tık da güçlü. Kullananlar gerçekten çok beğeniyor. Belki tam maxi scooter sayılmaz fakat Nmax dan daha büyükçe. 19.500-21.000 arası 2018 Model bulabiliyorum.
    Ben SYM ye daha yakınım. 2018 model olması ve özellikle sürücü ve artçı konforu gerçekten tartışılmaz. Fakat bütçem 22 bin civarı. 24 bin beni zorlayacak. Bilirsiniz bazen olmayınca 500 TL bile bulunmuyor.

Burgman alsam iki kişi Ş. Arası yolda kullananlar zorlamaz diyor fakat 20 bin ona vereceğime 22 bin TL ye 250 cc ve her zaman satabileceğim 2016 Xmax' ı keşke alsaydım der miyim? Her neyse kararsızlığımı anlamışsınızdır. Yorumlarınız benim için çok önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    eger uzun yıllar binme niyetindeyseniz bende sym derim. 2 kisi seyahat edenler bilir, artci konforlu olmaz ise surucude rahatsiz oluyor.
    mehmetseza bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    diğer sayfada da belirttim sym den şaşma. benim yaş 51.kaş'daki sym fidell 2 ile bile hanım ve ben (90+50kg)antalya fethiye civarlarında rahatlıkla seyahat yapıyoruz.ankaradaki motor da joymax onu anlatmaya bile gerek yok.hiçbir motorda sym konforunu yakalayamazsın.servis ve parça işini hiç dert etme zebil var.senin yazılarından sonra inceledim SYM Cruism 250 joymaxın makyajlı hali güzel bir motor ama daha önce de belirttiğim gibi SYM Cruism 250 / joymax /evo hepsi aynı motora sahip.
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer sayfada da belirttim sym den şaşma. benim yaş 51.kaş'daki sym fidell 2 ile bile hanım ve ben (90+50kg)antalya fethiye civarlarında rahatlıkla seyahat yapıyoruz.ankaradaki motor da joymax onu anlatmaya bile gerek yok.hiçbir motorda sym konforunu yakalayamazsın.servis ve parça işini hiç dert etme zebil var.senin yazılarından sonra inceledim SYM Cruism 250 joymaxın makyajlı hali güzel bir motor ama daha önce de belirttiğim gibi SYM Cruism 250 / joymax /evo hepsi aynı motora sahip.
    Mehmet abi, SYM Joymax lara da baktım gerçekten güzel motor fakat artık üretilmiyor. Devamı yok. İkinci eli sıkıntı olur diye vazgeçtim. Yoksa keseme çok uygun. Tavsiyen için teşekkür ederim.
    mehmetseza bunu beğendi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Ben olsam Xmax 250 İron Max alırdım tipi hoşuma gittiği için,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    Forza 250
    Ben size baska bir bakış açısı kazandırmaya calışayım. Aşağıda linkini koydum. Modele takılmayacaksanız bunu alıp 10 yıl biner ve değiştirme ihtiyacı duymazsınız. Konfor denince Suzuki’den sorulur. Artçınız çok rahat eder.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81663522/detay
    Mallaca ve EthanHunt bunu beğendiler.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    xmax250
    bu segmentte her ne kadar ulkemiz de algısı biraz farklı olsa da piaggio xevo 250 tavsiye ederim... 3 e aliyim 5 e satiyim gibi kısa vadeli planlarınız yoksa incelemenizi tavsiye ederim.

topcasesiz bagaj hacmi.. konforu, hızlanması vs ben cok memnun kaldım acıkcası..

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben size baska bir bakış açısı kazandırmaya calışayım. Aşağıda linkini koydum. Modele takılmayacaksanız bunu alıp 10 yıl biner ve değiştirme ihtiyacı duymazsınız. Konfor denince Suzuki’den sorulur. Artçınız çok rahat eder.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81663522/detay
    Allah sizi inandırsın bende bu ilana takıldım. Fakat hadi diyelim 5 yıl bindim Allah izin verirse. 5 yıl sonra bu elimde kalır. 18-19 yaşında motoru satamayacağımı düşünüyorum. Zengin bir insan değilim, halime çok şükür ama aldığım motor bir nevi sermayem benim için değer kazanmasa bile satabilip yeni bir motor almam kolay olması lazım.
    mehmetseza bunu beğendi.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sizi inandırsın bende bu ilana takıldım. Fakat hadi diyelim 5 yıl bindim Allah izin verirse. 5 yıl sonra bu elimde kalır. 18-19 yaşında motoru satamayacağımı düşünüyorum. Zengin bir insan değilim, halime çok şükür ama aldığım motor bir nevi sermayem benim için değer kazanmasa bile satabilip yeni bir motor almam kolay olması lazım.
    Ben 14 yıllık motorun henüz 6.800 km olmasına takıldım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben geçenlerde 12 senelik tertemiz motor aldım. Sahibi olan abiyle de güzel muhabbetimiz oluştu. Görüşüyoruz hala. 18-19 senelik motorda illa ki ileride değer kaybı olur ama her malın bir alıcısı çıkıyor. Not: İlandaki motoru bilmiyorum, fiyat konusunda piyasasına hakim değilim.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Yaş 45 demişsiniz ,motora başlamak çok iyi fikir ,gerçi benim yaşta 46 ben 10 yıldır motosiklet kullanıyorum,seçtiğiniz motorlara takıldım, maddi rakamları sizin cebinize göre değişir,benim takıldığım seçim yapacağınız motorun scooter bir motor olması,bence zincirli motor almalısınız, scooter motorlar triger kayışlı ,ya koparsa demiyeceğim,çünkü bir gün kopacak,yolda kalacaksınız, bir sürü masraf açacak , demedi demeyin tecrübe ile sabittir, bir gün teyzemin oğlu sizin gibi scooter SYM 250 motor alacağım dedi ,ben alma kayış kopar dedim aldı ,sonra eşi ile birlikte geziye çıktı yolda kayış kopmuş , ve 2500 masraf çıktı,sonra motoru sattı, şimdi dl 650 aldı,sana tavsiyem zincirli motor al, Eskişehir den selamlar
    Mallaca ve blueway2 bunu beğendiler.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Sym cruisym 250, yolcu ve artçı konforuyla, gücüyle ve yeni olmasıyla önceliğim olurdu.

Motosikleti
    honda cb500f
    SYM al geç zaten onu beğenmişşin. 200 cc işine girme o 50cc yi ararsın fark ediyor
    Mallaca bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş 45 demişsiniz ,motora başlamak çok iyi fikir ,gerçi benim yaşta 46 ben 10 yıldır motosiklet kullanıyorum,seçtiğiniz motorlara takıldım, maddi rakamları sizin cebinize göre değişir,benim takıldığım seçim yapacağınız motorun scooter bir motor olması,bence zincirli motor almalısınız, scooter motorlar triger kayışlı ,ya koparsa demiyeceğim,çünkü bir gün kopacak,yolda kalacaksınız, bir sürü masraf açacak , demedi demeyin tecrübe ile sabittir, bir gün teyzemin oğlu sizin gibi scooter SYM 250 motor alacağım dedi ,ben alma kayış kopar dedim aldı ,sonra eşi ile birlikte geziye çıktı yolda kayış kopmuş , ve 2500 masraf çıktı,sonra motoru sattı, şimdi dl 650 aldı,sana tavsiyem zincirli motor al, Eskişehir den selamlar
    Vitesli motor tercih etmiyorum. Kullandım. Onda da zincir kopması mı sıkışması mı şimdi net hatırlamıyorum, arkadaşım kaza yaptı. Vitesle uğraşmak istemiyorum. (Gerçi zincirli otomatiklerde var) Fakat konu hakkında yeterli bilgim olmadığından bilmeden yorum yapmak istemem. Tavsiyen için teşekkürler. İleride bakarsın zincirliye geçerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:19 ----------

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SYM al geç zaten onu beğenmişşin. 200 cc işine girme o 50cc yi ararsın fark ediyor
    Dün akşam SYM teknik servisi ile görüştüm. Harbiden adam çok ilgilendi. Hatta mağaza da Burgman 200 yoktu. Satışta olan Crouism olmasına rağmen, Burgman 200 için "çok kalite, kolay arıza yapmaz ve konfor açısından şu anda kullandığım Nmax 155 ile karşılaştırılamaz bile" dedi. Alırken kronik bir sıkıntısı yok (gösterge panelinde bazı motorlarda sorun varmış, geri çağrılıp bir parça değişiyormuş) bakımları tam ise uzun yıllar götürür, 250 cc motorları aratmaz dedi.
    Bende şunu sordum; Nmax 155 cc 128 Kg , Burgman 200 3-4 Hp fazla olmasına rağmen 162 Kg. Nasıl bu kadar güçlü olabilir dedim. Servis teki şu cevabı verdi, " ben hem cruism hemde Burgman 200 uh yi defalarca , saatlerce test ettim. SYM Cruism 250, Burgmana otobanda yetişemedi, anında 140 ları görüyor, bir çok 250 cc nin son hızı 138-145 lerde olduğu halde Burgmanla 150 leri rahat görürsünüz oldu. Bunun sebebi sadece HP veya tork değil, diferansiyel aralıkları da belirleyici olur, bu nedenle bir çok 250 cc den daha verimli olur dedi. Ben onun yalancısıyım. Satmak için dese ellerinde Burgman 200 yok, satıcta ikinci el Cruism var.
    mehmetseza bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAYIŞ MI KOPARMIŞ SYM25.000-30.000 KM ARALIĞINDA KAYIŞ DEĞİŞİYOR BU ALETLERDE.BEN SATTIĞIM GTS 250 DE 20.000 CİVARI DEĞİŞTİRDİM USTA ABİ 50.000 GÖRÜRDÜ BU DEDİ.KAYIŞTA EN UFAK BİR DEFORMASYON YOKTU.EĞER MOTORUNUZLA KURYE İŞİNDE DEĞİLSENİZ TRAFİKTE SÜREKLİ DUR KALK YAPMIYORSANIZ BENİM GİBİ HAFTASONLARI KEYİF İÇİN ARKADA ARTÇI ŞEHİRİÇİ DIŞI SÜRÜŞ YAPIYORSANIZ EN AZ 35-40.000 KM DE BİR KAYIŞ DEĞİŞİR Kİ O DA PAHALI BİR HADİSE DEĞİL.DEĞİŞİM YAPARKEN RULMALARA DİKKAT EDİLECEK EĞER ORDADA DEFORMASYON VARSA DEĞİŞECEK YOKSA GÜZEL GRES YAĞI İLE YAĞLANACAK.İŞİN ÖZÜ ZİNİCRLİ MOTORLA KAYIŞLI ARASINDA ARTI EKSŞ FARKLILAR VAR Z.NCİRLİDE DE HER YAĞMUR SONRASI YADA 500KM BİR ZİNCİR YAĞŞAMASI YAPILIYOR ZİNCİR AYARI YAPILIYOR.BENİM OĞLANIN SUZUKİ GSX 250R ININ BAKIMIDA BENİM ÜZERİMDE OLDUĞUNDAN BİLİYORUM SCOOTER ÇOK DA RAHAT VE EZİYETİ AZ BANA GÖRE TABİKİ

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

SUZUKİ İLE SYM ARASINDA HİÇBİR KALİTE FARKI YOK.HATTA BURGMANLAR SYM STANDINDAN ÇIKIYOR.ELÇİKLERİNDEN SİNYALLERİNE KADAR BİREBİR.BU İTİBARLA KALİTE PERFORMANS AYNI.2006 MODEL SUZUKİYİ BEN İYİ BİR POAZARLIK SONRASI ALIRDIM.6000 KM HİÇBİRŞEY BU MOTORLAR İÇİN AMA ÖNCE YAKIT TÜKETİMİNİ KONTROL EDERDİM.ÇOK BİR FARK YOKSA YADA EŞİTSE ANINDA ALIRDIM 400CC SUZUKIYI.JOYMAXIN URETIMI DURMUŞ OLABİLİR AMA DAHA ÖNCEDE BELİRTTİM EVO GTS İ JOYMAX CRUISM HEPSINDE AYNI MOTOR VAR.PEJO 107 CİTROEN C1 TOYOTA AYGO CİTROEN C2-C3 FORD FİESTA PEJO 206 207 208 HDİ MOTORLARDA OLDUĞU GİBİ
    MR.BERK, espresso, The Dude ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAYIŞ MI KOPARMIŞ SYM25.000-30.000 KM ARALIĞINDA KAYIŞ DEĞİŞİYOR BU ALETLERDE.BEN SATTIĞIM GTS 250 DE 20.000 CİVARI DEĞİŞTİRDİM USTA ABİ 50.000 GÖRÜRDÜ BU DEDİ.KAYIŞTA EN UFAK BİR DEFORMASYON YOKTU.EĞER MOTORUNUZLA KURYE İŞİNDE DEĞİLSENİZ TRAFİKTE SÜREKLİ DUR KALK YAPMIYORSANIZ BENİM GİBİ HAFTASONLARI KEYİF İÇİN ARKADA ARTÇI ŞEHİRİÇİ DIŞI SÜRÜŞ YAPIYORSANIZ EN AZ 35-40.000 KM DE BİR KAYIŞ DEĞİŞİR Kİ O DA PAHALI BİR HADİSE DEĞİL.DEĞİŞİM YAPARKEN RULMALARA DİKKAT EDİLECEK EĞER ORDADA DEFORMASYON VARSA DEĞİŞECEK YOKSA GÜZEL GRES YAĞI İLE YAĞLANACAK.İŞİN ÖZÜ ZİNİCRLİ MOTORLA KAYIŞLI ARASINDA ARTI EKSŞ FARKLILAR VAR Z.NCİRLİDE DE HER YAĞMUR SONRASI YADA 500KM BİR ZİNCİR YAĞŞAMASI YAPILIYOR ZİNCİR AYARI YAPILIYOR.BENİM OĞLANIN SUZUKİ GSX 250R ININ BAKIMIDA BENİM ÜZERİMDE OLDUĞUNDAN BİLİYORUM SCOOTER ÇOK DA RAHAT VE EZİYETİ AZ BANA GÖRE TABİKİ

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

SUZUKİ İLE SYM ARASINDA HİÇBİR KALİTE FARKI YOK.HATTA BURGMANLAR SYM STANDINDAN ÇIKIYOR.ELÇİKLERİNDEN SİNYALLERİNE KADAR BİREBİR.BU İTİBARLA KALİTE PERFORMANS AYNI.2006 MODEL SUZUKİYİ BEN İYİ BİR POAZARLIK SONRASI ALIRDIM.6000 KM HİÇBİRŞEY BU MOTORLAR İÇİN AMA ÖNCE YAKIT TÜKETİMİNİ KONTROL EDERDİM.ÇOK BİR FARK YOKSA YADA EŞİTSE ANINDA ALIRDIM 400CC SUZUKIYI.JOYMAXIN URETIMI DURMUŞ OLABİLİR AMA DAHA ÖNCEDE BELİRTTİM EVO GTS İ JOYMAX CRUISM HEPSINDE AYNI MOTOR VAR.PEJO 107 CİTROEN C1 TOYOTA AYGO CİTROEN C2-C3 FORD FİESTA PEJO 206 207 208 HDİ MOTORLARDA OLDUĞU GİBİ
    Cevaplarınız çok değerli teşekkür ederim. Bir yerde 2004 model Burgman 400 ' ü expertiz olmadan alan birisi 15 bin liraya yakın masraf yaptığını yazmıştı. Bu nedenle cesaret edemiyorum eski modele. Muhtemelen Burgman 200, para bulursam Cruism alabilirim. Daelim S3 de güzel fakat servis ve yedek parça sıkıntısından dolayı ikici eli yok gibi. Yine farklı bir mecra da S3 ilanı verdikten 3 ay sonra bir kişinin aradığını ifade etmişti.
    mehmetseza bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vitesli motor tercih etmiyorum. Kullandım. Onda da zincir kopması mı sıkışması mı şimdi net hatırlamıyorum, arkadaşım kaza yaptı. Vitesle uğraşmak istemiyorum. (Gerçi zincirli otomatiklerde var) Fakat konu hakkında yeterli bilgim olmadığından bilmeden yorum yapmak istemem. Tavsiyen için teşekkürler. İleride bakarsın zincirliye geçerim.

Dün akşam SYM teknik servisi ile görüştüm. Harbiden adam çok ilgilendi. Hatta mağaza da Burgman 200 yoktu. Satışta olan Crouism olmasına rağmen, Burgman 200 için "çok kalite, kolay arıza yapmaz ve konfor açısından şu anda kullandığım Nmax 155 ile karşılaştırılamaz bile" dedi. Alırken kronik bir sıkıntısı yok (gösterge panelinde bazı motorlarda sorun varmış, geri çağrılıp bir parça değişiyormuş) bakımları tam ise uzun yıllar götürür, 250 cc motorları aratmaz dedi.
    Bende şunu sordum; Nmax 155 cc 128 Kg , Burgman 200 3-4 Hp fazla olmasına rağmen 162 Kg. Nasıl bu kadar güçlü olabilir dedim. Servis teki şu cevabı verdi, " ben hem cruism hemde Burgman 200 uh yi defalarca , saatlerce test ettim. SYM Cruism 250, Burgmana otobanda yetişemedi, anında 140 ları görüyor, bir çok 250 cc nin son hızı 138-145 lerde olduğu halde Burgmanla 150 leri rahat görürsünüz oldu. Bunun sebebi sadece HP veya tork değil, diferansiyel aralıkları da belirleyici olur, bu nedenle bir çok 250 cc den daha verimli olur dedi. Ben onun yalancısıyım. Satmak için dese ellerinde Burgman 200 yok, satıcta ikinci el Cruism var.
    Evet zincir bakımı meşakkatli bir şey. Zincirin riskleri kayıştan daha fazla. Kayışta üreticinin önerdiği değişim aralıklarına uymayan kişinin sonradan ağlamaya hakkı olmaz. Benim Burgman 200 için Suzuki 15 bin de kayış değiştir demiş. 20 bin geride kaldı. değiştirmedim. Koparsa suç benim. Bagalarda bitik onlarda 20 bini geçti. Henüz değiştirmedim. Yalnız sizin yazdıklarınızdan sonra kayış-baga setini yakında değiştiririm. Çünkü, benim Burgman anca 130 km/h görüyor.
    Umarım seveceğiniz bir motor alırsınız.
    Mallaca ve mehmetseza bunu beğendiler.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Babam 51 yaşında. O da burgman almak isterdi. Ama 10 12 sene önce. Bence scooter alacaksanız kesinlikle xmax almanız lazım. Ben scooter alacak olsam başka bir şey düşünmezdim. Yakıtı iyi, yakışıklı, seri, çok fazla satıldı ve piyasası iyi. Bence başka bir şey düşünmeyin derim.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Merhaba Bursa'daki sym'yi bayide inceledim tip olarak hoşuma gitmedi.Sıfır Forza 250 ile X-Max araasında kaldım, Forza 250 aldım hocam şimdilik memnunum.Ama bütçe meselesi eğer bütçem 20-23 arası olsaydı 2.el x-max alırdım.

Motosikleti
    Forza 250
    xmax tavsiye eden arkadaşlar artçı koltuğunda uzun yol yaptılar mı hiç merak ettim doğrusu. Tavsiyeisteyen abimiz spor sürüş yapıcam, viraj yapıcam demiyor, artçısı eşiyle beraber seyahatler yapacak. Xmax bildiğiniz beton, sym sürmemiş biri konforunu karşılaştıramaz.
    Mallaca, mehmetseza ve MR.BERK bunu beğendiler.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)