Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Restorasyon motorları hakkında?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Arkadaşlar merhabalar,

ben eski, 1970-1990 arasında motorları bulup restorasyon yapıp satmak istesem mantıklı bir girişkenlik olur mu? Örneğin BBMW r60 yaptım 2 ayda bitirdim tüm .alışmamı bunu satmak istesem "özel" müşterisi bulunabilir mi? Bu konuda tecrübe eden arkadaşlar var mı? Mantıklı olur mu böyle bir şey?

Tamamen merakımdan soruyorum. Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Türkiyenin ekonomik şartlarında 1985 model restorasyonlu motora alıcı bulmak imkansız. kimse keyfi olarak 35 yaşında ki motosiklete 20 bin lira vermez. Parça bulma gibi sıkıntılar da olacağından Türkiyede restorasyon işi tutmaz gibime geliyor

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    üstteki arkadaşa katılmıyorum bizim ülkemizde de bu işin meraklıları var hele ki büyük şehirdeyseniz. eski boxer motorlu bmw ler veya eski japonların scrambler, cafe racer, bobber tarzına yatkın şekilde restore edilince ortaya çok güzel şeyler çıkabiliyor he bi pazar kuramazsınız ama bir iki tane tatlı iş olabilir neden olmasın?
    computeus bunu beğendi.

Her malın bir alıcısı olur, özellikle yurtdışında meraklısı çok oluyor bilhassa eski Bmw ler kapış kapış gidiyor :D ama iyi araştırmalı ve iyi tanıtım yapmalısınız bu işten kazanç sağlamak istiyorsanız, Türkiye deki genel kitle ve piyasa ise pek ilgi göstermez bu tür şeylere

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Aslında ben ticaretini yapmayacağım, işim değil. Zevk alabileceğim bir hobi için yapacağım. Fakat ben bir tanesi yaptım elimde kalması doğru olmaz. Binerim problem olmaz ama yapmasından zevk aldığım için başka bir şey yapabilmem için ise satabilmem gerekiyor. Yılda en fazla 2 tane bir şey yapsam yeter aslında benim için. Maksat zevk alarak bir şeyler yapayım.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Şahsen ben orjinal olarak restore edersen alırım. Yoksa kes biç benim tabirimle ortaya acayip bir yaratık çıktıysa bırak almayı resmine bşle bakmıyorum. Zevkler ve renkler işte,ben sevmiyorum.
    computeus bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Satmak için yapmayacaksanız olabilir. Ama o zaman da koyacak yer sıkıntısı oluyor, temin ederim

Alır, yapar satarım derseniz de ya kar edemezsiniz, ya da zarar edersiniz. Kar etseniz de elinize geçecek rakkam ancak yüzünüzde hafif bir tebessümle burukluk bırakır. O kadar emek ve çaba sarf ettiğiniz, kendiniz yarattığınız birşeyin bu kadar ucuza satılması canınızı sıkar, yaptığınız işi değersizleştirir.

Onun için böyle bir işe girişecekseniz kar etmeyi düşünmeden girişin, yapacağınız işin aylarca sürebileceğini unutmayın ve buna göre bir alan hazırlayın.

Bittiğinde eğer tam istediğiniz gibi olmadı ise ya baştan başlayacak ve herşeyi kenara bırakıp yeniden birşeyler ortaya çıkartmak için çabalayacaksınız, ya da sıktı derseniz elden ucuza çıkartıp yeni proje için kaynağa destek olsun diyerek yolunu açacaksınız.

Ancak her şekilde ülkemizde bu tip bir projelendirmeden kar etmeniz çok mümkün değil malesef.

Asıl soru; Bunu kim için yapacaksınız?

* Bir sevdiğiniz için mi?

* Kendiniz için mi?

* Tanımadığınız birine satmak için mi?

Önce buna kendi içinizde dürüstçe cevap vermeli, ardından karar almalısınız.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Böyle modelleri yaparsan daha çok alıcı bulabilirsin. Ben bile alabilirim

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Benimde hobi olarak yaptığım bir iş bu, şimdilik hurda denecek yürümeyen motorları satın alıp en azından yürür hale getiriyorum. Minimum bütçelerle çalışmama rağmen satarken kâr etmek imkansız gibi bir şey, zarar etmezsem kendimi kârda sayıyorum. Hobi olarak uğraşılır minik zararlarada elden çıkartılır bence olmayacak bir iş değil

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Az bulunan modelleri orjinal parçalarla restore edersen iyi fiyatlara alıcı bulabilirsin.

Fakat orjinal olmazsa masraflarını bile çıkaramayabilirsin.

Geçen yıl fuarda bir CB750 18bin euro ya satılıktı.
    Aynı model bir motosiklet mağazasında 3bin euro ya satılmaya çalışılıyordu.
    İkisi de toplanmış ama biri orjinal diğeri değil.
    Aradaki farkı anladın sanırım.

Custom yapmak istersen o bambaşka bir iş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)