Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Scooter Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 196/90 boy kiloma xmax aldım. Şu an tek sıkıntım camüstü ek olmasına rağmen kafama ufaktan rüzgar yiyorum
    Motosiklet üzerinde yandan çekilmiş fotoğrafını görmek isterdim. Merak ettim diz mesafesini. Gidon çarpıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı tahirovic1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet üzerinde yandan çekilmiş fotoğrafını görmek isterdim. Merak ettim diz mesafesini. Gidon çarpıyor mu?

En güzeli gidip bir xmax in üstüne oturmaktır. Ben de piaggio medley ile ilgili şüpheliydim. Benim boy 170 medley in sele 79 cm, ayaklarım yere değerme değmezmi merak ederken gittim satan bir mağazaya üzerine oturdum. Kafamdaki bütün soru işaretleri gitti.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    boyum 1.90 bende 2014 xmax vardı , belli bir açıya kadar dizler değmez , ama şehir içinde taşıtların arasından yavaş hızlarda ve tam tura yakın dönüşlerde dikkat etmezsen dizin kesin değer , bende alışkanlık olmuştu dizlerimi dönerken birbirine iyice yaklaştırıyordum ama çok kalın diz korumalı pantolon vs giydiğinde yine değebilir , şimdi Piaggio Medley kullanıyorum hiçbir şekilde diz sıkıntım yok..

Ben motoru seçerken ( SYM Cruisym ) ikinci elini düşünmedim verdiği hissiyata aldığım keyfe baktım. Motosiklet seçerken ikinci eline öncelik vermeyi ucuza yanık baklava almaya benzetiyorum, tercih meselesidir çokta yorum yapmıyorum.

Yedek parça servis meselesi İstanbul için kesinlikle sorun olmayacaktır, n11 de bile bi dünya yedek parçası mevcut bu arada, ama büyük şehirler harici servis kalitesi konusu ne yazık ki sadece SYM için değil tüm markalar için bir sorun.

Ben iş nedeniyle 3 yıldır Konya'ya da yaşıyorum küçük bir şehir denemez ama bir tek Yamahanın düzgün bir yetkili servisi mevcut burda o da çok dayanamaz diye duydum inşallah öyle olmaz.

Burada SYM için 3 tane küçük eski tarz motorcuya yetki verilmiş servis konusunda, ben geçenlerde periyodik bakım için en eli ayağı düzgün olanına gittim 150 liraya motor ve şanzıman yağı değişti, daha gider denilerek hava filtresi temizlenip yerine takıldı, ben emin olmak için kullanıcı manuelinden hava filtresinin değişim periyotlarına baktım gerçekten de bu km de temizlenmesi yeterli yazıyordu.

Eğer çok teferruatlı bir motora sahip değilseniz periyodik bakım işi aslında çok kolay ve maliyetsiz, alın yağınızı filtrenizi internetten eliniz yatkın yeriniz müsaitse kendiniz yapın olmadı 50 lira verirsiniz herhangi motorcu yarım saatte yapar iş biter.

Yani skuter için bu konuları da dert etmenin lüzumu yok, siz gidin aklınızdaki tüm motorları bir şekilde görün, oturun mümkünse ufak bir tur atın ve emin olun motorunuzu ilk temasta tanıyacaksınız ve hemen bir bağ kuracaksınız.

Şimdiden motorunuz hayırlı olsun, keyfiniz daim olsun, kaza bela uzak dursun inşallah
    erkanzdemir bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kymco downtown 350 en uygunu olacaktır.
    95 Kilo ile 100cc scooter kullanıyorum. Çok üzülüyorum zavallı makineye

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    DT350 candır. Peker motor ile Facebook'ta Bünyamin diye bir arkadaş var. Parça ve tamirat işleri onlarda. Kullanım olarak 110+65+25 kg bayır, uzun yol sorun yok. Global sitesinden bir boy - motor oranlaması yapabilirsin.

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DT350 candır. Peker motor ile Facebook'ta Bünyamin diye bir arkadaş var. Parça ve tamirat işleri onlarda. Kullanım olarak 110+65+25 kg bayır, uzun yol sorun yok. Global sitesinden bir boy - motor oranlaması yapabilirsin.
    Global sitede maalesef diz mesafesi göstermiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1.90 bende 2014 xmax vardı , belli bir açıya kadar dizler değmez , ama şehir içinde taşıtların arasından yavaş hızlarda ve tam tura yakın dönüşlerde dikkat etmezsen dizin kesin değer , bende alışkanlık olmuştu dizlerimi dönerken birbirine iyice yaklaştırıyordum ama çok kalın diz korumalı pantolon vs giydiğinde yine değebilir , şimdi Piaggio Medley kullanıyorum hiçbir şekilde diz sıkıntım yok..
    Piaggio xmax ten büyük mü? Şaşırdım

Motosikleti
    .....Piaggio xmax ten büyük mü?.....
    Xmax den büyük değil Nmax ayarında bir kasası var ama gidonu yüksek.

Xmax den büyük değil Nmax ayarında bir kasası var ama gidonu yüksek.
    Peki 130 kg yi taşır mı

Motosikleti
    Peki 130 kg yi taşır mı
    ben 100 kiloyum iki kişi rahatlıkla 80-90 km hızlara çıkıyor , max 115.. şehir içinde günlük kullanım için fazlasıyla yeterli..

ben 100 kiloyum iki kişi rahatlıkla 80-90 km hızlara çıkıyor , max 115.. şehir içinde günlük kullanım için fazlasıyla yeterli..
    Servisi filan pahalı mı, yedek parça vs.
    Ne zamandır kullanıyorsun. Hiç sorun çıkardı mı sana

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)