Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Amortisör keçesi hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Merhaba sevgili forum üyeleri, benim scooter ön amortisörden yağ kaçırıyor keçesini değiştirmek istiyorum acaba keçeyi sökmeden kumpasla ölçerek sipariş verebilir miyiz? Bu arada 2-3 tane yetkili servisi aradım keçe numaralarını bilen yok keçe ayrı satılmıyor amortisör komple satılıyor dediler (2 amortisör 630 tl) ben de dedim bari kendim yapayım. Motor daelim aroma yc 125.
    Bu da kumpasla ölçtüğüm fotoğraf;

[IMG]resimag.com/p1/056030ffe6b.jpeg[/IMG]
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Keçe ayrı satılıyor olabilir mi ya ? böyle bir şey varsa bir yaşıma daha girerim, gir bi motorcuya 100 - 150 liralık iş, keçe değişimi ve yağ koymak .. Ben geçmişte hep kafama göre motosiklet tamircisine girip " bunun amortisör keçesini değiştirip yeni yağ koyar mısın ? " demişimdir, standart şeyler olsa gerek ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keçe ayrı satılıyor olabilir mi ya ? böyle bir şey varsa bir yaşıma daha girerim, gir bi motorcuya 100 - 150 liralık iş, keçe değişimi ve yağ koymak .. Ben geçmişte hep kafama göre motosiklet tamircisine girip " bunun amortisör keçesini değiştirip yeni yağ koyar mısın ? " demişimdir, standart şeyler olsa gerek ..
    Dostum 2-3 kere okudum bu cümleyi bir şey anlamadım. "Keçe ayrı satılıyor olabilir mi ya ?" demişsin sonra "gir bi motorcuya 100 - 150 liralık iş, keçe değişimi ve yağ koymak" demişsin. bir de motorcuya gitmek istesem zaten giderim keşke sorduğum soruya bir cevap verseydin. Bu arada şu da satılan bir keçe örneği >>> linkhttps://urun.n11.com/yedek-parca/spa...esi-P264872155

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İstediğin ölçüde keçeyi sanayi sitelerinde civata , kayış , rulman , keçe vs satan yerlerde bulabilirsin , her bir amortisörde iki tane keçe vardır , dışardan görünen üstteki toz keçesi özel şekli nedeniyle sadece motosiklet parçacılarında takım olarak bulunur , bu keçenin yağ kaçırmasıyla alakası yok , sana lazım olan içteki standart yaylı sızdırmazlık keçesidir , yazdığım yerlerde rahatlıkla bulabilirsin ve servise göre çok daha ucuzdur (ben 20 liraya tanesini aldım) , ölçüyü düzgün verirsen yada eski keçeyi söküp gidersen iyi olur , amortisör borusunda derin çizik veya ezik yoksa sorunsuz devam edersin..

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğin ölçüde keçeyi sanayi sitelerinde civata , kayış , rulman , keçe vs satan yerlerde bulabilirsin , her bir amortisörde iki tane keçe vardır , dışardan görünen üstteki toz keçesi özel şekli nedeniyle sadece motosiklet parçacılarında takım olarak bulunur , bu keçenin yağ kaçırmasıyla alakası yok , sana lazım olan içteki standart yaylı sızdırmazlık keçesidir , yazdığım yerlerde rahatlıkla bulabilirsin ve servise göre çok daha ucuzdur (ben 20 liraya tanesini aldım) , ölçüyü düzgün verirsen yada eski keçeyi söküp gidersen iyi olur , amortisör borusunda derin çizik veya ezik yoksa sorunsuz devam edersin..
    Toz keceleri saglam, borularda da gozle gorulur sekilde bir problem yok sadece icteki keceleri degissem yeter sanirim. Neyse sonuc olarak keceyi sokmeden ayni olcude kece alamayacaz sanirim tesekkur ederim bilgi icin.

verebilirsiniz rulman keçe vs. ölçülendirmesi şu şekildedir :
    iç çap x dış çap x kalınlık
    örneğin iç çapı 5mm dış çapı 10 mm kalınlığı 4 mm olan bi keçenin ölçüleri şöyledir : 5x10x4
    maktama bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sadece ölçü olarakda veremezsiniz.Aynı ölçüde birçok tip keçe var.Söküp numune üzerinden almanız lazım.
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı fool rookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verebilirsiniz rulman keçe vs. ölçülendirmesi şu şekildedir :
    iç çap x dış çap x kalınlık
    örneğin iç çapı 5mm dış çapı 10 mm kalınlığı 4 mm olan bi keçenin ölçüleri şöyledir : 5x10x4
    Dis cap ve kalinlik icin mecbur sokmem gerekiyor o zaman tesekkur ederim sagolun

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 2-3 kere okudum bu cümleyi bir şey anlamadım. "Keçe ayrı satılıyor olabilir mi ya ?" demişsin sonra "gir bi motorcuya 100 - 150 liralık iş, keçe değişimi ve yağ koymak" demişsin. bir de motorcuya gitmek istesem zaten giderim keşke sorduğum soruya bir cevap verseydin. Bu arada şu da satılan bir keçe örneği >>> linkhttps://urun.n11.com/yedek-parca/spa...esi-P264872155
    " keçe ayrı satılmıyor olabilir mi ? " diyecektim .. Kendin yapacaksan da keçeyi madem bulmuşsun ( her motosiklet için ayrı ölçü ya da keçe yok, bir çoğu standart ) amortisörleri sök, internette bir çok video var, amortisör keçe değişimi ile alakalı ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Çift dudaklı keçe alın. İçersen dışarı yağ,dışardan içeri yabancı madde almasın..

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift dudaklı keçe alın. İçersen dışarı yağ,dışardan içeri yabancı madde almasın..
    Bir sökeyim de keçenin fotosunu buraya atarım ona gore siparis vericem

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Bir sökeyim de keçenin fotosunu buraya atarım ona gore siparis vericem
    Bu site işinize yarar belki.
    https://www.motoyedekparca.com/on-amortisor-yag-kecesi
    Ben sizin belirttiğiniz motosikletin servis manuelini aradım ancak bulamadım, tam modeli nedir acaba yazarsanız tekrar bakalım.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu site işinize yarar belki.
    https://www.motoyedekparca.com/on-amortisor-yag-kecesi
    Ben sizin belirttiğiniz motosikletin servis manuelini aradım ancak bulamadım, tam modeli nedir acaba yazarsanız tekrar bakalım.
    Aynen yazdigim gibidir hocam internette pek parcasi yok 1-2 tane sitede denk geldim ama sadece keceyi satmiyorlar kitapciginda da yazmiyor kece olculeri "daelim aroma yc 125" marka model bu sekilde

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Üstteki toz keçesini yukarı kaldırın,varsa yay segmanı çıkarın ve ışık tutarak keçeye bakın. Üstündeki ölçüleri okuyabiliyor olmanız lazım.

Aynen yazdigim gibidir hocam internette pek parcasi yok 1-2 tane sitede denk geldim ama sadece keceyi satmiyorlar kitapciginda da yazmiyor kece olculeri "daelim aroma yc 125" marka model bu sekilde
    amortisör çapınız nedir acaba

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Motosikletinize ait bir manuel bulamadım malesef.
    Değişim sürecinde Motosikletsiz kalmak sorun değilse söküp piyasada araştırmanız en iyisi. Komple amortisör satmaları saçma fırsatçılık.
    Kesinlikle keçe bulunur diye düşünüyorum, bulunmama ihtimalini siz değerlendiriniz. Yinede bulamazsanız kodu (ölçülerini) paylaşırsanız, yurt içi yurt dışı tedarikçiden (keçe tedarikçisi) sordurabilirim.
    Kolay gelsin.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletinize ait bir manuel bulamadım malesef.
    Değişim sürecinde Motosikletsiz kalmak sorun değilse söküp piyasada araştırmanız en iyisi. Komple amortisör satmaları saçma fırsatçılık.
    Kesinlikle keçe bulunur diye düşünüyorum, bulunmama ihtimalini siz değerlendiriniz. Yinede bulamazsanız kodu (ölçülerini) paylaşırsanız, yurt içi yurt dışı tedarikçiden (keçe tedarikçisi) sordurabilirim.
    Kolay gelsin.
    Şu adrese girip aromayı seçerseniz ulaşabilirsiniz >>http://www.daelimtr.com/kullanim-klavuzlari/ fakat orada öyle bir bilgi yer almıyor. Ben bugün sökmeye çalışacağım sökünce ölçüleri burada paylaşırım yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Evet birazdan amortisörleri parçalayacağım arkadaşlar bir amortisör'de şöyle bir çizik var sorun teşkil eder mi acaba?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Keçenin çifti 15 tl yi geçmez.
    + Yağ ve işçilik

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Evet beyler amortisörün bir tanesinin iç vidası sıkışmıştı biraz zorlansam da sonunda parçalamayı başardım. Elbet bir gün birine lazım olur benim yetkili servisten dahi öğrenemediğim keçe ölçülerini buradan basitçe öğrenebilir.
    yağ keçesi ölçüleri 31-43-10.3
    toz keçesi ölçüleri 31-43-14
    Bu yağ keçesi;

Bu da toz keçesi;

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Eline sağlık biraderim kolay gelsin.
    burakrak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)