Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Naçizane bir tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Yaklaşık bir ay kadar önce ablamın oğlu motor kazası geçirdi. Yaklaşık olarak 60 km hızla giderken virajda korkup frene basıp karşı yönden gelen arabaya çarpmış. Kaskı montu vs vardı. Ciddi bir kaza gibi görünmüyor fakat acil doktorunun ihmalkarlığı yüzünden iç kanamadan neredeyse ölüyordu. Ciddi gibi gözükmeyen kazada olsa bu konuya çok dikkat etmek gerekiyor.

Kaza sonucu midesi patlamış yiğenimin. Çok ciddi bir kaza olmamasına rağmen biraz fazla dolu bir miğdeyle yaptığı kazada bu durum midesinin patlmasına sebep olmuş.

Çok abzürt olacak belki ama motora çıkarken biraz az yemekte çok fayda var. Mide patlaması olayı iç kanama harici olarak da şayet giriş kısmından bir yırtılma olmuşsa çok ciddi bir ameliyat.
    fazil, vlad1462, mombohunter ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Gecmis olsun.Ilk defa duydum boyle birsey.Acaba midesi bos olsa boyle birsey olmayacakmiydi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Böyle bir durumda kusma olayı gerçekleşmesi gerekmez miydi acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Geçmiş olsun Oktay.

Teşekkürler tavsiyesi için.

Acil şifalar diliyorum.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Teşekkürler. Aslında çok yemek yemeden çıkmak vücudun rahatlığı içinde önemli diye düşünüyorum. Fakat şöyle bir durum varki sabah kahvaltı yapıp hazırlanıp okula gidiyorum. Ya da öğlen yemeğinden sonra eve geliyorum falan. Bazı durumlarda kaçınılmaz oluyor. Yine de uzun yola çıkmadan önce çok yememeli tabi.. Geçmiş olsun.
    HRider bunu beğendi.

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir durumda kusma olayı gerçekleşmesi gerekmez miydi acaba?
    Kusma olmamış. Zaten olmasında imkansız çünkü mide ağzında yırtılma olmuş. Mide kapakçığı filan yalan oldu yani. Bizim yiğen yemeği biraz fazla kaçırmış. Hepten aç kalın manasında demedim

Telefondayım yazamıyorum. Bir başka enteresan olay destek kanı tskılmadan 1.5 saatlik yola sevkedilmiş. Ölümden döndü resmen. Acil doktoru yakınlarda bu sebepten birinin öldüğünü söyledi. Şikayetçi bile olmuşlar ama değşen bir şey olmamış

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Geçmiş olsun, 60km hız hafife alıncak Bi hız değil bence 50 ile çarptığım da kırık çatlak vardı

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    60 Ne demek yahu, ben durduğum yerde üstüme devirdim motoru, ona rağmen yürüyüşüm aksadı 2 gün.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hızı düşük değil, 30 dan sonrası riskli bence

Cok geçmiş olsun, yemek konusunda gerçekten haklısınız, aşırı dolu mide refleksleri de yavaşlatıyor.

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    60 kmh ciddi bir hız. Ben 60 'la bi e30 a yandan girdiğimde hızın ivmesiyle 3.takladan sonra ayağa kalkabildim. Motorun ön takımı pert olmuştu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)