Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zincirler hakkında ortada dönen kumpas fiyat/kalite/performans

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar motosikletimin zinciri bitmek üzere. Yeni zincir alacağım. Dün arkadaşa topcase almak için şirinevlere gittik hazır soruşturayım dedim. Bir dükkana sorduğumda rk zincir fiyatına 260 lira fiyat verdi. Diğer bir dükkanda ise 490 Lira fiyat verdi. İkisi de zincire orjinal ve oringli dedi. Şimdi replika olup olmadığını nasıl anlayacağım veya replikası var mı rknın? Dinamik zincir denen yerde fiyatlar nasıldır? Neden özellikle orayı tavsiye ediyorsunuz? Neden bu kadar ucuza getiriyor? Bu kadar ucuzsa Neden piyasanın altında fiyatlara satıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben olsam o parçacıların hiç birine güvenmem, orijinal satsa bile çok pahalıya satar, uygun ölçülerde internetten sipariş edin.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam o parçacıların hiç birine güvenmem, orijinal satsa bile çok pahalıya satar, uygun ölçülerde internetten sipariş edin.
    İnternettekilere nasıl güveneceğim?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternettekilere nasıl güveneceğim?
    o markanın distribitörünün bayilerinden birisini bulup ondan sipariş edebilirsiniz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dinamik Zincir, CZ'nin eski Türkiye distribütörü ve ellerinde kalan malları satıyorlar diye biliyorum. Ben yazın CZ 520 O-ringli 106 bakla zinciri kredi kartıyla 260 TL+Kdv'ye aldım. O an nakitim olsa 260 TL.ye alacaktım.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    şimdi şöyle bir şey var,
    bir bayi 2 sene önce kur farkıyla almıştır,260 liraya satıyordur.
    diğer bayi ise zaten 300 liraya ürünü satın almıştır kaar ile 490 liraya satıyordur.

esnaf politikası böyle.
    ve 260 liraya satan daha çok kazanıyor. buda böyle garip.
    ayrıca faturası olan ürünün orjinal olmama ihtimali düşük. ( fatura kesinlikle isteyin )
    zaten bahsettiğiniz marka iyi bir marka değil. o yüzden dolayı replikası olacağını düşünmüyorum.
    genelde DRD marka zincirler de replika oluyor. ama onlara da fatura vermiyorlar

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........bahsettiğiniz marka iyi bir marka değil. o yüzden dolayı replikası olacağını düşünmüyorum......

arkadaşın bahsettiği RK çok kaliteli ürünleri olan bir markadır , kendi motorumda uzun süre kullandım , zincirleri DID den bile iyidir en güzeli sahtesi yok , DID alan arkadaşlarımdan ikisi kısa sürede oringlerin genişleyip zincirden ayrılma sorununu yaşadılar , büyük ihtimalle sahtesini satın almışlardı..
    hknsaritas bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın bahsettiği RK çok kaliteli ürünleri olan bir markadır , kendi motorumda uzun süre kullandım , zincirleri DID den bile iyidir en güzeli sahtesi yok , DID alan arkadaşlarımdan ikisi kısa sürede oringlerin genişleyip zincirden ayrılma sorununu yaşadılar , büyük ihtimalle sahtesini satın almışlardı..
    Ben de RK en kaliteli markalardan biri diye biliyordum. Orijinali olduktan sonra DID, RK veya JT zincir ve dişlilerde bir sorun yaşamak pek olası değil gibi. Tabi ki kullanım ve bakım şartları mühim... (Ben hep DID kullanırdım, KMA gittikten sonra kimden alırım bilemedim, gittim JT aldım, 5.000km oldu bir arızasını problemini görmedim henüz. Ki bu faydalı ömrünün %25'i ile %33'ü arasında bir km...)

Motosikleti
    RK'yı da kötülemezsin usta ya, sen bitmişsin :D
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de RK en kaliteli markalardan biri diye biliyordum. Orijinali olduktan sonra DID, RK veya JT zincir ve dişlilerde bir sorun yaşamak pek olası değil gibi. Tabi ki kullanım ve bakım şartları mühim... (Ben hep DID kullanırdım, KMA gittikten sonra kimden alırım bilemedim, gittim JT aldım, 5.000km oldu bir arızasını problemini görmedim henüz. Ki bu faydalı ömrünün %25'i ile %33'ü arasında bir km...)
    Şimdiki distribütörlüğününü enduro market üstlendi. Anadolu yakasındalar. Üsküdar.

Düzeltme: Ümraniyede Enduro Market

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Mr-K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzeltme: Ümraniyede Enduro Market
    Doğrudur walla. Avrupa yakasındanoturduğum için çok dikkat etmiyorum. Mecburen gps açarak gidiyorum çünkü

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    RK'nın Türkiye distribütörü Velomoto yalnız; http://global.rk-japan.co.jp/global-link/ http://www.velomoto.com.tr/

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Sultangazi'nin diplerinde bir yerde, sana çok uzak sayılmaz Angry. (Başka birçok markanın da distribütörü bu firma.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Ek bilgi; Motul, JT ve EBC distribütörü de (kendi beyanlarına göre) şu firma olarak görünüyor: http://www.limitparts.com/tr/kurumsal/hakkimizda/

Motosikleti
    MT-07
    Benim hatam kusura bakma. DiD için Enduro Market. telefondan yazınca baya bir yazım hatası ve eksik cümle olabiliyor. Bende zincir alacağım die kendimi paraladığım zamanlar DiD'in VX sersinin peşine düşmüştüm. Lakin CZ'nin zinciri şuan çok ucuz ve güzel gözükmüyor değil gözümde. Zaten 5500rpm'yi fazla geçen biri değilim. Hem fazla yakıyor hem de çoluk çocuk korkuyor.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bütün iki tekerci arkadaşlarımın dikkatine. Zincirinizi motosiklet parçacılarından almayın. Rulman ( bilye ) ticareti yapan herhangi bir iş yerinden
    alın . Önce zincirinizin bakla sayısını ve boyutunu ( 5.20 - 5.30 gibi )belirledikten sonra gidin herhangi bir rulmancıya . Hangi kaliteden
    istiyorsanız zinciri alın . Eğer kendiniz takamıyorsanız , götürün bir motorcuya , değiştiriversin. 0 km aldığım rx3 evomun birinci zincir ve dişlileri
    bir buçuk yıl ve 9000 km de tamamen bitti . 3 senedir bir rulmancıdan aldığım C-Z Çekoslavak zinciri kullanıyorum . 20000 km ye yaklaştı . Ayar bile
    gerekmedi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok yüksek devir gereken sürüşler de ve motosikletlerde ben bilmediğim markayı almazdım,motosikletin üstünde gelen zincir dünya standartları özelliklerinde bilinen bir marka ise ve kronik sorun çıkarmıyorsa, pahalı da olsa onu kullanırım canım o kadar ucuz değil

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün iki tekerci arkadaşlarımın dikkatine. Zincirinizi motosiklet parçacılarından almayın. Rulman ( bilye ) ticareti yapan herhangi bir iş yerinden
    alın . Önce zincirinizin bakla sayısını ve boyutunu ( 5.20 - 5.30 gibi )belirledikten sonra gidin herhangi bir rulmancıya . Hangi kaliteden
    istiyorsanız zinciri alın . Eğer kendiniz takamıyorsanız , götürün bir motorcuya , değiştiriversin. 0 km aldığım rx3 evomun birinci zincir ve dişlileri
    bir buçuk yıl ve 9000 km de tamamen bitti . 3 senedir bir rulmancıdan aldığım C-Z Çekoslavak zinciri kullanıyorum . 20000 km ye yaklaştı . Ayar bile
    gerekmedi.
    Usta şöyle bir sıkıntı var ki, rx3i evo kullanıyorsun fakat, 125lik bile olsa racing makineler en az 12-13bin devir çeviriyor.
    Motorum her ne kadar 250cc olsa bile olduğunca torklu olduğundan, gerek ani ivmelenmeler gerek yüksek devir ve tek tekerler dolayısı ile tam olarak güven sağlayamıyorum bunlara.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli HRider Kardeşim; Hyosung 29 hp ve 21 nm torklu bir makine . Evo ise 25 hp - 22 nm tork ve 12000 devirli bir alet . Sen hiç tereddüt etme . CZ
    Çekoslavak zincirde 20000 kmden önce herhangi bir yıpranma olursa yeni zincirini söz , Sana ben alacam. 350 cc 2 zamanlı Jawa larda da aynı zincir kullanılıyordu . Zaten Jawa ile CZ aynı firma . Adamlar 1950 lerden önce de motosiklet üretiyorlardı.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymetli HRider Kardeşim; Hyosung 29 hp ve 21 nm torklu bir makine . Evo ise 25 hp - 22 nm tork ve 12000 devirli bir alet . Sen hiç tereddüt etme . CZ
    Çekoslavak zincirde 20000 kmden önce herhangi bir yıpranma olursa yeni zincirini söz , Sana ben alacam. 350 cc 2 zamanlı Jawa larda da aynı zincir kullanılıyordu . Zaten Jawa ile CZ aynı firma . Adamlar 1950 lerden önce de motosiklet üretiyorlardı.
    24Nm Tork üretiyor.. :/

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Cz zinciri 200 km dir kullaniyorum. Biraz zincir sesi var fakat kaliteli duruyor baklalari vs

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)