Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vizör Yağmur Kaydırıcı Jelatin Film

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    Arkadaşlar merhaba kışın da motosiklet kullanacağım için vizöre gelen yağmur damlalarını kaydırmak amaçlı bir çözüm aramaktaydım ki internette arabalar için üretilen şu ürünü gördüm..

Ürün Bu:
    https://urun.n11.com/diger/otomotiv-...E&gclsrc=aw.ds

Hem yan aynalara hem de araba camına monte edilen bir ürün.. sanıyorum 2 kucuk 2 buyuk ped çıkıyor içinden.. soylediğine göre de 20 bin km kadar etkili oluyormuş. bana bu kışı geçirse yeter aslında.. seneye tekrar alırım gerekırse.. ürün linkinin içinde videosu da mevcut.. yan cam için üretilen parçayı kaskın önüne yapıştırabilir miyim sadece onu düşünüyorum.. Küçük parçalar motorun aynasına takılacak zaten.. işe yarar mı dersiniz? 39 tl vermeye değer mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Denenebilir fakat bizim vizorlerimiz plastik oldugu icin ne kadar etkili olur bilemiyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Format olarak yansıtıcı yüzeye uygun üretilmiş, bence olumsuz sonuc verebilir.

Olumlu olsa bile ekstra bir katman olacagı için gözleri yorabilir.

bence deneyin, pahalı değilmiş. bizi de aydınlatırsanız bende alırım belki
    foxtrot bunu beğendi.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    kanki kesinlikle denemeye değer diyorum fiyat olarakta bakarsan kesin denenmeli ama şöyle bir soru işareti oluştu kafamda bu ürün deforme olduğunda ya da çizildiğinde vs sökülmesi gerektiğinde vizöre zarar verir mi yoksa kolayca sökülebilir mi ? onun dışında kesinlikle mantıklı ve denenebilir diyorum

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(o)
    Aliexpress'ten sipariş verdim ben.

Motosikleti
    NC750X
    Genel görüş denenebilir şeklinde madem bize de alip denemek kaliyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ama bilgisiz bırakma, bende denemek istiyorm aklıma yattı
    foxtrot ve motorluyazar bunu beğendiler.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    deneme olayına +1 imle katılıyorum. işe yarıyorsa bize de mutlaka bilgi verin.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

yapı marketlerde yağmur kaydırıcı spreyler satılıyor. onları deneyebilirsiniz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    1. Vizorun kavisli yuzeyine tam oturacak mi? Fotografta duz yuzeylere koymuslar.
    2. Yeterince sert mi? Zamanla kolay cizilmeyecek mi?
    3. Gorusu nasil etkileyecek, ozellikle gece?

Arabanin camindan disariyi her turlu gorursunuz, ancak kask vizoru biraz gozluk gibi... Temizligi ve seffafligi onemli.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gereksiz bir ürün.

Vizöre pamukla pasta-cila uygulayın, cila tamamen kuruyana kadar pamukla ovalamaya devam edin. Vizörden su tutunamadan kayıp gidecektir. Senede bir yapsanız yeter, hatta iki senede bir...

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Bir ara güneşten bunalıp, yedek vizör taşıma işini bırakmak istedim. Kaska gayet kaliteli ve arabamda da olan çok memnun olduğum bir markanın cam filmini uyguladım. Arabada çok net görüntü aldığım, hatta geceleri bile rahat gördüğüm cam filmi, kask vizöründe aynı etkiyi yapmadı. Bir kaç gün içinde çıkarmak zorunda kaldım. Etrafı daha bulanık görüyordum. Numarası düşük olmasına rağmen daha karanlık oluyordu. Birde garip bir şekilde hafifte olsa mide bulantısına sebep oldu.
    Siz deneyin gene. Belki bu ürün benim kullandığım cam filminden daha uygundur kask için.
    hasmet bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(o)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gereksiz bir ürün.

Vizöre pamukla pasta-cila uygulayın, cila tamamen kuruyana kadar pamukla ovalamaya devam edin. Vizörden su tutunamadan kayıp gidecektir. Senede bir yapsanız yeter, hatta iki senede bir...
    Cidden 1 sene dayanıyor mu?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden 1 sene dayanıyor mu?
    Yılda bir yenileseniz fazlasıyla yetiyor.

Vizöre yeterince (kaliteli) pasta cila dökün, pamukla bunu vizörün dış yüzeyine iyice yayın ve dairesel şekilde hafifçe bastırarak ovalamaya başlayın. Pasta cila bu ovalama ile kendiliğinden kuruyana, pasta cila izi dahi kalmayana kadar sabırla devam edin. İşlem sonunda temiz bir parça pamukla vizörü tamamen silip bırakın.

Bu işlemden sonra vizörünüz en az bir sene boyunca yağmur tutmayacak, çamurlu su dahi çok daha hızlıca kayıp gidecektir.
    ...

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Ben aldım, kaskıma iç ve dışına yapıştırdım ve tecrübe ettim. İç tarafta neredeyse hiç buhar yapmıyor. Dış kısmına gelecek olursak hafif yağmur başlangıcında tam bir rezalet. Ufak damlalar akıp gitmiyor ve görüşü fena bozuyor ta ki film komple ıslanana kadar. Film ıslandığı zaman özellikle yoğun yağmurda mükemmele yakın bir görüş var. Arada bir görüntüde bir dalgalanma oluyor ama bence o kadarı da olsun artık

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım, kaskıma iç ve dışına yapıştırdım ve tecrübe ettim. İç tarafta neredeyse hiç buhar yapmıyor. Dış kısmına gelecek olursak hafif yağmur başlangıcında tam bir rezalet. Ufak damlalar akıp gitmiyor ve görüşü fena bozuyor ta ki film komple ıslanana kadar. Film ıslandığı zaman özellikle yoğun yağmurda mükemmele yakın bir görüş var. Arada bir görüntüde bir dalgalanma oluyor ama bence o kadarı da olsun artık
    Ic kisimda pinlock alternatifi dlyebilir miyiz peki? Ama onda da boyut sorunu yasariz. Kucuk kalmaz mi?

Motosikleti
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ic kisimda pinlock alternatifi dlyebilir miyiz peki? Ama onda da boyut sorunu yasariz. Kucuk kalmaz mi?
    Aldığım ürün buydu
    https://www.hepsiburada.com/microcas...za=Elektromaxx

Tam görüş alanıma geldi

Yanlız yukarıda paylaşılan ürün uygunmuş, gözümden kaçmış yoksa ondan alırdım

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gereksiz bir ürün.

Üstadım ufak bir düzeltme yapayım. Vizöre pasta diye bilinen aşındırıcı uygulanırsa vizörde çizikler meydana getirmeye başlar.

Sadece cila uygulanması güzel bir fikir. Ama onun da 2 yıl gidebileceğini çok düşünmüyorum. Malum wax cilalar genelde su, rüzgar gördüğünde aşınıp yok olup gidiyorlar. Genelde 2 ay gibi bir sürede etkisini kaybediyorlar.

Bu arada not olarak düşeyim. Vizörüne cila uygulamasını yaptıktan sonra, uygulamayı yenilemeden önce izopropil alkol ile vizörü temizlerseniz wax'ın tutuculuğunu arttırırsınız.

Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce universal pinlock mu almalıyım yoksa bu filmi mi denemeliyim pinlock 80 tl bu 40 tl?

Motosikleti
    Alıntı Aydoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce universal pinlock mu almalıyım yoksa bu filmi mi denemeliyim pinlock 80 tl bu 40 tl?
    Yağmurdan yana şikayetiniz yoksa pinlock derim. Çünkü bu film pinlock kadar uzun ömürlü değil diye biliyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)