Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kış için rüzgarlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Arkadaşlar -4 -5 lere dayanabilecek el koruma ve diz koruma araştırdım ancak yorum yapan, gerçekten koruyormu, ne kadar süre koruyor yazan olmamış. Tavsiye edebileceğiniz var mı , sabah -4 havada işe gidiyorum ekipman korumuyor artık ne alsam üşütmez hiçbir fikrim yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben asagıdaki şekilde tecrübe ettim.

Eğer 30 dk'dan fazla sürmeyecek isen o soguk havada, asagıdaki yeterli geliyor

daha uzun süre ve rüzgarda kullanacak isen içi polarlı pantolon

El için 30 dk'ya kadar ise deri eldiven

30 dk dan Daha uzun süreceksen de rüzgar kesici

19051919 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Valla ben en alta iclik ustune kot ustune kayak pantolonu ustune ilk fotoğraftakini giyiyorum gene üşüyorum -4 te. Tek çözüm kurye tipi diz örtüsü. Almayı düşünüyorum bakalım.

Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben en alta iclik ustune kot ustune kayak pantolonu ustune ilk fotoğraftakini giyiyorum gene üşüyorum -4 te. Tek çözüm kurye tipi diz örtüsü. Almayı düşünüyorum bakalım.
    öhhh okurken ter bastı.

En önemli şey rüzgarı kesmek tabi ki. vitesli motorlar için de örtülerden var onlardan alınsa normal pantolon bile yeterli olur bence.

hatta direk senin motor için görseli bile buldum

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öhhh okurken ter bastı.

En önemli şey rüzgarı kesmek tabi ki. vitesli motorlar için de örtülerden var onlardan alınsa normal pantolon bile yeterli olur bence.

https://img.letgo.com/images/b9/ad/c...policy=img_600
    Doktor bu ne :D güzel ama olmaz o ayakları açmazsam yolda tutulurum kitlenirim ayaklarımı yere basamam

ErenArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs iron max
    Motor ne? Scooter kullanıyorusan ve diz korumalrı var ise o örtü bir işe yaramıyor. Xmax e taktırıp ertesi gun iade ettim. ixon summitpantolon gayet başarılı

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    öhhh okurken ter bastı.

bildiğin kabin yapmışsın hocam. ama sakat bi durum, yolda aniden ayağını yana açman gerekse seni engeller, dengeni bozar bunlar.

Motosikleti
    Forza 250
    Overpants dedikleri normal kotun uzerine giyilen pantolonlar var. Revit Axis, LBC gibi, ya da torchpro gibi Venom Freeride gibi tekstil tulumlar var. Eldivende Oxford un pilli ısıtıcılı bir ürünü vardı.

yok foto bana ait değil, sadece bir örnek.

abi 10 kat giyiniip hala üşünüyor ise yapacak şey bu zımbırtı ne yazık ki

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Ben asagıdaki şekilde tecrübe ettim.

]
    Hocam tavsiyeler için teşekkürler not ettim ama rüzgar kesiciye ihtiyacım var giyimde pek sorun yaşamıyorum herhangi bir tanesi işe yararmı hiç kullandınız mı

Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak diz örtüsüne ihtiyacım var hangisi işimi görür 25-30 km mesafe git gel her gün

öhhh okurken ter bastı.

Alıntı ErenArslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ne? Scooter kullanıyorusan ve diz korumalrı var ise o örtü bir işe yaramıyor. Xmax e taktırıp ertesi gun iade ettim. ixon summitpantolon gayet başarılı
    Motor vitesli falcon crown 150 çok teşekkür edeyim bakayım yarım saat içinde hipotermiden korusa bile yeter üşümeyi göze aldım

yok foto bana ait değil, sadece bir örnek.

abi 10 kat giyiniip hala üşünüyor ise yapacak şey bu zımbırtı ne yazık ki
    Hiç sevmiyorum düşersem bununla ne yaparım bilmiyorum ama artık soğuktan vücudum uyuşmaya kontrolü kaybetmeye başlıyorum, ekipmanlarım tam sayılır kask, motosiklet montu, dizlik, motosiklet eldiveni ancak çok tedirgin sürüyorum uyuşuyorum

Erendiz

pantolon hariç diğer 3'ünü kullanıyorum.

Ancak uzun süre soguga maruz kaldıgında yetersiz gelecektir, İzmir/manisa nın aşırı soguklarında kullanmadım üşendim. ancak 1-2 derece havada 45 dakika kadar idare etti beni sıkıntısız. Özellikle polarlı dizlik cok işe yaradı.

Ancak eksi derecelere hava düştüğünde ve rüzgar yemeye başladıgında şahsi fikrim diz örtüsü. Görselini attıgım şeyi rastgele internetten buldum, bunun ani durumda ayagınızı yere koymanıza yarayan versiyonu vardır mutlaka.

Belirttiğim gibi ne kadar kalın giyinsek de rüzgar nedeniyle üşüyeceğiz, rüzgara kesmek şart.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Kullanmadığım bir örtü olacaktı eğer evi taşırken atmadılarsa sana veriyim Ankara'dasın anladığım kadarıyla..

bu arada normal montunun üzerine bir yağmurluk giysen bile rüzgar girmediğinden üşümezsin. yağmurluk ince olduğu için taşımasıda kolay.. ama koruyucu değil bunu unutmamak lazım karda buzda düşersen yada kazada sıkıntı.. elcik alır içine marketlerde satılan 10-15tl lik kayak eldivenine benzeyenlerden alsanda işini görüyor.. bacaklar için örtü şart yağmurlukta olsa pantolon ince olduğundan üşüyorsun..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ön cam ı es geçme süper iş görüyor 2010 yılından beri yaz kış motor kullanırım sıfır km spacy alpha 110 aldım buna ön cam taktım keşke daha önce taksaymışım önden gelen rüzgarı komple kesti 75 tl

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön cam ı es geçme süper iş görüyor 2010 yılından beri yaz kış motor kullanırım sıfır km spacy alpha 110 aldım buna ön cam taktım keşke daha önce taksaymışım önden gelen rüzgarı komple kesti 75 tl
    ön cam boyu cok önemli, ben taktırdım hava kaskın içine doluyor resmen ses yapıyor
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Ön cam , el şeffaf rüzgarlık ve kışlık motosiklet eldiveni alıyorum hocam dizler içinde yağmurluk , kışlık motosiklet pantolonu ve termal içlikte karar kıldım sanırım yarım saat idare eder beni teşekkür ederim tavsiyeler için Ön cam hiç aklımda yoktu
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmadığım bir örtü olacaktı eğer evi taşırken atmadılarsa sana veriyim Ankara'dasın anladığım kadarıyla..

bu arada normal montunun üzerine bir yağmurluk giysen bile rüzgar girmediğinden üşümezsin. yağmurluk ince olduğu için taşımasıda kolay.. ama koruyucu değil bunu unutmamak lazım karda buzda düşersen yada kazada sıkıntı.. elcik alır içine marketlerde satılan 10-15tl lik kayak eldivenine benzeyenlerden alsanda işini görüyor.. bacaklar için örtü şart yağmurlukta olsa pantolon ince olduğundan üşüyorsun..
    Teşekkür ederim hocam düşünmeniz yeterli rüzgarlık alacağım dediğiniz gibi, kışlık motosiklet pantolu ve termal içlikle sanırım yarım saat hasta olmadan ulaşırım işe örtü hiç içime sinmedi.

Erendiz

pantolon hariç diğer 3'ünü kullanıyorum.

Ancak uzun süre soguga maruz kaldıgında yetersiz gelecektir, İzmir/manisa nın aşırı soguklarında kullanmadım üşendim. ancak 1-2 derece havada 45 dakika kadar idare etti beni sıkıntısız. Özellikle polarlı dizlik cok işe yaradı.

Ancak eksi derecelere hava düştüğünde ve rüzgar yemeye başladıgında şahsi fikrim diz örtüsü. Görselini attıgım şeyi rastgele internetten buldum, bunun ani durumda ayagınızı yere koymanıza yarayan versiyonu vardır mutlaka.

Belirttiğim gibi ne kadar kalın giyinsek de rüzgar nedeniyle üşüyeceğiz, rüzgara kesmek şart.
    Yağmurluk, kışlık motosiklet montu, termal içlik yarım saat idare eder gibi geliyor hocam, el içinde şeffaf rüzgar kesici, kışlık motosiklet eldiveni yeterli olur gibi duruyor umarım yanılmam

Motosikleti
    MT-07
    Prohelin 8080 yada 8181 modelinden al 1 tane. Uzun olan daha çok iş görecektir. Pantolonuda softshel bakmakta yarar var. Decathlondan wedze100 kayak içliklerinden alt üst alıp, ayağına kayak çorabı al. Bir tane eldiven içliği de al gitmişken.

Bitti mi bitmedi!..

Esas sorun rüzgarın bileklerden içeri girmesi. Gene decathlondan bisikletçiler için cırtlı bilek reflektif şeritlerinden al. Hem hava girişini kesersin hem de gece görünürlüğün artacaktır.

Gene de en iyi yol bunları kışlık uzun motosiklet montu ile kışlık motosiklet pantolonu ile kombinlemektir. Pantolon ile montu fermuarları ile sabitlersen hem belin üşümez hem de olası kaza anında tam koruma sağlar.

Kışlık iç astarlı bu ekipmanlar ile soğuğa meydan okursun.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ön cam boyu cok önemli, ben taktırdım hava kaskın içine doluyor resmen ses yapıyor
    50 cm vardı birde 70
    ben 50 taktım gayet güzel bacaklara da soğuk gelmiyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

50 cm vardı birde 70
    ben 50 taktım gayet güzel bacaklara da soğuk gelmiyor
    bende 50 cm var valla rahatsız ediyor.

bir de orjinal ön camı olmadıgı için başka bir modelin camını montajladım, far korumaya oturttugum için boyasını cıkarttı şimdi camı da sökemiyorum iyice kötü görünecek diye.

olmadıgı 70 cm deneyım bari.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)