Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT25 ANLIK TÜKETİM (YARDIM)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt25
    HERKESE SELAM.
    MT25 KULLANICISIYIM. GEÇEN GECE DEVİR AYARI YAPTIM GÖSTERGERYİ KURCALADIM BİRAZ. NORMALDE BU ZAMANA KADAR ANLIK YAKIT TÜKETİMİ 2,5LT İLE 6 LT ARASI GÖSTERİYORDU GAZLAMA DURUMUNA GÖRE AMA 2 GÜNDÜR 20 30 40 LT CİVARI GÖSTERİYOR. NEDEN OLABİLİR BÖYLE BİR DURUMU YAŞAYAN VARMI. DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba

mt 25'in ortalama yakıt tüketiminde iki tip gösterim şekli vardır. Biri 100 km deki yakıt tüketim değerini gösterir , diğeri ise 1 lt benzin ile alabileceğin tahmini yolu km olarak gösterir. büyük ihtimalle ikinci moda geçmişsiniz. Mod nasıl değiştirildiğini hatırlamıyorum ancak araştırırsanız videoları mevcuttu ben oradan bakarak ayarlamıştım.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anlık tüketime gelin
    select tuşuna basılı tutun anlık gösterime geri dönersiniz

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı oakenshield adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba

mt 25'in ortalama yakıt tüketiminde iki tip gösterim şekli vardır. Biri 100 km deki yakıt tüketim değerini gösterir , diğeri ise 1 lt benzin ile alabileceğin tahmini yolu km olarak gösterir. büyük ihtimalle ikinci moda geçmişsiniz. Mod nasıl değiştirildiğini hatırlamıyorum ancak araştırırsanız videoları mevcuttu ben oradan bakarak ayarlamıştım.
    BENİM DE AKLIMA ÖYLE BİR DURUM OLABİLECEĞİ GELMİŞTİ VALLA EYV SAĞOLUN :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlık tüketime gelin
    EYV HOCAM SAĞOLUN AKŞAM YAPICAM

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Yaaa allahım sen sabır ver ahhahahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

1 LT Benzin ile kaç km gidebileceğiniz gösteriyor şu anda

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaa allahım sen sabır ver ahhahahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

1 LT Benzin ile kaç km gidebileceğiniz gösteriyor şu anda
    NE BİLİM YAW KURCALARKEN DEĞİŞMİŞ :D

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Alıntı ilhan5757 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKESE SELAM.
    MT25 KULLANICISIYIM. GEÇEN GECE DEVİR AYARI YAPTIM GÖSTERGERYİ KURCALADIM BİRAZ. NORMALDE BU ZAMANA KADAR ANLIK YAKIT TÜKETİMİ 2,5LT İLE 6 LT ARASI GÖSTERİYORDU GAZLAMA DURUMUNA GÖRE AMA 2 GÜNDÜR 20 30 40 LT CİVARI GÖSTERİYOR. NEDEN OLABİLİR BÖYLE BİR DURUMU YAŞAYAN VARMI. DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM...
    O 20 30 40 dediğin değer 1 litre benzin ile gidebileceğin mesafe hocam.

Motosikleti
    MT-07
    anlık tüketime gelin
    Aynısı mt-07’de var mı acaba? Ben onu mt-25’te bilmiyordum mesela. Ne işime gelirdi of be off

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O 20 30 40 dediğin değer 1 litre benzin ile gidebileceğin mesafe hocam.
    ÖYLEYMİŞ EVET ÖĞRENDİM

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısı mt-07’de var mı acaba? Ben onu mt-25’te bilmiyordum mesela. Ne işime gelirdi of be off
    Yav sende bir mt25 bir mt07 artık bir karar ver.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav sende bir mt25 bir mt07 artık bir karar ver.
    Aga mt-07 var bende zaten. Sadece merak ettim. Mt-07’de de öyle gösteriyor mu die? Mt-25’te bilmeden kullanamadık, mt-07’de var ise kullanalım. Değil mi?
    kdiner bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga mt-07 var bende zaten. Sadece merak ettim. Mt-07’de de öyle gösteriyor mu die? Mt-25’te bilmeden kullanamadık, mt-07’de var ise kullanalım. Değil mi?
    mt07'de de mevcut
    "Her iki anlık yakıt tüketimi göstergesi
    arasında geçiş yapmak için ekranlardan biri görüntüleniyorken sol ayarlama düğmesini 1 saniye boyunca basılı
    tutun."

yani mt25 deki gibi var
    sadece mt07 deki sol ayar düğmesine anlık tüketim modundayken 1 saniye basılı tutun 100km de ne kadar yaktığını göstermeyi bırakıp 1 litre ile kaç kilometre gideceğini gösterecek moda geçiş yapacaktır
    zaten mt25 ve r25 te 2014 yılından beri bu özellik mevcut fakat insanların çoğunun haberi yoktu

dip not: ortalama yakıt tüketimindeki moda gelirseniz eğer
    mesela ortalama 100 kmde 5 litre yakmışsanız ordada aynı şekide mt25 de select yada mt07 de sol ayar düğmesine 1 saniye basılı tutarsanız ortalama 1 litre ile kaç kilometre gitmişssiniz size gösterir.

mt07 de bu değerleri sıfırlamak için sağ ayar düğmesine 1 saniyeden fazlaca basılı tutun sıfırlanır
    mt 07 sahibi değilim bu arada

Motosikleti
    MT-07
    mt07'de de mevcut
    "Her iki anlık yakıt tüketimi göstergesi
    arasında geçiş yapmak için ekranlardan biri görüntüleniyorken sol ayarlama düğmesini 1 saniye boyunca basılı
    tutun."

yani mt25 deki gibi var
    sadece mt07 deki sol ayar düğmesine anlık tüketim modundayken 1 saniye basılı tutun 100km de ne kadar yaktığını göstermeyi bırakıp 1 litre ile kaç kilometre gideceğini gösterecek moda geçiş yapacaktır
    zaten mt25 ve r25 te 2014 yılından beri bu özellik mevcut fakat insanların çoğunun haberi yoktu

dip not: ortalama yakıt tüketimindeki moda gelirseniz eğer
    mesela ortalama 100 kmde 5 litre yakmışsanız ordada aynı şekide mt25 de select yada mt07 de sol ayar düğmesine 1 saniye basılı tutarsanız ortalama 1 litre ile kaç kilometre gitmişssiniz size gösterir.

mt07 de bu değerleri sıfırlamak için sağ ayar düğmesine 1 saniyeden fazlaca basılı tutun sıfırlanır
    mt 07 sahibi değilim bu arada
    Eyw. Motorun anahtarlarını evde unutmuşum. Yarın motora bindiğimde bakacağım. Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)