Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bot yüzünden Ayağımdan oluyordum aman dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache
    2.12.2019 aksam saat 5,50 de merter yan yol girişinde önüme kıran araç yüzünden bariyere vurmamak adına kendimi e5in ortasında motordan attım
    katil bariyere vurmaktansa bunu yapmanın daha mantıklı olduğuna inandım o an için
    üstümde alpine ceket kafamda caberg kask elimde alpine eldiven altımda ne vardı diye sorarsanız kotondan alınmış kot pantolon ayağımda nikedan alınmış beyaz basket ayakkabılarım

sonuç ömür boyu kaybettiğim 20derecelik bilek açısı

böyle ders verici öğüt verici şeyleri inanın yazmaktan nefret ediyorum komik geliyor çünkü
    fakat benim gibi bilinçli birinin bile yaptığı çok önemli bir hata bu cekete 3 4 milyar kaska 2 milyar eldivene 1 milyar civarı bayılıpta bir bot pantolon almazmısın be adam

olanları size özet geçeyim

önüme kıran araçtan sonra bariyere doğru sürüklenmektense kendimi e5 istikametine doğru yere bıraktım bir süre sürüklendim ardından bırakmış olduğum motorum benim üzerime gelmeye başladı arkadan kendi motoruyla takip eden kuzenim kısa bir şoktan sonra yanıma geldi
    ana kucağı pozisyonunda beklerken etrafıma bir kaç kişi hemen yardıma geldi kaskımı kesinlikle elletmedim su vermeye calıstılar içmedim çünkü iç kanama olabilir kuzenime motoru kaldırmasını ayağımın kırık olduğunu söyledikten sonra ayağımdaki lanet ayakkabıları ne olursa olsun çıkartırdım ne kadar çok canım yansada buna o an mecburdum vucud tepki olarak şişecek ayakkabı içinde daha çok acıya maruz kalıcaktım
    geçirmiş olduğum şok neticesinde midem bulanmaya bilincim gitmeye başladı soru sormasını söyledim kuzenime oda şokta napsın 4 5 soru sordu cocuk tıkandı e5in ortasında yerde ayağı kırık yatan kendi kendine bas bas şarkı söyleyen biri haline geldim ambulans geldi apar topar koç üni hastahanesine kaldırıldım ilgilenen 6 doktordan 2 si motorcuycu 1200gs kullanıcısı abilerimiz üste bakıyor kaska bakıyor en son ayağa baktı botun nerde dedi yok diyince yüzündeki ekşimeyi gördüm aradan bir kaç saat sonra 6 7 saatlik zor bir ameliyata alındım başarılı geçti
    bu günde 1 sene yatmak üzere ısrarlarım neticesinde taburcu edildim.

2 binliralık botun maliyeti bana
    50bin tl ameliyat
    20derecelik ayağımdaki açı kaybı
    ömür boyu eskisi gibi asla olmayacak bir ayak bileği
    en sevdiğim halısaha maçlarından mahrum olma gibi
    en önemlisi ailemin üzüntüsüne mal oldu

sonuç: 2 motorumuda satıyorum uzun bir süre ara veriyorum istanbulda ben ne yaparsam yapayım iron man gibi giyinsem dahi bu şehirden bir bok olmayacağını anladım.

Jeansque, hakohako ve ..YaNKee.. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gecmis olsun,

Bot olsa bile sonucta,aldigin darbe önemli,

Zira,zırh değil.

Hee,artısı,uzuv butunlugunu bir nebze koruyor orasi bir gerçek.

Ama ayaginda bot varken uzuv kaybi yaşayan cok kişi var.

Bu yaz kuzenim kaza yapti,ayaginda tcx bot,yinede ayak bilegi kirik ve topuk zedelenmesi var,daha yeni ayaklandi.

4 aydir fizik tedavi goruyor.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Hocam çok geçmiş olsun :(

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Büyük geçmiş olsun , sürüklenmeye karşı %100 koruyorlar ama yüksek hızlarda yaşanan darbelerde ekipmanda biryere kadar , bunu çarpışma testlerinde 5 yıldız almış otomobil güvenliğine benzetebiliriz , 5 yıldız almış ama saatte 64 km ile giderken ! maalesef şehir içinde bile hız limitlerine uymuyoruz , ful koruma giyinmek 100 km üstü hızlarda hiçbir yerimizden yaralanmayacağımıza garanti vermez..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Çok geçmiş olsun..
    Çabuk atlatmanız dileğiyle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Değerli forum arkadaşım;

İnan çok üzüldüm. Ne yazsam pek birşey ifade etmeyecektir ama beterin beteri var. Allah daha kötü sonuçlardan hiç telafisi olmayan kazalardan korusun hepimizi.
    Esasen ben kaderci bir insan değilimdir ama bazen ne kadar önlem alırsak alalım ne kadar dikkatli veya tecrübeli olursak olalım "artık kader mi nasip mi" olacak olan, oluveriyor.
    Elbette üzücü bir durum, elbette insanın isyan edesi bazen bu tarz durumlara kızası bağrası çağrası geliyor ama insanız ötesine nedenine hakim değiliz. Belki bu kaza seni yapacağın çok daha ağır bir kazadan korudu. Belki bu senin adına bam başka bir uyarı belki de bu süreç sana farklı şeyler öğretip bakış açını değiştirecek/geliştirecek bir unsur.
    Bu kazadan sonra alacağın kararların önce ki süreçten daha doğru olup olamayacağını bilme şansımız var mı? Bir ihtimal günü gelir ve bu yaşadığın süreç sana doğru karar verme yetisini kazandırmış olur.
    Acil şifalar diliyorum, güzel insan. Kendini üzüp yıpratma bu süreçte.
    Bu günden sonra ki her gün daha iyi olacak artık senin için.

Sevgilerimle.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun,

Bot olsa bile sonucta,aldigin darbe önemli,

Zira,zırh değil.

Hee,artısı,uzuv butunlugunu bir nebze koruyor orasi bir gerçek.

Ama ayaginda bot varken uzuv kaybi yaşayan cok kişi var.

Bu yaz kuzenim kaza yapti,ayaginda tcx bot,yinede ayak bilegi kirik ve topuk zedelenmesi var,daha yeni ayaklandi.

4 aydir fizik tedavi goruyor.
    Yeri öi bilmiyorum ama, bot işe yaramıyor pek. İlle de çizme!

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    cok gecmis olsun. buna da şükür yine iyi atlatmissiniz.evet iron man gibi giyinsek de en kötü araba bile bizden daha guvenli,bunun farkinda olarak her daim temkinli olmak lazım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun hocam.

motosikleti bırakma kararı alan herkesi destekliyorum, cünkü güvenli olmadıgını bile bile sürüyoruz ve bir noktadan sonra hastalık gibi oluyor insanlar için motosiklete binmek.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Büyük geçmiş olsun.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Çok geçmiş olsun. Herkese, her tanıdığıa tavsiye istiyene söylüyorum. Kaskın montun değil en önemli ekipmanlar motosiklet ayakkabısı ve eldivenidir. Bot belki hayatınızı birkez kurtaracak ama kaska monta sıra gelene kadar ilk olarak ayaklar hasarı alacaktır. Çok üzülüyorum ve kızıyorum. Hani şu kafalarda arai üstlerde dainese elde eldiven yok altta kot altında spor ayakkabı. İşte o kazalarda ölen dostlarımızın yoğunluğu böyle. Motosiklette iki teker var ama olası bir kayma anında ayağınızı yere attığınızda o botlarında motosiklet lastiği kadar iyi bir tutucu özelliğinin olması bir nebze size yön verebilir.

Motosiklet ekipmanları bir bütün olarak düşünülmelidir. Bir kask herşey değildir. Tabiki imkan varsa herşeyin en iyisi alınmalı fakat imkan yoksa herşeyin en orta veya alt segmenti alınmalı. Bir arai fiyatına komple CE belgeli ekipman diziliyor. Umarım yazınızı okuyan arkadaşlar motosiklet botu kullanımının önemini bir nebze olsun idrak eder.

En kısa sürede yeniden motosiklete binmeniz dileğiyle..
    yigozya ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Çok geçmiş olsun. Paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu tür paylaşımlar çok önemli.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeri mi bilmiyorum ama, bot işe yaramıyor pek. İlle de çizme!
    150 cc commuter için, biraz sağlamca ve bileklikli bir kışlık bot yetmez mi, mutlaka dize kadar korumalı çizme mi olması gerekir? Bu tür çizmeleri sadece krosçular giyiyor diye biliyordum. Ayrıca yüksek ve tam korumalı sert çizmelerde vites değiştirirken frene basarken hissiyat kaybolmaz mı?

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok geçmiş olsun. Umarım tez zamanda iyileşirsiniz. Bu tarz örneklerin benim gibi motora yeni yeni başlayan arkadaşlara ders olmasını temenni ediyorum. Tabi bilinçsiz otomobil sürücüleri için yapılacak bir şey maalesef yok.

Motosikleti
    tvs apache
    herkese cok teşekkürler inanın belki okuyupta birilerinin aklında bir kaç şey kalır diye yazdım

cc fark etmiyor kaza hızım ya 60 ya 70

imkan hiç yoksa ayırmanız gereken min bütçeyi yazayım nolursunuz alın

kaska 500
    cekete 500-700
    pantlolon 500
    bot 500
    eldiven 200

nolursunuz alın biliyorum 3 4 bin tl lik motora binen arkadaşlar var bütçeniz yok taksitle alın nakit avans cekin 24 ayda ödeyin bişiy yapın

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Of off... İçim bi garip oldu. Çok geçmiş olsun.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Umarım kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun..Malesef memleketin trafiği hindistan trafiğinin bir tık üstünde.. Berbat taşıt kullanan cahil sürücü bana göre %80 ( illere göre değişir ) Motosiklet güzel şey ancak candan daha güzel şey değil.. Full korumada olsan üzerinden geçerler.. Bu nedenle bırakman bence en doğru karar olmuş..

Bu memleketten ve bizim insanımızdan hiçbirşey olmaz.. %100 katılıyorum..

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Çirkin duruyor diye koruma demirini de çıkartmıştım, onu takayım yine, düşersem biraz da olsa ayaklarımı korumaya yardımcı olur belki.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    çok geçmiş olsun hocam. küçük bir tavsiyede bulunacağım, tekrar motora başlarsanız mutlaka ama mutlaka absli bir motor tercih etmenizi tavsiye ediyorum. ve mutlaka çift disk bulunsun. çünkü objektif konuşmak gerekirse reflekslerinizde hafif kayıplık var. bu sebepden dolayı abs ani fren anında size yardımcı olacaktır. bende de kısmen refleks eksikliği oluyor ara sıra, bu yüzden absli motor tercih ettim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)