Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motoru odaya koydum fakat kokuyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, acemi motorcu olduğum için bilgim çok eksik. Benim evimde kapalı otopark var. Kapalı otopark motorun kışlaması için yeterli, bir ortam mı? (Bu gün motor ile geldim işe sadece kar ve buzda kullanmam) Ayrıca diyelim bir ay kullanmadım motoru, akü boşalır mı bu sürede? Ne yapabilirim?
    Ben 2 ay civarı motoru yatırdım çalıştırmak istediğimde tek marşta aldı sıkıntı olmadı ama motor 2018 modeldi yani akü eski sayılmaz. eğer sizin akünüz 3-4 sene veya daha eskiyse 1 haftada bile marş yapamayacak hale gelebilir. yeniyse 1 aydan sıkıntı olmaz. Diyelim ki bitti en kısa yöntem başka bir araçtan takviye yapmak diğer yöntemlerse aküyü şarj ettirmek vurdurmak diye gider

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahh ulan odada olsunda varsin koksun..
    Sen bekarsın değil mi ? . Evli olsan eşin o motoru evin kapısından sokmaz. Şahsen böylee bir şeyi teklif bile etmeye cesaret edemem ..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bekarsın değil mi ? . Evli olsan eşin o motoru evin kapısından sokmaz. Şahsen böylee bir şeyi teklif bile etmeye cesaret edemem ..
    Mâlesef evliyim abi,

Aslan parcasi oglum ellerinden öper,

Hani bir espri varya,

Baliğa gidince ahaaa boyle kol kadar balik tuttum derler,ama eve gelene kadar o balik parmak kadar olur..

He işte o hesap,

İs ortaminda atıp tutuyoruz,yok şöyle yok böyle.ama evde hanimin sesini duyunca çıt kesilir..
    espresso bunu beğendi.

Yakıt ve yağ buharlaştıkça kokacak ve sokunması zehirli gazlar ortaya çıkacak. Büyük olasılıkla çamurlarda da bakteri ürer ılık sulu ortamda o da koku yapar. Gıcır fabrika çıkışı hale getirmedikten sonra yaşadığın yere koymamalısın. Bazı kafelerde filmlerdeki evlerde oluyor ama onların bütün filtrelerine kadar tertemiz.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Tiar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt ve yağ buharlaştıkça kokacak ve sokunması zehirli gazlar ortaya çıkacak. Büyük olasılıkla çamurlarda da bakteri ürer ılık sulu ortamda o da koku yapar. Gıcır fabrika çıkışı hale getirmedikten sonra yaşadığın yere koymamalısın. Bazı kafelerde filmlerdeki evlerde oluyor ama onların bütün filtrelerine kadar tertemiz.
    Uretim bandindan çikan 0 motosiklet bile kokuyor,

Bayilere,showroom lara içeri girdiginiz an buram buram motosiklet kokuyor..

Lastik
    Metal
    Yağ
    Vb.

250-600-1000 hepsinin kokusu bir başka...

Seyir esnasinda,öndeki magirus minibus,kamyon,otobusun egzozundan çikan gazlar(fabrika bacasi gibi)dogrudan yuzumuze vuruyor,odada duran çalişmayan bir motosiklet daha az zarar verir.

Kocaman bir naylonun üzerine çıkartıp yan taraflar dahil komple kapatın . Bı de koli bandı ile sabitleyin yaza kadar kullanmayacaksaniz.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Alıntı zzf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kocaman bir naylonun üzerine çıkartıp yan taraflar dahil komple kapatın . Bı de koli bandı ile sabitleyin yaza kadar kullanmayacaksaniz.
    bu ne gaz odası tarifi mi

Motosikleti
    NC750X
    motosiklet yağmurluğu geçir üstüne.. örtü yere kadar iniyorsa koku falan çıkmaz..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motosikleti salona koydum denince zihnimde canlanan :

Fakat gerçekte olan:

Hayaller ve hayatlar

En ucuz çözüm olarak ise bimden 1 top strech film alıp güzelce her yanını streçlersen ne koku yapar nede tozlanır. Sıfır sorun, misss.

Ama görsellikten taviz vermem dersen otomatik pilli makinesi olan glade oda kokusu tavsiye ederim. Saat başı sıkar, oda mis gibi çiçek kokar
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Motosikletimi evin/odamın içine koymak hep en çok istediğim hayallerimden biri...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    2 ay sonra askere gidiyorum,cbf satılmazsa odama koymak gibi bir fikrim var,eğer yaparsam fotoğraf atarım
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)