Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RS 200 Fren Diski Çizilmesi - Destek Lütfen ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackman2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200RS
    Arkadaşlar Merhaba , motorumun balataları ve zinciri epey eskidiğinden topyekun bu parçaları yenileri ile değilştirdim birkaç gün önce fakat dün akşam fark ettim ki ön disk balata yerindeki parça bir vidası eksik takıldıgı için sallanıyordu , elimle kontrol ettiğimde biraz oynuyor , bilemedim ! .çok hafif . Bende bu durumun yolda sıkıntı çıkaracağını hesap ettim alet çantamda yine ona benzer ufak bir vida ile o boş yere taktım fakat gelin görün ki o taktıgım vida normal bir vida değilmiş , indiğimde diski zorladıgımı çizdirdiğimi fark ettim epey sürtmüş ... Bunun zararı var mı disklere . Yani derin çizikler değildi sürtmüş baya , kullanırken de bir sertlik hissediyordum . Tşkler ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Ön kaliper bir miktar oynayabilir diye biliyorum. Disk ve balata yeni ise zamanla ikisi birbirine alışacaktır. Tabi bahsettiğimiz çiziğin derinliğine göre balata oraya disk eriyene kadar (uzun süre) temas etmeyebilir.

Çizik derin değilse sorun yok, balata ile birbirlerine alışırlar.

Fren kaliperlerinin 1 - 2 mm hareket etmesi normaldir. Pistonların tersindeki balataların fren yapabilmesi için kaliperin hareket etmesi gerekir.

blackman2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200RS
    Teşekkurler arkadaşlar kozmetiği biraz zarar görse de masraf çıkmasın derdim , bende sanıyorum ki zararı yoktur biraz çizilmiş sadece , belki şımarıkça olacak ama değişik bir efekt vermiş gibi .. Şimdi servise gideceğim . Sanırım o vidayı kendim sıkmayacaktım . :(

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Konuya bir kaç foto ekleseydiniz?

Daha saglikli yorum yapabiliriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)