Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu yağ neden damlıyor yardım (görsel) ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorumdan yağ damlıyor ama ben çok anlamıyorum neden damlıyor acaba ? Sağ taraftaki küçük hortumdan damlıyor ? Yardım ederseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Karter yağ buhar/basınç tahliyesi ise ; gereğinden biraz fazla yağ konulmuş olabilir , keçelerin sıhhati için servis/ustanıza danışın.

Blokta çizikler ve karter muhafaza , enduro? motorunuzun modeli nedirr?
    Aslan1905 bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Ayaklığın ora ise zincirden damlıyor olabilir?
    Aslan1905 bunu beğendi.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karter yağ buhar/basınç tahliyesi ise ; gereğinden biraz fazla yağ konulmuş olabilir , keçelerin sıhhati için servis/ustanıza danışın.

Blokta çizikler ve karter muhafaza , enduro? motorunuzun modeli nedirr?
    Model R25 altını çkurdan geçerken yere vurdum ondan olmuş olabilir mi şimdi o hortum ne hortumu orada ki yağ donmuş

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayaklığın ora ise zincirden damlıyor olabilir?
    Zinciri yağladım ama o küçük hortumdaki yağ donmuş orayı tıkamış hatta hotumdan damlamış.Koyu siyah bir yağ...

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Zincire fazla yağ sürdüysen fazlasını ön dişliden kartepe doğru fırlatır. İnce bir yağsa oradan aşağı damlar.
    Aslan1905 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125
    Vites Kolunun dibini bir kontrol et. Muhtamelen oradaki keçe den yap sızıyor.
    Aslan1905 bunu beğendi.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincire fazla yağ sürdüysen fazlasını ön dişliden kartepe doğru fırlatır. İnce bir yağsa oradan aşağı damlar.
    Kartep dediğiniz neresi ? Oradan da o küçük hortuma mı aktığını söylüyorsun ?

Alıntı uugguurr86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites Kolunun dibini bir kontrol et. Muhtamelen oradaki keçe den yap sızıyor.
    Orada kelepçe yok ki siz neyi diyorsunuz ?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı Aslan1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Orada kelepçe yok ki siz neyi diyorsunuz ?
    Kardeş o hortumlardan yağ gelmez. Senin zincir yağın oraya sıçramış. Akan yağda muhtemelen zincirdeki fazla yağlar.
    Arkadaş keçe demiş istemiş, kelepçe değil. Keçenin görevi hareketli aksamlardaki sıvı kaçaklarını engellemektir kısaca. Motorun ön dişli mili şanzımanın içinde motor yağı olan bölgedeki hareketi dışarı aktarır. Bu milin dışarı çıktığı yerde yağ kaçağı olmaması için milin motor bloğundan geçtiği yere keçe koyularak yağ sızması önlenir.

İşte arkadaşlar bu keçeleri kontrol etmeni söylüyorlar O keçelerde yağ kaçağı yok ise sorun dediğim gibi zincir yağının oraya akmasıdır.
    odo ve Aslan1905 bunu beğendiler.
    www.arectron.com

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş o hortumlardan yağ gelmez. Senin zincir yağın oraya sıçramış. Akan yağda muhtemelen zincirdeki fazla yağlar.
    Arkadaş keçe demiş istemiş, kelepçe değil. Keçenin görevi hareketli aksamlardaki sıvı kaçaklarını engellemektir kısaca. Motorun ön dişli mili şanzımanın içinde motor yağı olan bölgedeki hareketi dışarı aktarır. Bu milin dışarı çıktığı yerde yağ kaçağı olmaması için milin motor bloğundan geçtiği yere keçe koyularak yağ sızması önlenir.

İşte arkadaşlar bu keçeleri kontrol etmeni söylüyorlar O keçelerde yağ kaçağı yok ise sorun dediğim gibi zincir yağının oraya akmasıdır.

Haa anladım şimdi en iyi açıklama olmuş çok teşekkür ederim Zinciri fazla yağladım dediğin gibi herhalde ondan oluyor olmazsa bir servisi arayayım onlara sorayım

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı Aslan1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kartel olacak doğrusu. Telefon kendini çok akıllı sandığı için kafasına göre düzeltme yapıyor
    Yerdeki damlalar zincir yağına benziyor. Daha kalın ve yapışkan bir zincir yağı kullan.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bence de zincir yağı gibi bu gün benim arkadaşın motoruda aynı şekilde damlatıyordu :D
    Ama yinede bi göster.

bilemeyiz motoru yıka sonra çalıştır kaçak nerden belki daha iyi görürsün

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Tahliye hortumu değil mi orası ya? Fazla yağı atıyordur. Bi servise görün ama bi sıkıntı çıkacağını sanmam.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Hortlatma operasyonu .. Bende de bu olayı gözlemliyordum ..

Genelde zincir yağnın fazla gelen ve sıvılaşan kısmı ya da fazla koyulan antifiriz v.b. sıvılardan olduğunu öğrendim.

Yani aslında olması gereken oluyor, atmasa daha kötü ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)