Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Merak edenler olmuştu. Dominar vs MT-25

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Evet arkadaşlar bugün eski motorumla aynı yerde rodajı bitirdim. İstesem denk getiremem o kadar denk geldi

Bildiğiniz üzere kendini bilmez arabacılardan bir tanesi motorumu ve perte ayırmaya çalışmıştı. İnatla motor aleminden kopmamıştım. Akabinde değişiklik olsun die Yamaha MT-25 almıştım.

Öncelikle önerebileceğim ve deneyimlediğim ilk konu ne sebeple olursa olsun değiştireceğiniz motorun tork’u, ilk motorunuzdan düşük olmaması önemli bir mevzuymuş. Tork düşünce zevkte düşüyor maalesef.

Öncelikle mt-25:

+ Şekline çoğu kişi hasta. Korkudan kasko yaptırdım çalınmaya karşı
    + Gazı açtıkça açıyorsunuz. O devirlenme bir yere kadar güzel de SS ruhu var. Naked seviyorsanız biraz abartı geliyor. Torku daha aşağılarda istiyorsunuz.
    + 7500rpm den sonra gelen saçma bir titreşim var. Tam emin olmamakla birlikte 10000-10500rpm bandında bariz azaldığını hissediyorsunuz.
    + Bu devir aralığına geçip 120km/da bandına gelince motorun titreşimi peglerde, elciklerde ve totoda hissediyorum. Hoş değil tabi.
    + virajları hakkında tam bir bilgi veremiyorum zira motoru orijinalinden farklı ebatlarda lastiklerle kullanıyorum.
    + tork düşüklüğünden kaynaklı 2 vites düşürüp sollamalara çıktığımda oldu.
    + Pek de kaliteli bir işçilik farkı yok

Dominar:

+ Bu motorunda şekli bana göre güzel ve daha kalıplı. Lakin MT-25 gibi depoya direk bacaklarla sarılmıyorsunuz. Kendiniz tutmak zorundasınız.
    + Abs farkı bariz ve herşekilde güven veriyor. Orjinal lastiklerle bile acaba dedirtmiyor. Güzel tutuyor abs’si
    + Kaydırmalı debriyaj özelliğini fazla kullanmadım. Zira alışkanlıklar bırakılmıyor Var mı? Var.
    + Üstruplu kullanınca daha az yakabilenler var ama ben hayvan gibi yaktırıyordum.
    + Led farlar inanılmaz. En çok özlediğim özelliği diyebilirim. Şimşek etkili LED’lere sahip.
    + 120km/sa hızdan sonra titriyor. Aynalar çift gösteriyor. Diğeri de sıkıntı gösteriyor o yüzden bir kayıp YÖK.
    + Egzozu çok dışarıda bu yüzden sağa yatarken sürtme tehlikesi mevcut.
    + Virajlarda acaba dedirtmiyor. Nereye yatarsan oraya, nereye bakarsan oraya gidiyor.
    + İşçilik olarak bir kalitesizlik görmedim. Pek bir fark yok benim gözümde.
    + İstersen touring yap, istersen naked gez. Bu yönden paşa gönlünüze göre kullanabilirsiniz.

İkisi arasında kalırsanız satışı mt-25’in daha kolay. Çeyrek altın gibi. Son hız ise bu, yoksa bence diğeri. Vites göstergesi ve hararet göstergesi lazım ise Yamaha almalısınız. Ayrıca daha Doöinar’ın İşçilik ve parçaları daha ucuz.

Kazada test ettim ve kullanım tarzından dolayı sağlamlığını test etmiş bulunmaktayım.

Sorusu olanlar çekinmeden sorabilir. Unuttuğum şeyler olursa sonra güncelleyip tekrar yazarım buraya. Şimdilik bu kadar.

Sağlıcakla ve esen kalın.
    levend84, Stock Sever, logaritma ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tork mühim netekim.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Atlattığınız kaza için tekrardan geçmiş olsun demek isterim. Yeni motosikletinizi de umarım kazasız belasız keyifle kullanmak nasip olur

Kasko güzeldir. Kasko detaylarını incelediniz mi? Ve hangi firma kaç lira cevaplarsanız sevinirim. Allah bir daha yaşatmasın.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atlattığınız kaza için tekrardan geçmiş olsun demek isterim. Yeni motosikletinizi de umarım kazasız belasız keyifle kullanmak nasip olur
    Teşekkürler. Abi senin el emeğin kadar güzel olmasa da güzel geliyor motorum bana Rodaj bitecek die dondum. Halen ısınmaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko güzeldir. Kasko detaylarını incelediniz mi? Ve hangi firma kaç lira cevaplarsanız sevinirim. Allah bir daha yaşatmasın.
    Kaskoyu mrt sigortadan yaptırdım. İnternetten form doldurdum. Bana döndüler. Full kasko. Sadece ikami araç vermiyorlar. Anahtarlı, anahtarsız, otopark içi, otopark dışı ayırt etmeksizin çalınmaya karşı kaskolu. Biraz pahalı ama hasarsızlık indirimi için bir yerden başlamak gerek. Ayrıca kaza oluncada ki olmaması temennisi ile zararını karşılamak için birebir. Benim en az 10000₺ zararım oldu ne yazıkki. 2000₺ ekipman kaskosu veriyorlar. Nerden baksan bir kask parası kalitelisinden. Şimdiki aklım olsa Dominar’a da yapmıştım.

2007₺

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    son cümlen hariç aşaha yukarı katılıyorum. ''parça fiyatları ve bakımı daha uygun '' gerçekten yalanın tillahı diyebiliceğim bir cümle.r25 ön çamurluk 150 tl bajaj pulsar ön çamurluk 270 tl.dominar 5000 bakım ücreti 220 tl yamaha r25 5000 bakım ücreti 170 tl.bajaj çok şımardı gerçekten parça fiyatlarına ve bayilerin işçilik zamlarına dur diyen yok.arkadaşımın 5 gün önce başına geleni yazıyorum baskı balata,aynalar,ön çamurluk,28.000 bakımı yağ vs,zincir takımı 1200 tl tuttu pulsar ns200 için.ölsem bajaja o parayı vermem verdirtmem.dominar ve pulsar var arkadaşlarımda dahada yetkili servise gitmicekler fiyatlardan ötürü.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    170 TL'ye 5.000 bakım kaldı mı acaba? Hangi zamanın fiyatları onlar? Çıkma kızartma yağı mı koyuyorsunuz motora?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tork olmadan kuru yüksek devir ile gelen gücün tadı olmuyor.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son cümlen hariç aşaha yukarı katılıyorum. ''parça fiyatları ve bakımı daha uygun '' gerçekten yalanın tillahı diyebiliceğim bir cümle.r25 ön çamurluk 150 tl bajaj pulsar ön çamurluk 270 tl.dominar 5000 bakım ücreti 220 tl yamaha r25 5000 bakım ücreti 170 tl.bajaj çok şımardı gerçekten parça fiyatlarına ve bayilerin işçilik zamlarına dur diyen yok.arkadaşımın 5 gün önce başına geleni yazıyorum baskı balata,aynalar,ön çamurluk,28.000 bakımı yağ vs,zincir takımı 1200 tl tuttu pulsar ns200 için.ölsem bajaja o parayı vermem verdirtmem.dominar ve pulsar var arkadaşlarımda dahada yetkili servise gitmicekler fiyatlardan ötürü.
    Hangi zincir,balata vs taktıklarına bağlı o kadar tutması normal.Bi zincir dişli 800 tl şu an.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi zincir,balata vs taktıklarına bağlı o kadar tutması normal.Bi zincir dişli 800 tl şu an.
    ne 800ü hocam pulsarmı 800 tutuyormuş??? r25 full set 400 tl diye biliyorum ön arka çark dahil.hadi 500 olsun 800 falan yok yani.onuda geçtim normal bakım fiyatları ortada parça fiyatlarıda ortada.her türlü bajaj servisi yamaha servisinden PAHALI.3 kere şahit oldum kısmet 4. görürsem onuda paylaşırım.tutup tabi mt07 bu bu demeyin 250cc de honda kadar uygun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    170 TL'ye 5.000 bakım kaldı mı acaba? Hangi zamanın fiyatları onlar? Çıkma kızartma yağı mı koyuyorsunuz motora?
    ağustos 1 yamaha antalya servisi yamalube konuyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim sadece yağım 200küsür TL + KDV (2,7 litre Motul 7100), olay Yamalube'da galiba.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sadece yağım 200küsür TL + KDV (2,7 litre Motul 7100), olay Yamalube'da galiba.
    Ben 220 tl verdim r25e 4r performans modelinden koydurdum.oncede o vardi gayet memnunum.3 sise aciyorlar 2 tam 3.de azcik konuyor.herneyse bajaj devri bitti 2015de pulsar aldigim zaman honda ve yamahadan baya baya ucuzdu

Motosikleti
    MT-07
    Ben rodaj bakımına yamahanın indirimi ile 233₺ ödedim. Aynı bakım Dominar için 180₺ idi. Tabi onda da %10 indirim ile yani 200₺.

Yamahanın orjinal zinciri did die biliyorum. Yalanın tillahı değil yani. Ben Dominar ile kıyasladım pulsar ile değil. Ayrıca Dominar zincir dişli seti 800₺ den de ucuz değil. İnternetten bakabilirsin.

Objektif olmak benim kusurum diyebiliriz. Ben haksızlığı pek sevmiyorum. Çok soruluyordu. İlk elden tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Dominar’da stomp grip mecbur gibi ama mt-25’de değil. Bunu demeyi de unutmuşum
    mgora bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben rodaj bakımına yamahanın indirimi ile 233₺ ödedim. Aynı bakım Dominar için 180₺ idi. Tabi onda da %10 indirim ile yani 200₺.

Yamahanın orjinal zinciri did die biliyorum. Yalanın tillahı değil yani. Ben Dominar ile kıyasladım pulsar ile değil. Ayrıca Dominar zincir dişli seti 800₺ den de ucuz değil. İnternetten bakabilirsin.

Objektif olmak benim kusurum diyebiliriz. Ben haksızlığı pek sevmiyorum. Çok soruluyordu. İlk elden tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Dominar’da stomp grip mecbur gibi ama mt-25’de değil. Bunu demeyi de unutmuşum
    İste düsün daha dominarla kiyaslayamadim.evet did marka zincir fiyatindan bahsediyorum zaten.daha kalitesiz parcalara daha fazla para veriyorsun yani.tabi gordugun kadariyla farkli fiyatlar donuyor her markada

Beklediğim bi karşılaştırmaydı. Teşekkürler bilgiler için. Ayrıca lütfen mt 25 tecrübelerin arttıkça burayı güncelle. Ben galiba senin düşüncelerin ile şekillendireceğim kararımı.

Bu yazıdan çıkardığım şu oldu. Eğer dominar 120'den sonra başlıyorsa titremeye benim için çok da önemli değil. Motora yeni başlayacağım hız meraklısı da değilim. Ama tork meraklısıyım. Arabada da seri olanları severim. Bu yazıdan dominar 1 adım öne geçti benim için. Heralde canlı gördüğümde beğenime ve satıcının ilgisine göre karar verip alacağım.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın 1200 liraya o listedekileri baya ucuza yaptırmış.

Ben 2 ay önce zincir dişli değiştirdim did zincir ve orjinal dişli ile 800 tl tuttu.
    Balata ve sacları yağ değişimi ile beraber 600 liraya yaptırmıştım.
    Aynalar ve ön çamurluğa da 500 lira desek benim hesap toplam 1900 liraya geliyor.

Birde şunu belirtmek isterim ki orjinal yedek parçalar motorun üzerindeki orjinal parçalar ile aynı kalitede olmuyor ne yazık ki. Orjinal zincirimi 20000 kilometrede yine orjinal zincir ile değiştirdim 25000 kilometrede yeni zincir ses yapmaya başladı 30000de did zincir aldım. Debriyaj balatalarını da 25000 de değiştirmiştim şuanda motor 37000de ama debriyaj ufak ufak kaçırmaya başladı 45000'i görmeyecek bu debriyaj. Yani orjinal diye satılan yedek parçalar gerçek orjinallerin yarı kalitesinde. Bu yüzden mümkün olduğunca ebc, did gibi yüksek kaliteli yan sanayi parçalar kullanmakta fayda var.

Motosikleti
    MT-07
    Ben 200₺’ye scr die bir zincir taktım ucuz olsun die. 1000km’de kilit yerinden parçalanıp dişliye falan zarar verdi. Sarf malzemelerini arkadaşın dediği gibi kalitelisinden almakta fayda var.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    DID Vx ve EBC HH candır. Ben Honda'da 500TL'ye DID o-ring takmaya çalıştıkları gün h. s. çekip elzem bakım malzemeleri dışında (yağ ve yağ filtresi) hiç bir sarf malzemesini Honda takmadım. Zincir örneğinde gittim DID x-ring (bir üst kalite) 315'e aldım takmasıyla birlikte bir üst kalite malı %25 ucuza almış oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Kilerci iyi durumda değil galiba, Maslak otosanayideki dükkânı kapamış o kötü oldu ama :( nereden alacağız biz DID EBC?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Anlatamiyorum galiba alet pulsar ns200.did zincir falan takmiosun buna 200 tl falan ucreti var.yukarida yanlis yazmisim zincir seti degil sadece zincir degismis.konu zaten yedek parca konusu degil.demek istedigim bajajdir parcasi servisi ucuzdur diye secim yapmayin.honda yamaha bajaj fiyatlar ayni hatta adami şaşirtir.not 0km aldigim ve arkadasima sattigim 2015 pulsardan bahsediyorum.o yuzden bilgim var bu arada 28 bin kusur kmde aku bile orjinal nokta sikintisida yok.buna gore tabiki tavsiye ederim servis fiyatlari haric

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bende takaslamayı düşünüyordum torku daha düşük diye vazgeçtim hacı şimdi şunu merak ediyorum ben e5 te araçların arasında sollamaya çıkınca mt de o gaz tepkisini göremezmiyim domideki gibi ağırmı kalır çok bir fark yoksa mt25 derim ama dominarın gaz tepkisi hoşuma gidiyor sırf bu yüzden takas yapmadım ama mt25 inde artıları var gözümde

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)