Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir Anlık Daldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kamerayı aldım alalı başıma gelenler bitmiyor :D Enteresandır haksız olduğum halde çarptığım vatandaş arkasına bakmadan toz oldu
    https://www.youtube.com/watch?v=YM_N...ature=youtu.be
    Geçmiş olsun memleketlim o battı çıktı hepten sıkıntı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akıl var mantık var yok takip mesafesi koru diyenler
    Dikkatle izleyin
    Motorcu normal hızda sağ şeritte geze geze gidiyor sol şeritte (hızlanma şeridinden) gaz kesip ve SİNYAL vermeden polo adamın önüne giriyor polo araba da hız motor dan daha düşük bir seyirde neyse bu motorcunun onun 2-3 sn sonrası ani durmasında FLAŞÖR bile yakmadan neyse çarpıyor zaten 3-4 sn lik muhabbet olsa arada 15-20 sn tamam anlarız motorcu kadar da onun önüne atlayan arabada da suç var görmüyor musunuz?

Ayrıca eldiven mont zorunlu değil ne yani bu motorcu da o an eldiven mont olsa bu kaza almayacak mı olacak tamam belki giymedi varda belki yok almadı alamdı bunlar ile kazayı kapatmaya çalışmak hoş değil
    Buradaki konuda başkalarının yorumlarını eleştirme hakkını alabilmeniz için kişiler hakkında bilgiye haiz olmanız gerek ki olmadığınız aşikar.

Belki konuyu açan vatandaşla tanışıklığım var, belki daha öncesinde söylediğim birşeyi irdeliyorum, belki bildiğim ama senin bilmediğin bir konuya parmak basıyorum nereden biliyorsun?

Takip mesafesi ile ilgili yazdığım cümleyi tekrar okuyun, belki bu kez anlarsınız!

Suçlu suçsuz muhabbeti yapmıyorum, diğer yorumlar ise bu noktada beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren "hatayı sen yapmasan da zarar görebilirsin, tedbir al" dır. Siz gitmiş araba mı suçlu motosiklet mi lafındasınız. BYa motosikletin arkasında yakın takipte bir tır olsaydı da arkadaşımız dengesini kaybedip altında kalsaydı? Ekipman o zaman bir işe yarar mıydı? Ekipmanın ne için olduğunu, ne işe yaradığını anlamaya çalışın derim. Onu giymek sizi ölümsüz yapmaz. "O zaman neden kullanıyoruz" sorusunun cevabını da yaşayarak anlamak zorunda kalmamanızı temenni ederim.

Burada ille birşey yazıcam diye konuya yorum yapmak da hoş değil.

...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burası forum, tabi herkes fikirlerini söyler ancak arkadaş adam olaya yorum istiyor biz ekipmana laf ediyoruz.

Desek ki araç suclu ama ekipman giyseydin daha az zararla atlatırdın , OK.

Biz konunun acılma sebebine değil direk eleştiriye yöneliyoruz.

mesela full ekipman ya da astronot kıyafet, giyseydin de kaza yapmazdın

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Dershaneden çıkışta Karabük Emniyet Müdürlüğüne bi uğrayayım bakalım kime ne diyecekler, umarım direk arkadan vurdum diye geçiştirmezler :D

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha motoru almadan kamera almıştım. Takmadım bile öle kutusuyla duruyor. Ekipman her şeyden önce gelmeli. Arkadan vuran sensin %100 suçlu da sensin. Geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.
    Araç sol şeritten sağ şeride geçiyor, ve 2 saniye sonra ani fren yapıyor, bu durumda takip mesafesini korumak mümkün değil, zaten motosiklet hız sınırları dahilinde ilerliyor.
    Yanlış bildiğimiz şey, arkadan vuran her zaman suçludur. Bu önünüzde seyreden araçla takip mesafenizi korumayıp kaza yaptığınızda geçerli ama, videodaki duruma göre otomobil sürücüsü yeterli takip mesafesini sağlayacak vakit bırakmamış zeynelhazan'a.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    ÖNEMLİ: YouTube'da belli oluyor mu bilmiyorum aracın sağ aynası KAPALI

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne güzel işte. Aynası açık olup kullanmayanlara kıyasla en azından bize şu mesajı veriyor “Sağımı görmüyorum. Ayna kullanmayı beceremeyecek kadar düşük bir yaşam formuyum. Büyük ihtimal sinyal de vermem. Siz ona göre tedbir alın.” Adam bizi düşünmüş bence
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu konu hakkında yorum alabilir miyim? Ayna kapalı, sinyal yok, arada mesafe yokken önüme geçiyor. Buradan ne çıkar? En azından çamurluğu alabilsek bari.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Zeynelhazan ben senin yorumlarini okudum senden bisey cikmaz sen en iyisi yuvana geri dön boş ver ugrasma .

Motosikleti
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeynelhazan ben senin yorumlarini okudum senden bisey cikmaz sen en iyisi yuvana geri dön boş ver ugrasma .
    Uğraşası yok gözüyle bakıyorsan, daha önce başka olay için (https://youtu.be/pwNDZrJqB_Y) il emniyete de karakola da gittim. Emniyet trafik şube cana kast var oraya bakan karakola git dedi, karakola gidiyorum uğraşma adamla diyor. Zor bela adamı arattım karakola çağırttım. Adam hastanedeyim diye başladı zırlamaya babasını bekliyormuş da benden özür diliyormuş. Bu ülkede haklı da olsan hak iddia edemeyeceğini kolluk kuvvetlerinin sana sahip çıkmadığını düşünüyorum, o yüzden bu konuda da önyargılıyım yanlış anlanmak istemem.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Vatandaş şerit değiştirdikten sonra takribi 100 metre civarı gitmişsiniz. Yaptığın kazanın şerit değiştirmeyle alakası yok. Öndeki araç mazgalı görüp fren yapmış. Kafanız dalgın her halde sizde göre göre vurmuşsunuz. Malum memlekette kimin ne olduğu belli, değil en ufak kavgada silahlar çıkıyor öndeki araç sahibi de bundan korkarak devam etmiş.

Geçmiş olsun daha dikkatli olun. Bu kazanın sebebini kafanızın meşgul olmasına bağlıyorum.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Valla dogru sölüyon ben işin burasını unuttum polise sölesende pek bisey cikmaz evet.

I m sorry. 😔

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Zeynel kardeş geçmiş olsun,

Otomobilin var mi? Veya kullaniyormusun?kullandinmi?

Neden soruyorum,

Tamam araç hatali,ama o kadar da tampona yaklaşilmaz.

Arabada bile mesafeyi korurum.

Bu arada ilginç bir şekilde seni kurtaran ondeki araca çok yakin gitmen,

Eğer,mesafe olsaydi panik frenle ya motoru yatirirdin veya bagaja sağlam patlardin.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ani firen ve senin dalgınlığın sonucu bir kaza. ancak karakola gidip video ile şikayetçi olursan parça möasrafını alırsın

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    biz alıştık, öndeki ani fren yapınca bizde ani fren yapıyoruz, bir yerde boşluk bulunca oradan 2 kişi 3 kişi birden makas atıyoruz. solo türk yanımızda halt etmiş, biz cambazlığı normal bir sürüş şekli olarak benimsedik artık.

e-5 bazen 3 şeride çıkıyor ve sanki önceden planlanmış gibi biz orada gösteriler yapıyoruz, en soldaki en sağa atlarken aynı anda en sağdaki en sola atlıyor ve orta şeritteki bundan haberdarcasına hızını onlara göre ayarlayıp aralarında kalıyor ve şerit değiştirme işleminin ardından 3 arabanın arasındaki 2 boşluktan motosikletliler uzuyor gidiyor. tam bir görsel şölen, bu çılgın insanlar ile trafik hiç olmadığı kadar eğlenceli artık.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaş şerit değiştirdikten sonra takribi 100 metre civarı gitmişsiniz. Yaptığın kazanın şerit değiştirmeyle alakası yok. Öndeki araç mazgalı görüp fren yapmış. Kafanız dalgın her halde sizde göre göre vurmuşsunuz. Malum memlekette kimin ne olduğu belli, değil en ufak kavgada silahlar çıkıyor öndeki araç sahibi de bundan korkarak devam etmiş.

Geçmiş olsun daha dikkatli olun. Bu kazanın sebebini kafanızın meşgul olmasına bağlıyorum.
    Poliste aynısını söyledi, adama 56dan sana takip mesafesini korumamaktan ceza yazarlar dedi. Neyse bunla kurtulmuş olduk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeynel kardeş geçmiş olsun,

Otomobilin var mi? Veya kullaniyormusun?kullandinmi?

Neden soruyorum,

Tamam araç hatali,ama o kadar da tampona yaklaşilmaz.

Arabada bile mesafeyi korurum.

Bu arada ilginç bir şekilde seni kurtaran ondeki araca çok yakin gitmen,

Eğer,mesafe olsaydi panik frenle ya motoru yatirirdin veya bagaja sağlam patlardin.
    Abi ben sola geçecektim ama aynayı kontrol ederken patladım, Kardemir fabrikasının ordaki trafik polislerine izlettim "mazgal var diye frene mi basılır yandan geçen araba değil mi" deyip karakola gönderdi.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Karabük tren yolu alt geçidi burası. Alt geçide girerken mazgallar var biraz sarsıyor sanıyorum o yüzden frene basmış sende hazırlıksız yakalanmışsın geçmiş olsun. Karabük'te 3 yıl yaşadım oradaki sürücüler aşırı derecede dikkatsiz ve ezbere giderler ben de orada motosiklet ve arabayla birçok kaza atlattım. Haklıyım haksızım demeden önceliği her zaman karşındakine vermeni tavsiye ederim. Yolun ortasında ışıklarda bekleyen arabaya vuranlar (birkaç defa şahit oldum) seni hiç görmezler. Bütçen el verdikçe ekipman almanı tavsiye ederim. Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karabük tren yolu alt geçidi burası. Alt geçide girerken mazgallar var biraz sarsıyor sanıyorum o yüzden frene basmış sende hazırlıksız yakalanmışsın geçmiş olsun. Karabük'te 3 yıl yaşadım oradaki sürücüler aşırı derecede dikkatsiz ve ezbere giderler ben de orada motosiklet ve arabayla birçok kaza atlattım. Haklıyım haksızım demeden önceliği her zaman karşındakine vermeni tavsiye ederim. Yolun ortasında ışıklarda bekleyen arabaya vuranlar (birkaç defa şahit oldum) seni hiç görmezler. Bütçen el verdikçe ekipman almanı tavsiye ederim. Tekerin düz bassın.
    Aynen hocam, gördüğüm en bilinçsiz en beyin fakiri şöförlere burada rastladım. Her kavşakta min 1 ortalama 3-4 araba en sağ şeritten en sola geçiyor, geçen sol Yenice yoluna doğru çıkarken son kavşakta adam en sağdan geldiği halde en soldan düz devam ettiğim için beni azarlıyor :D

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamların mantığı "bütçen yok ise binme"

Kimse de cıkıp demiyor "size ne lan can benim" diye.
    Yav bütçen yok ise binme mi var? Neye binelim biz o zaman arabaya yakıta para yetmiyor. İlk kask alınır sonra yavaş yavaş toplanır ekipman. Adama ekipman ekipman demeden önce bir de bütçesini düşünmek gerek. Maalesef Türkiye şartları bunu gerektiriyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav bütçen yok ise binme mi var? Neye binelim biz o zaman arabaya yakıta para yetmiyor. İlk kask alınır sonra yavaş yavaş toplanır ekipman. Adama ekipman ekipman demeden önce bir de bütçesini düşünmek gerek. Maalesef Türkiye şartları bunu gerektiriyor.
    var hocam, bu forumda cok insan bunu yapıyor ne yazık ki.

Zorunlu ekipman kask, diğerlerini giyip giymemek kişinin tercihi sonucta. Bir üyemiz vardı hiç unutmam genc bir cocuk, motor almak ıcın bır suru konu acmıştı da en son alıp motorlu fotoğrafını paylaşmıştı. Full ekipman cocukta sadece motosiklet botu yoktu, 3 sayfa boyunca eleştirdiler.

Üyelerimizin ciddi problemleri var, adam benim motorum değerinde kask ile geziyor gelmiş bana 2 bin tl aldı kask giyilmez diyor. Ulan hoşaf benim motor 3-4 bin zaten.

yine sinirlendim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)