Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çinli RKS RN180 Kompresyon ve egzoz patlatma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Arkadaşlar motoru egzoz patlatma kompresyona girmeme, İlk 5000km'den sonra gidonda oluşan titreşim , zınlama için ve 5. viteste sanki motorda basınç yokmuş hissinden dolayı servise verdim.
    Servis egzoz subap'ının 0.1'de olduğunu 0.5'e ayarladığını bunlara ek olarak motor bloğundaki üst kapağı tutan saplamaların gevşediğini 4 saplamanın 4'ünü de en az 10 tur sıktıklarını söylediler.

Benim merak ettiğim konu şudur. Üst kapak contası buji'nin olduğu yerden terleme yapıyordu saplamalar sıkılınca bu sorun düzelir mi ?
    Motorumun kompresyona girmemesi bu egzoz subap'ından olabilir mi ? Mesela herzaman 20 ile indiğim yokuşu 40 ile iniyordum. fakat eğer yavaş girersem gaz vermeden 20 ile inmeye devam ediyordum diyelim ki ara gaz verdim direk 40'da kompresyon tutuyordu. Bu sorunun sebebi subab ayarı olabilir mi ? Egzoz subap'ının 0.5'e ayarlanması yeterli midir. Malum çinli olduğu için kitapçık falan hak getire :'(
    Terleme için fotoğraf bırakıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Günceldir ...

Motosikleti
    Peugeot 103
    Açık egzoz falan takıldıysa sebep olabilir. Karbüratör ayarına da bakılmalı, tabi supaplardan da olabilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    fotoğrafdaki terleme subap ayar tapasının altından kaynaklı , silindir kapağının sıkılması ile alakalı bir durum değil yani , silindir kapak civatası 10 tur gevşek olsa yerinden çıkar düşer yahu servisdeki eleman abartmış bence , zaten boşluğu alınmış saplamayı 10 tur sıksan ya keser yada dişleri yalama olur..eksoz subapı çok sıkıymış gevşetmişler ki senin yazdığın sorunlara sebep olur sıkı egzoz , öyle kullanmaya devam etseydin yakında o subap yanacaktı belkide..buji tırnak ayarınada baktır normalden fazla ise egzoz patırdar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)