Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

scooter'dan vitesliye geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar yaklasık 1 yıldır scooter motor kullanıyorum motorumdan memnunum ama borcu bittiğinde tahminen -7000 km de falan- satmayı düsünüyorum. yeni alacağım motor konusunda kararsızım acaba alıstığım tarzın daha büyük çaplı bir maxi scooter'ınımı alsam yoksa cbf tarzı bir motormu alsam. bütün motorları çok beğeniyorum ben ama vitesli motora uyum sağlayabilirmiyim ondan şüphelerim var! otomatik vites olayının rahatlığına çok alıstım acaba 500 yada 400 cc'lik bir maxi scooter da aynı güçteki bir vitesli motorun randımanını veririmi özellikle rampa yukarı giderken örneğin nexsus yada sılverwing?
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    vitesli motorun vites sistemine 1 haftada alışıyorsun. tabi şehiriçin de ani durumlara da yavaş yavaş alışırsın. bence vitesli motorun zevki scooterlar da yok.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

freeboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 250,Hyosung GT250R
    Sevgili trucker,bende hem vitesli var hemde maxi scooter var.Bence her ikisi çok farklı iki motor.Ben önce scooter la başladım sonra vitesli aldım.Scooter çok rahat kardeşim.Trafikte dur kalklarda ikide bir debriyajı sık,vites değiştir falan yok.Ayrıca scooterlarda güç ve fren her iki elinin altında.İster dur ister git.Bu arada ayakların gerektiğinde dengeyi kurmak için yerde.Ne kadar rahat.Ama diyeceksin sen neden vitesli aldın.Ben racing aldım.Bu benim hayalimdi ama sanırım seneye satarım.Viteslinin hızlanması scootera göre çok seri tabiki.Ama eğimli yollarda,dönerken rampa aşağı veya yukarı çıkarken ister istemez sağ ayağını bazen yere koymak zorunda kalıyorsun.O zamanda frenlemede işler zorlaşıyor.Çünkü arka freni boşaltıyorsun ayağını yere koyunca.Yani anlıyacağın dertsiz rahat motorun keyfini almak istiyorsan maxi scooter al derim.400-500 cc.lik bir tane canavar gibi.Ama sen ben daha seri,havalı elim kolum çalışsın dersen vitesli al o zaman.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Ben hep vitesli isterdim scoter aldık vitesliyi o kadar çok istemiyorum tek sorun scoter şehir içinde daha fazla yakıyor
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Ben ilk başta scooterla başladım. 2. motorumu alacağım zaman çok düşündüm CBF 250 mi maxi scooter mı? Burada senin kişsel özelliklerin devreye giriyor. Ben rahatıma düşkünüm. Artçımın rahat olması da çok önemli. Ayrıca yükleme kapasitesi ve yerleri benim için önemliydi. Kararımı maxi scooterdan verdim. X9 250 aldım. Nazar değmesin çok memnunum. Ben ve artçım çok rahat. 2 kask,2 mont ve çanta koyuyoruz hala yer kalıyor. Ben elimde kaskla falan gezemem dedim ya rahatıma düşkünüm. Sende benim gibiysen maxi scooter almanı öneririm. Dediğim gibi burda olay senin kişisel özelliklerin isteklerin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    alırsan 500 den düşük alma derim. gerisi senin zevkine kalmış. arinrin çok haklı bu konuda. motor almak evlenmekten çok daha zor iş bence..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Vİteslİ Her Zaman İyİ Dİr Daha Ne İstİyosun KardeŞ Al Bİ Tane 350 Lİk Jawa Mesela Yanİ Vİteslİ Her Zaman İyİdİr

RUZGAR/OLCAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    otomatık vıtes bır makınaya alısmak vıteslı makınaya ılk gecıste senı bıraz yorucaktır ama benım tavsıyem cbf tarzı makınadan daha buyuk bır keyıf alıcaksın. ayrıca sılvervıng de fena bır makına degıl..
    [I][B][U][/U][/B][/I]MOTOSİKLET:ÖZGÜRLÜGÜN TEKER TAKILMIŞ HALİ...[FONT="Comic Sans MS"][/FONT]

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Ben de scooter kullanıyorum ve pek zevk aldığım söylenemez.Vitezli motor gibisi yok bence.Benzin tankına göbeğini dayayım gidiceksin abicim olay budur

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ben hayatimda motor kullanmamistim, sadece bol bol okudum bu siteyi, yabanci kaynaklari vb. motora bindim(cbr 125) ve gittim kimse bişey göstermedi. tabi hızlanmalarım vb sorunlu oldu ama yavaş yavaş düzelecek umarim. (bisiklet ve araba kullanmayi biliyorum bu arada, yani denge ve debriyaj-vites mantigim var)

yani bence dedikleri gibi en fazla 1 haftada alisirsin, ama trafikte güvenli sürmeye ne zaman alisirsin bilmiyorum ben 1 ay trafige kapali ve yogun olmayan yerlerde iyice calismayi planliyorum.

Motosikleti
    sym gts 250i evo yamaha ybr 125
    bende ikisindende var scooterlar şehir içinde daha iyi

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    viteslinin verdiği zevk tartışılmazz bence ...

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    ben vitesli kullanıyorum.vitesli motorun bazı tehlikeli yanları var.(bütün motorlar tehlikelidir)

örneğin: 60'la 3. viteste gidiyorsun 4 'e takacaksın bastın vitese. birde bakmışsın vites boşta! bazen böyle dalkavukluklar yapıyor yarı otomatik şanzımanlar.arabalarda dahi böyle şeyler oluyor.

bu olay başıma defalarca geldi.ilk başıma geldiğinde duran bir arabaya çarptım.ön çamurluğu kırdık ucuz atlattık işi.boşa geçtiğinde ne olduğunu anlamadım.vitese tekrar basayım derken motor 1. viteste fena fırladı.tutamadım motoru malesef.

otomatiklerdede şanzıman dağılması olayı olduğunu duydum.bilmiyorum doğrumudur?
    itina ile kaza yapılır

sonyeniceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 alacak ama parası yok Çine devam
    Ben her zaman vitesli derim,vitesi değiştirdikten sonra verdiği hızlanma ivmesinin keyfi bambaşka,şehiriçi kullanımlarında viteslinin fazla avantajlı olduğunu şöyleyemem,bir de şu var scooter lar ekseriyetli ufak tekerlekti icatlar vitesli motorların tekerleri daha büyük oluyor her zaman için büyük tekerde dengeyi sağlamak daha kolay scooter ler suyu görmeye duysun hemen kayıyorlar bir de yatıramıyorsun motoru ve benzin çok yakıyor,
    fırtına110 kardeşim motorda 3 ten boşa atma hadisesi bendede çok oluyordu kaç kere kaza tehlikesi atlattım o yüzden sırf o hadiseye sinirimden bir ybr125 almamak için kendimi zor tutuyordum, motoru sabitleyen vidaları değiştirdikten sonra bu meseleyle karşılaşmadım şu an meselesiz kullanıyorum.

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    Bende seninle aynı durumdayım. Şu anda maxi-scooter denilebilecek bir scooter'ım var ve çok memnunum ancak biliyorum ki seneye kesmeyecek. Bu durumda bir sonraki adım için aşağıdaki sorulara cevap bulmam lazım

1) Amacım HIZ mı keyif mi?
    2) Tek mi gezerim artçı'm olur mu?
    3) Ne kadar param var?
    4) Ne kadar teknik ve sürüş bilgim var?
    5) Geçen sene nerelere gitmişim bu sene neler planlıyorum? (Mesafe olarak)
    6) Bilgi ve becerim nelere müsait? (model olarak)
    7) Kesinlikle ve kesinlikle 600cc ve üzeri almam.
    8) Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    9) Mesela ben Yamaha X-max, Piaggio X9, Burgman v.b. düşünüyorum yani aslında ilk 6 soru sana cevap verecektir. ;)

Umarım doğru karar verirsin...
    İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    son yeniçeri kardeş geçmiş olsun.benim motor yine yapıyor aynı olayı ama artık yemez!

3'ten boşa geçtiği anda 3 saniye filan sonra geriye takıyorum vites dört'e geçiyor.eğer ileri yaparsam motor yine fırlar.
    itina ile kaza yapılır

vampir112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY cup100
    VİTESLİ MOTOR HER ZAMAN OTOMATİĞE GÖRE DAHA ATİKTİR
    [COLOR="Red"]UMUT DENEN ŞEY UMUTSUZLUK KORKUSU İNANÇ DENEN ŞEY YOKLUĞUN DUYGUSU[/COLOR]

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    ben vitesli al derim.
    viteslinin zevki yok hiçbir şeyde.
    250 cc bir vitesli alırsan aradaki büyük farkı göreceksin
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Motora vitesliyle başladım. Scooter nasıldır bilmiyorum. kullandım ama uzun süre değil. Şimdi olayı birde şu yönüyle düşün. Scooter nedir? Bas gitsin debriyaj fren ikilisi ara gaz sesi yok vites derdin yok. Eğer böyle diyorsan kal scooterınla. Ama yok ben vites değiştiririm ara gaz veririm ışıklarda 1 2 3 4 3 4 2 4 3 5 vites takarım. Motor artık vitesli olmalı vitessis motor can sıkıcı tek düze monoton dersen al bi vitesli tatlı bir vites debriyaj derdin olsun
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

sonyeniceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 alacak ama parası yok Çine devam
    Fırtına kardeş o tekniği bende çok yapıyordum ama tehlikeli, motoru boştan 4 de alınca az da olsa motor kasıyor kendini, ileride 3 den bire atma ihtimalı olabilir kimbilir bence sen işin arkasını bırakma yaptır viteslerini, o yüzden kaza yapabilme ihtimalini düşünmek bile istemem,çünkü ben toplam 6 kere kaza yaptım Allaha çok şükür çizikler ve maddi hasardan başka birşey olmadı. yani kaza yapanın halinden iyi anlarım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler