Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soğukken motor çalışmama

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba. Elazığda ikamet ediyorum. Hava 13 derece şu an. Az önce motoru çalıştırmaya çalışırken marş almadı. Vurdurmak zorunda kaldım. Motor 4 gündür yatıyordu brandalı şekilde. Aküden kaynaklı mı sorun acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    eğer hiç marş basmadıysa akü şarj tutmuyordur, değişmesi gerekir.

marş bastı fakat çalışmadıysa jikle çekin, biraz gaz verin marş basarken, çalışacaktır.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer hiç marş basmadıysa akü şarj tutmuyordur, değişmesi gerekir.

marş bastı fakat çalışmadıysa jikle çekin, biraz gaz verin marş basarken, çalışacaktır.
    Marş basıyor fakat çalışmıyor. Motorum gsxr-600.

Dediğinizi de yaptım fakat öyle de çalışmadı. 4 gün boyunca çalışmadığı için olabilir mi acaba ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş basıyor fakat çalışmıyor. Motorum gsxr-600.

Dediğinizi de yaptım fakat öyle de çalışmadı. 4 gün boyunca çalışmadığı için olabilir mi acaba ?
    anladım motor enjeksiyonlu ise kesinlikle çalışması gerekir. isterse 1 ay beklesin...

Eğer FI ışığı yakmıyorsa ateşleme sistemi kontrol edilmeli görevini yapmayan parçalar olabilir. Bobin, bujiler, kobloları, pipolar vs.
    FI yakıyorsa zaten size parçanın ne olduğunu söyler böyle bir soruna oksijen sensörü veya rölanti valfi sebep olabilir.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım motor enjeksiyonlu ise kesinlikle çalışması gerekir. isterse 1 ay beklesin...

Eğer FI ışığı yakmıyorsa ateşleme sistemi kontrol edilmeli görevini yapmayan parçalar olabilir. Bobin, bujiler, kobloları, pipolar vs.
    FI yakıyorsa zaten size parçanın ne olduğunu söyler böyle bir soruna oksijen sensörü veya rölanti valfi sebep olabilir.
    FI yanmıyor hocam. Bujiler beni de düşündürüyor açıkcası. Egzozdan baya çiğ benzin kokusu geliyor sıcakken bile. Bujileri değiştirmeyi düşünüyorum zaten.

Motosikleti
    Dominar 250
    Ben bir haftalığına memlekete gitmiştim.
    Motor brandalı bir şekilde yattı, geldiğimde tek marşta almadı jikleyi çektim, aldı, çalıştı ve sorun çözüldü. Sen vurdurduktan sonrada o sorunu yaşıyorsan başka bir sıkıntı vardır.

Alıntı Azizozkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir haftalığına memlekete gitmiştim.
    Motor brandalı bir şekilde yattı, geldiğimde tek marşta almadı jikleyi çektim, aldı, çalıştı ve sorun çözüldü. Sen vurdurduktan sonrada o sorunu yaşıyorsan başka bir sıkıntı vardır.
    Hocam enjeksiyonlu olduğu için jikle yok galiba. Vurduruktan sonra çalıştı sıkıntı kalmadı hocam.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Marş kuvvetlice çevirmemiş ve sen farketmemiş olabilirsin. Marş basmıştır tamam ama yeterli devire çıkaramamıştır.
    Misal gıvgıvgıvgıv var gıııvgıııvgıııvgıııv var..
    İlk dizini biraz hızlı ikinciyi biraz yavaş okuyun ne demek istediğimi anlarsınız..

Motosikleti
    Dominar 250
    Hocam enjeksiyonlu olduğu için jikle yok galiba. Vurduruktan sonra çalıştı sıkıntı kalmadı hocam.
    Tamamdır söylediğim şey de buydu
    Motoru biraz yatırınca, uykudan kaldırmak biraz zor oluyor ama uyanınca sıkıntı yok devam 😊

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş kuvvetlice çevirmemiş ve sen farketmemiş olabilirsin. Marş basmıştır tamam ama yeterli devire çıkaramamıştır.
    Misal gıvgıvgıvgıv var gıııvgıııvgıııvgıııv var..
    İlk dizini biraz hızlı ikinciyi biraz yavaş okuyun ne demek istediğimi anlarsınız..
    İlk dizindeki gibi yaptı hocam. Bujiler ateşlemiyor olabilir mi?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    İlk dizindeki gibi yaptı hocam. Bujiler ateşlemiyor olabilir mi?
    imkanın varsa bujileri kontrol etmende fayda var. enjeksiyonluda jikle otomatiktir dışarıdan müdahale edemezsin o yüzden bu ihtimali eleyebilirsin. enjeksiyonlu olduğu için tek marş alması lazım ateşlemede sıkıntı olabilir

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkanın varsa bujileri kontrol etmende fayda var. enjeksiyonluda jikle otomatiktir dışarıdan müdahale edemezsin o yüzden bu ihtimali eleyebilirsin. enjeksiyonlu olduğu için tek marş alması lazım ateşlemede sıkıntı olabilir
    Buji anahtarım yok hocam alayım bi kontrol edeyim. Bujinin değişmesi gerektiğini nasıl anlayacağım peki ?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Buji anahtarım yok hocam alayım bi kontrol edeyim. Bujinin değişmesi gerektiğini nasıl anlayacağım peki ?

söktüğün bujileri fotoğraftakilerle karşılaştırabilirsin

daha fazlası
    https://www.google.com/search?biw=19...uact=5#imgrc=_

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i0.wp.com/motorizedbicyclebu...hart.png?ssl=1
    söktüğün bujileri fotoğraftakilerle karşılaştırabilirsin

daha fazlası
    https://www.google.com/search?biw=19...uact=5#imgrc=_

Çok teşekkür ederim hocam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)