Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni kan olarak abilerimin yardımına ihtiyacım var..

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar şu an 19 Yaşındayım Ehliyetimi yeni aldım Ufak da bi birikmişim var Ninja 250 R veya SL alacağım 1-2 Ay içerisinde Aşırı hız tutkunu değilim ki bence bu ilk başlar için iyi birşey sadece ses görüntü gibi şeyler çok ilgimi çekiyor öncelikle Ninja 250 Seçme sebebim diğer 250lik makinalara göre 3-4 Bin tl daha uygun ve biraz daha ufak zaptedebilmek açısından 1.83 75 Kgyim makina bana ya tam olur yada biraz ufak kalır tam bilmiyorum da Yine de motor önerisine açığım diğer bi husus egzoz önerisi istiyorum gaz açınca sanki uçak motoru çalışıyormuş hissi istiyorum bi video vardı el yapımı bi egzoz sanki havayı içine çekip bi anda atıyor gibi o kafalar da bişey arıyorum birde gaz verince ufak bi ateş atıyor egzoz bu egzoz patlatmadan bahsetmiyorum bildiğimiz gaz gidonunu çevirince çıkan ufak ateşlemeden bahsediyorum buna apaçilik diyen abilerim olacaktır ki bu normal buda benim zevkim hız yapmak yerine ses ve görüntü hoşuma gidiyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Ninja 250sl altında çok ufak kalacaktır. Dediğin egzoz sanırım ferik egzoz.Bütçe nedir ?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    4 silindir dışında şu egzoz muhabbeti inanın berbat oluyor, motor sesi egzoz sesinden daha iyi, açık hava filtresi sesi egzoz sesinden daha iyi böyle az silindirli makinelerde.

siz beğeniyorsunuz ama çoğunluk iğrenç gözüyle bakıyor, orjinal kullanın derim. tek silindir motora 2 silindir motora hiç yakışmıyor hatta tam tersi baya rahatsız edici bir ses oluyor.

4 silindir yüksek devir makinelerde ses güzel.
    sey_47 ve karaca3 bunu beğendiler.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Önce paradan haber versen de ona göre tavsiye etsek
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Yeni baslayan birine helede kawasaki gibi bir firma tavsiye etmem. Parca fiyatlarina bakip halay çekmek isteyebilirsiniz. Illada 250 cc ile başlayacağım derseniz pulsar, cbr250 tavsiye ederim. Ikinci eli hizli parcalari r25 kawa gibi markalara ve modellere nazaran daha uygun fiyatlidir.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Yeni başlıyorsan motordan düşme ihtimalinin normale göre %30-40 fazla olduğunu düşünürsek Kawasaki başlangıç olarak iyi bir seçenek olmayabilir. Neden mi? Düşersen sadece grenaj parası en az 1000 lira tutar. Serviste sağda solda işçiliği gömerler. Bunları düşünerek karar vermeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Abin değil kardeşinim ama emin ol o motorlarda insan hızlanmak istiyor, kendi motorumu aldatıp cbr250 kullandığım sırada o şekil, egzoz, oturuş pozisyonu insanı gaza getiriyor. Bak ben kurallara uyarım, şehiriçinde asla hız yapmam ama o sırada motorun canını kanını aldım kesicide gittim. Tavsiye etmiyorum, 125,150cc commuterla başla hem kışa geldik, o motoru devirsen etsen masrafın çok olacak ki motor olduğu yerde canını sıkacak. He lavaboda para basıyoruz dersen sıkıntı yok.

Bütçem max 13-15 Bin TL arası ninja ufak makina ilk başlar da daha kolay kullanırım diye düşünerek o yönlere esinlendim ama doğru parçaları pahalı egzoza gelecek olursak ona bi bütçe belirlemedim

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    15 milyara motor mu alacan? git araba al daha iyi. motor tehlike, nasıl biniyorlar şuna anlamıyorum. (zeka yok ki halkta, zaten hiç bir konuda hiç bir şeyi anlamıyorlar,zeka sıfır, ahlak sıfır, saygı sıfır, kabadayılık hat safha, ahkam kesme merakı desen öyle, iğrenç garip bir ego)

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindir dışında şu egzoz muhabbeti inanın berbat oluyor, motor sesi egzoz sesinden daha iyi, açık hava filtresi sesi egzoz sesinden daha iyi böyle az silindirli makinelerde.

siz beğeniyorsunuz ama çoğunluk iğrenç gözüyle bakıyor, orjinal kullanın derim. tek silindir motora 2 silindir motora hiç yakışmıyor hatta tam tersi baya rahatsız edici bir ses oluyor.

4 silindir yüksek devir makinelerde ses güzel.
    fatih yapma yüksek hacim L twin bir ducati veya ktm bildiğin kulak orgazmı yaşatıyor rölantisi yeter.
    evet itiraf ediyorum gizli bir ducati ve ktm fanıyım ara ara bu iki markanın fiyat listelerini açıp ağladığım doğrudur..
    piri_reis bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 milyara motor mu alacan? git araba al daha iyi. motor tehlike, nasıl biniyorlar şuna anlamıyorum. (zeka yok ki halkta, zaten hiç bir konuda hiç bir şeyi anlamıyorlar,zeka sıfır, ahlak sıfır, saygı sıfır, kabadayılık hat safha, ahkam kesme merakı desen öyle, iğrenç garip bir ego)
    Bu mesajını ironi içeriyor varsayıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)