Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Satış Öncesi Sola Çeken Motoru Yaptırmalı Mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Merhaba. Senenin başlarında bir nmax satın almıştım. Alırken yamaha ekspertizine soktum. Motor sola çekiyor fakat kazası yok denildi. Sebebini öğrenmek zaman alacağı için beklemek istemedik. En kötü senaryoda 700, en iyi senaryoda 100tl gibi bir masraf açabileceği söylendi servisten. Direkt orta yol olsun diye 350 lira fiyattan düşüp sebebine baktırmadan satışa anlaştık. Şimdi scooterı satışa çıkaracağım fakat yaptırmaya vaktim yok malesef. Bu durumu açıkça belirtsem ve fiyatını aynı şekilde düşsem alıcı olacak kişinin midesi bulanır ve motora ilgisini yitirir mi yoksa bu durum büyütülmeyecek/insanların pek de umursamayacakları bir durum mudur bilemedim. Kesinlikle satışta sorun yaşarsın derseniz mecburen zaman yaratmaya çalışacağım. Fikrini belirtecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Dikiz aynası kırık olan kamyoneti o hali ile satışa koymuştuk. Aylarca galeride kaldı. Galerici herkesin dikiz aynasına takıldığını söyledi. Aynayı değiştirdik ikinci haftasında satıldı. İnsanlar motorunun kazalı olduğunu hatta şasesinin eğri olduğunu düşünebilirler. Temiz motor isteyen adam ufak bile olsa sorunlu motor almaz. Ben almam. Yaptırıp satmanı tavsiye ederim.
    logicache, hasmet ve yamtareroglu bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS Logik 150
    motorcu adam kıl adamdır, üstüne toz kondurmaz, ben de kesinlikle sorun olacağı görüşündeyim, bu aralar yeni motor bakıyorum, polis sahibi km saati değişti orjinal kmsi toplamda 2 bin dediği halde aklımda sürekli soru işaretleri...
    logicache ve baltaaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Kendi şahsım için konuşur isek; hayatta almam o motoru. Mt-07’nin zincir gergisi yapılırkendahailk aldığımda yamuk yapılmıştı. Motoru patlatıp, kaşlıdan parasını almayı düşünüyordum ciddi ciddi. Sonra birgün lastiklerimdeğiştirince farkına vardım.

Neden önce dikkat etmedin die soracaksanız ise; koruma takozlarından dolayı
    logicache bunu beğendi.

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Tamam vurmayın daha fazla öldü scooterım =) Cevaplayan herkese tekrar teşekkür ederim. Arayıp alıyorum servis randevusunu.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı logicache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Senenin başlarında bir nmax satın almıştım. Alırken yamaha ekspertizine soktum. Motor sola çekiyor fakat kazası yok denildi. Sebebini öğrenmek zaman alacağı için beklemek istemedik. En kötü senaryoda 700, en iyi senaryoda 100tl gibi bir masraf açabileceği söylendi servisten. Direkt orta yol olsun diye 350 lira fiyattan düşüp sebebine baktırmadan satışa anlaştık. Şimdi scooterı satışa çıkaracağım fakat yaptırmaya vaktim yok malesef. Bu durumu açıkça belirtsem ve fiyatını aynı şekilde düşsem alıcı olacak kişinin midesi bulanır ve motora ilgisini yitirir mi yoksa bu durum büyütülmeyecek/insanların pek de umursamayacakları bir durum mudur bilemedim. Kesinlikle satışta sorun yaşarsın derseniz mecburen zaman yaratmaya çalışacağım. Fikrini belirtecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    ben olsam aklıma şasede yamulma mı var büyük kaza mı geçirdi acaba derdim, belki de jant yamulmuştur o yüzden masrafı neyse yaptır satış fiyatına ekle derim
    logicache bunu beğendi.
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Benim cbr250 grenajta çatlak var. Aslında çok belli de değil ama insanlar almak istemiyor. Hele ki ilk motoru olan çok dikkat ediyor. Bende olsam almak istemezdim ama ikinci motor olunca motordan çok sahibi daha önemli aslında. Motor aksamının iyi olup olmadığı kullanıcıdan az çok belli olur.

elbette yaptirip öyle satmak cok daha mantikli
    hem alan hem de satan icin kafalar rahat olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)