Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Öncelikle motor seven bütün arkadaşlarıma ve abilerime merhabalar. Adım Selami Elazığ'lıyım ve 26 yaşımdayım.

2013 yılından bu yana aktif otomobil kullanmaktayım ancak motor hevesim yaklaşık bir ay önce arkadaşımın 50 cc dragon modeli ile başladı. Her şey çok hızlı oldu benim için, arkadaşımın motoru ile biraz turlamak istedim ama içime nasıl işlediyse akşam kendimi sürücü kursuna kayıt olurken buldum. Yaklaşık 10 saat, sırasıyla Honda 150f,Honda cb 250r ve Honda Cb 600f modelleriyle eğitim aldıktan sonra ayın 28'nde girdiğim A sınıfı ehliyet sınavını geçtim.

Daha öncesinde motosiklet merakım olmadığı için haliyle motosiklet.net platformunu da bilmiyordum. Dün kendime mont bakarken tesadüfen denk geldim ve sizlerin tecrübesinden, bilgisinden faydalanmak istedim. Ekipman işinden ve kalitesinden anlamadığım için sizlerden destek bekliyorum.

Dün arkadaşımın önerisiyle Ls2 ff353 model bir kask sipariş ettim ancak kalitesinden emin değilim, sadece ürün satın alan yorumlarına dikkat ettim. Başka önerileriniz olursa iade sağlayıp, önerilerinize yönelebilirim. Mont, kask, eldiven ve dizlik için 2000 Tl' ye kadar çıkabileceğimi düşünüyorum.

Tabi bir de motor konusu var. Özel ders aldığım hocamın söylediğine göre 250 cc motorda gayet başarılıymışım ve başlangıç için 200-250 cc "Pulsar Ns, Pulsar Rs vb.." bir motor alabilirmişim. Bütçem 13.000 Tl' ye kadar çıkabilir. Bu işlerden detaylı anlayan kimsem olmadığı için bu konuda da desteklerinizi bekliyorum.

Sabredip, yazdıklarımı okuduysanız çok teşekkürler. Selametle.
    chaqalqarlos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kazasız belasız uzun km.ler ve yıllar sürmen dileğiyle.
    Jeansque bunu beğendi.

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Sipariş ile kask almak bana pek mantıklı gelmiyor deneyerek almanız lazım. Kafanıza tam oturmayan kask fırlar gider kaza anında.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok teşekkürler. Her türlü ekipman ve motor önerinize açığım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Cevabınız için teşekkür ediyorum. Elazığ küçük bir şehir, ekipman ve hatta ikinci el motor seçenekleri çok kısıtlı şu an. Eğitimde venom marka small bir kask kullanıyordum, kuşaklarımı sıkıyordu. Mezura ile ölçtüğümde de M beden olur diye düşündüm. Aksi haşde iade şansım var zaten.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ff353 f/p acısından kabul edilebilir.

Bütçen dahilinde inazuma'yı önerebilirim, bende onu alacağım.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Mont ve eldiven de önerebilir misiniz rica etsem. İnternette prohel colombia 2, venom air racing modelleri önerilmiş ama bunlar yazlık mı kışlık mı bilemedim. Bu ay içerisinde motor almayı planlıyorum.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    250cc gayet yeterli olur. Motor olarak da forumda yazılanlara bakıp karşılaştırma yapabilirsiniz bütçe doğrultusunda.

Eldiven olarak bende alpines star sp 1 var memnunum, Kask olarak MT markalı Revenge serisi kullanıyorum yüksek hız yapılmadığı zaman gayet kullanışlı. ( 120km 130km hızlara kadar) sharp tan 5 yıldız almış modellerine bak, fiyat olarak da uygun. Montun markası aklıma gelmedi gelirse yazarım
    Jeansque bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)