Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka tekerden gelen uğultu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Bundan bir kaç önce motorun zincir çok gevşekti babamdan germesini rica ettim.
    Neyse zinciri germiş arka tekerin somununu sıkmayı unutmuş.
    Neyse yola çıktım arka tekerden(lastikten değil) bir uğultu geliyor.Ustaya götürdüm adam tekerin somununu eliyle bi iki tur döndererek çıkarttı :(
    Bilyadan şüpheleniyorduk somun gevşek olunca somunu sıktı o tekerin göbeğinden geçen bir demir var onu falan yağladı usta ses kesildi.

Bi kaç gün öncede lastikleri değiştim.Malum arka ve ön jant sökülüp geri takıldı.
    Takıldıktan sonra o uğultu sesi tekrar başladı(Belirli devir ve hızlarda,belirli viteslerde,özellikle gazı bırakınca)
    Ayriyeten ön dişli tarafından 1 ve 2. viteste düşük devirde giderken tak tak vurma sesi gibi bir ses geliyor.(Bu motoru aldığımda da vardı zincir dişli set değişince düzülmişti)1 yıl oldu daha zincir seti değişeli birdaha okadar para verecek durumum da yok şuan.

Bu sorunun tekrar etmesinin sebebi ne olabilir.Somun gevşek değiş gayet sıkı acaba çok mu sıkı hiçbirşey anlamadım.

USTAYADA GİTMEK İSTEMİYORUM HER GİDİŞİMDE(Lafın gelişi değil cidden öyle) BİRYERİNİ YAPTIRIYORUM HİÇ SORUN OLMAYAN BİYERİNDE SORUN BAŞLIYOR MOTORMU NAZLANIYOR USTA GÖRÜNCE NE OLUYOR CİDDEN ANLAMADIM...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    uğultu=teker rulmanı. Başka yerde arama.

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğultu=teker rulmanı. Başka yerde arama.
    Mecbur ustaya gideceğiz ozaman.Teşekkür ederim bi baktırayım.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Vuruntu ugultu rulmanlardan gelir genellikle yagsiz kalmisdir kisa cozum icin wd40 sık .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)