Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Başlıyorum Güncel Fiyatlardan Tavsiye Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kalender2423 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba,

Arkadaşlar motorsiklete bende başlamak istiyorum artık İstanbul beni bitirmek üzere.
    22 Yaşındayım iş-ev mesafesi 8km-8km haliyle yolum uzak değil ancak trafik sebebi ile gidiş geliş 3 saat sürüyor yolum.
    Daha önce motorsiklet kullanmadım bir kaç sefer elektrikli kullandım ama trafiğe çıkmamıştım o kadar deneyimim var.
    Ancak kendime güveniyorum bu hafta sonu A2 ehliyete yazılıyorum zaten B sınıfı ehliyetim mevcut.

Lütfen bana motorsiklet tavsiyesinde bulunur musunuz?
    Kriterlerim
    Motorsiklet için 5-6 bin civari bir bütçem var. 2. el istiyorum vitesliye girerim korkum yok.
    Hafta içi günde 20 hafta sonu ise aynı şekilde günde 20-30km bir yol katediyorum.
    Yakıt sıkıntısı çekmeyeceğim. Parça sorunu, kronik sıkıntılar çekmeyeceğim motor tavsiyeleri istiyorum.
    CBF 150, YBR 125 gibi motorlar çok gözüme hoş gelsede sağlam bulmak ayrı bir sorun gibi geliyor.
    Şu anda fiyatların uçmuş olması ayrı bir konu o yüzden güncel konu açmak durumunda kaldım fiyatlar değişken malum Türkiye
    Siz bilir kişilerin yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi bir araştırma ile cb125e alıp arkana bile bakmadan rahatca gidebilirsin.

cbf ybr artık herkesin başlangıc için al diye dalgaya vurdugu motorlar; güzelini bulursan tabi iyiler ancak acemiler cok zorluyor o aletleri.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer çok yokuşlu bir yol değilse. 8 km aşırı trafikli ise aslında 50 cc lik skuter al.
    çünkü işe gidiş gelişte trafik saati ise zaten büyük motor da alsan hızlı gidemiyeceksin. 50cc lik skuter ile aralardan fıtı fıtı geçersin.
    skuter ulaşım için özellikle yerler ıslak olunca ayakların ıslanmamsı açısından büyük bi avantaj.
    50 cc olmasından dolayı vergiden muafsin
    B ehliyet ile sürebilrisin
    en önemlisi yıllık zorunlu trafik sigortasını yaptırmazsın
    az yakar.

eğer trafik çok ve hızlı gidemiyeceksen 50 lik skuter tavsiye ediyorum

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sağlamlık, temizinin bulunabilirliği, ilk alım rakkamının düşüklüğü ve bakım maliyeti ile yakıt tüketimi...

Honda CB125ACE
    Honda CB125E
    Honda Spacy 110

5.000 TL altında da bulabilirsiniz, yolda bırakmaz, kullanımı kolay ve rahat motosikletlerdir, yıpratmak zordur.

Bajaj Boxer
    Yamaha Crypton
    Honda Innova 125
    Honda Wing-GO

Bunlar da uygun fiyatlı ve sizin için avantajlı olacak modeller. Bunlara da bir bakın derim.

Ehliyet konusunda da yardımcı olabilirim, arzu ederseniz bu konu için özel mesaj atabilirsiniz. Ekipman konusunda da elimden gelen yardımı yaparım (tanıdık çok )
    Kalender2423 bunu beğendi.

Kalender2423 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edit:
    Motor sahibi bir arkadaşım var ve bana vitesli motor konusunda yardımcı olacak. Bu yüzden eğitimde sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Teşekkür ederim hocam. İlgin alakan için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler