Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc Scooter

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba haftanın 5 günü işe gitmek için scooter alıcam. Gideceğim yer 10 km trafik yok. Sıfır almayı düşünüyorum. Kuba trendy 50 ye mondıal tab 50 revıval 50 ye falan baktım o tarz güzel bir şey istiyorum. Kışında kullanıcam. Yolda bırakmayacak freni falan iyi ne önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Ehliyetiniz varsa hiç bulaşmayın yoksa yuki enzo öneririm gücü çekişi güzel,kalıbı diğer 50 liklere göre büyük, sele altı büyük kask sığar sanırım. Selesi büyük çok rahat iki kişi oturuyor. Yakıtı 20-25 kuruş arası değişir sanırım tam ölçmedik. Küçük duran motorlara bulaşmayın oyuncak gibi duruyor insanın altında hiç kullanmadım yağışlı havalarda lakin ayaklarınıza su gelebilir. Garanti konusunda fabrikası pek fazla mücadele vermiyor aynayı bile değiştiklerini gördüm.
    Satın alırkende fabrikayı arayıp fiyat isteyin bayiye göre daha uygun fiyatları var.

jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    2018 Motolux rossi kullanıyorum, orjinal adı haojue lindy . Tavsiye ederim ancak 2018 modelini 2019 lar biraz daha güçsüz hem motor hem şasi olarak. Bütçe ne kadar bilmiyorum ama yeni çıkan rossi rs lere de bi bak istersen

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bir yakınımda SYM Orbit 2 var çok memnun. Onuda düşünebilirsiniz çinliler yerine

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de oğluma Peugeot Kisbee 50 aldım. Memnunuz güzel motor çok küçük de değil ruhsatta motorlu bisiklet geçiyor. Sele altı tam boy kask artı eldiven kilit alıyor. Gidişi freni falan güzel ama parça durumu biraz sıkıntılı pahalı geldi. Yan ayak yok baktım çok pahalı bir şekilde bir şey uydurucaz artık.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yamaha neos 50cc.
    Bozulmaz etmez, ömür boyu kullanılır, küçük de değil altınızda sırıtmaz. Motoru su soğutmalı, ilginç.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha neos 50cc.
    Bozulmaz etmez, ömür boyu kullanılır, küçük de değil altınızda sırıtmaz. Motoru su soğutmalı, ilginç.
    Piaggio nrg50 de su soğutmali.

2018 2T ön arka disk fren,çelik fren hortumlu,hatta malum sitede neos ile yani fiyatta.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    50 cc motor neden su soğutmalı olur ki ? Enteresan gerçekten.

Motosikleti
    ......
    Şaşilacak durum yok,

Zaten hacim küçük,scooter,alt motor konumu itibariyle sogutma diger motosikletlere oranla komplike.

Bu sebeple,performansi surekli stabil olmasi açisindan gerekli.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Fındık kadar motor zaten, pek ısınmaz bence, zaten çoğu motor koymuyor öyle bir şey, ama vardır bir bildikleri.
    Harley koskoca motor yapıyor, koymuyor su soğutma.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynı sorun bizde de var. 2 tane 50 cc scooter lazım, 2014 yılında 500 liraya hurda 125 lik bir scooter almıştım ve 11 ay binmiştim, şimdi bakıyorumda 50cc güzel motorlar 4 bin liranın altında değil.

bir yandan şöyle 500 lira gibi para hurda bir şeyler almak geçiyor aklımdan, lastiğini, karbüratörünü, amortisörünü, arka varyatörünü v.s. değiştiririm ve maliyeti olur en fazla 1500 lira. yani 2000 lirayı bulmaz diye düşünüyorum.

2014 yılında 500 liraya alıp tek tük sorunlarını giderip 2015 yılında eski sahibine 150 liraya geri satmıştım enayi gibi, halbuki eski sahibi benden geri istemiyordu ama ruhsatıda üstüme alamıyordum.

hiç aklıma gelmedi ki? şasi numarasını falan silerdik ve eski sahibine de çalındı demesini söylerdim ve öyle kullanırdım. ne kadar saçma hareket etmişim neyse, şimdi aynı şeyi düşünüyorum.

2 tane böyle hurda bir şey bulursam zaten onların ön arka varyatörler karbüretör silindir piston falan oyuncak gibi kolay değişiyor ve çok ucuz. bence böylesi daha makul. tabi polis gördüğü yerde alıyor (ben 3 kez insaflı kişilere denk geldim ve sorun yaşamadım) buralarda eskisi kadar çevirme yapılmıyor.

.............................. bir diğer konu, 50cc güçsüz, bunu 110cc falan yapıyorlar oda düşünülebilir. bilmiyorum biz böyle yapacağız, bizim için böylesi daha avantajlı.

Motosikleti
    ......
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fındık kadar motor zaten, pek ısınmaz bence, zaten çoğu motor koymuyor öyle bir şey, ama vardır bir bildikleri.
    Harley koskoca motor yapıyor, koymuyor su soğutma.
    İsinir üstad,fistik kadar olsada isinir,

Duzde yapacagi 50-60kmh,hadi 125 cc olsa 90-100kmh rahat yapar,haliyle ruzgarin sogutmaya etkisi daha fazla ee birde şehir ici terlik niyetine kullanimda var,dur kalk vs.

.ust yorumda bahsetmistim,motor zaten koltuk altinda,naked veya cub motorlar gibi degil.

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bu rossilere pek güvenmiyorum övüp övüp duruyolar 1 ay sonra satıyorlar

Motosikleti
    R25
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de oğluma Peugeot Kisbee 50 aldım. Memnunuz güzel motor çok küçük de değil ruhsatta motorlu bisiklet geçiyor. Sele altı tam boy kask artı eldiven kilit alıyor. Gidişi freni falan güzel ama parça durumu biraz sıkıntılı pahalı geldi. Yan ayak yok baktım çok pahalı bir şekilde bir şey uydurucaz artık.
    Parça biraz pahalı değil abi tam bir geçirme yapıyorlar. Bakıma felan git anlarsın

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Tüm 50 CC lerin motorunu Çin de bir iki büyük firma üretiyor .Neredeyse tamamı aynı motor bloğuna sahip.Fark ise motorun plastik kalitesinden ve dizaynindan kaynaklanıyor...

Motosikleti
    R25
    Alıntı matay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm 50 CC lerin motorunu Çin de bir iki büyük firma üretiyor .Neredeyse tamamı aynı motor bloğuna sahip.Fark ise motorun plastik kalitesinden ve dizaynindan kaynaklanıyor...
    Kaynak ???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)