Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 x 38 Litre Çanta yaptırmak. Adventurer Markası hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba,

Bir süredir soft çantalar yerine bir yeni bir çanta arayışı içindeydim. Leoncino ile tekstil çantalar başta fena durmadı.

Ancak daha sonra yol yaptıkça ve artçı kıpırdadıkça Soft çantalar yataktan düşen yorgon gibi oluyor

Tekere sürtüyor vs. Bende bir kaç firma araştırdım. Çünkü ithal ürünleri almak artık imkansız gibi.
    Yerli üreticinin desteklenmeside iyi bir şey. Ayrıca bir sonraki motorun ADV olması gibi bir fikrim var. Birazda ona yatırım yaparak.

Adventurer Motorccle Equipment markasında karar kıldım. Rami tarafın bir atölyeleri var.

https://www.adventurer.com.tr/

2 x 38 yan çanta ve demirleri sordum. Siyah çantalar 3000 natural alüminyumlar 2700 dediler. Sadece çanta demiri için fiyat sordum. 700 TL dediler. Çantaların fiyatı 2700 ama demirler ile birlikte yapılırsa demirler onlardan oluyor. Yani 3400 değil. 2700 veriyorsun hem çanta hem bağlantı demirlerine. Anlaştık. Pazartesi sabah motoru bıraktım. O gün bağlantı demirleri yapıldı. Ben akşam motorumu aldım. Biraz yoğunluk ve yeni TENERE 700' ün işleri arasında. Cuma günü montaja anlaştık.

Cuma günü geldim. 25 dakikada her şey halloldu. İyi niyetli hoş sohbet ve işinin ehli insanlar. Sonunda benimde kafama yatan bir şey çıktı ortaya.

Bakalım bizim ufak turdan sonra. Kullanım kolaylığı ve kaltesi hakkında bir şeyler yazarım.
    Tecrübe etmek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hayirli olsun.
    Yapildiktan sonra bekliyoruz yorumlarini.

O komine cantalari.sende gorup almistim bende is gordu chopper da.

Simdi bende hard canta arayisindayim africaya.

Aa yapilmis galiba degil mi.
    Ben mi fotograflari goremiyorum. Komine cantalari goruyorum 2 fotograf olarak.
    oialdemir bunu beğendi.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Evet yeni çantaların fotoları görünmüyor malesef

Motosikleti
    XMAX 250
    Düzenliyorum birazdan. Hızlı resim sitesi değişmiş biraz

Resimleri bi görelim çok yakın takipteyim 😊 2 haftadır aliexpressten fiyat araştırması yapıyodum bu konu hakkında

Motosikleti
    XMAX 250

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Yeniden yükledim umarım görünüyordur.
    Guven ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Güle güle kullan hayırlı olsun.

Gayet güzel olmuş, demirler sonra boyandı değil mi? Kaynak yerleri o şekil durmuyor herhalde? Bir de çantasız görünüm nasıl?
    oialdemir bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncekı canta aksine motor daha geniş bir alan kapsıyor; dikkatli sürmek lazım bu durumda.

Taşıma kapasitesi olarak hesaplama yaptınız mı? Cok anlamam da bakınca sanki taşımayacakmş gibi gözüküyor.

Ama sağlam ise gayet faydalı olmus, elinize saglık

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan hayırlı olsun.

Gayet güzel olmuş, demirler sonra boyandı değil mi? Kaynak yerleri o şekil durmuyor herhalde? Bir de çantasız görünüm nasıl?
    Demirler ilk gün yapıldı sonra boyaya gitti. İyi duruyor çantasız. Çıkarınca fotoğraf atarım. Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncekı canta aksine motor daha geniş bir alan kapsıyor; dikkatli sürmek lazım bu durumda.

Taşıma kapasitesi olarak hesaplama yaptınız mı? Cok anlamam da bakınca sanki taşımayacakmş gibi gözüküyor.

Ama sağlam ise gayet faydalı olmus, elinize saglık
    Yanlara doğru 2 cm gidonu geçti çanta genişliği. Artık biraz daha araba gibi gitmek lazım. Aslında ağırlık merkezi beni korkutuyordu. O yüzden topcase yaptırmadım Sonra olur olmaz yerde tekere gelmeyelim. Givi ve Shad gibi markalar Leoncino için çantalar ve çanta demirleri üretiyor. Onlar hesaplamıştır.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Maliyeti ne oldu bu işin ? Keşke 3 lü set yaptırsaydın hazır yaptırmışken
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliyeti ne oldu bu işin ? Keşke 3 lü set yaptırsaydın hazır yaptırmışken
    Çantalar + Bağlantı Demirleri. 2700 TL ye geldi.

Dediğim gibi topcase de taksak ağırlık dengesi bayaa arka tarafa kayacaktı. Ama problem değil bundan sonra biraz ADV motorlar var kafamda. Çantalar bir nevi onlara yatırım oldu.
    tarikcapar ve Cyan bunu beğendiler.

hayırlı olsun. yüksek hızlarda rüzgardab sağa sola çekme, sallama falan yapıyor mu?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Orta çanta şase`si şöyle yapilabilir.

Duzenlemeyi cepten yaptim,bilgisayarda daha kallavi yapilabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Edit;

@ihsan

Forumda,resim eklerken plakani gizlemeni öneririm,ne olur ne olmaz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantalar + Bağlantı Demirleri. 2700 TL ye geldi.

Dediğim gibi topcase de taksak ağırlık dengesi bayaa arka tarafa kayacaktı. Ama problem değil bundan sonra biraz ADV motorlar var kafamda. Çantalar bir nevi onlara yatırım oldu.
    Ben CB500F'e Givi yan çanta demiri + Kappa 2x33l yan çanta takımı 3100TL'ye mal ettim. İnanılmaz uygun bir fiyat olmuş. Alüminyum çanta takılacak bir motosiklet alırsam Adventurer markasını mutlaka değerlendireceğim.

Benimki şöyle oldu:

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. yüksek hızlarda rüzgardab sağa sola çekme, sallama falan yapıyor mu?
    Haftaya Bozcada + Alaçatı yapacağım. Bu soruyu o zaman cevaplarım. Ama Çantaların içinde Maks. 180 KM yazıyor. Givi ler de filan da böyle yazıyor daha önceden gördüğüm. Ciddi yüksek hızlara böyle sivri keskin çantalar değilde üreticinin yaptığı motorun tasarım hatlarına uyan çantalar daha kolay çıkıyor.

Bunun gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta çanta şase`si şöyle yapilabilir.

Duzenlemeyi cepten yaptim,bilgisayarda daha kallavi yapilabilir.

https://i.hizliresim.com/5NXPEM.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Edit;

@ihsan

Forumda,resim eklerken plakani gizlemeni öneririm,ne olur ne olmaz.
    Mobile göre iyi eskizi olmuş. Saklayayım bundan sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben CB500F'e Givi yan çanta demiri + Kappa 2x33l yan çanta takımı 3100TL'ye mal ettim. İnanılmaz uygun bir fiyat olmuş. Alüminyum çanta takılacak bir motosiklet alırsam Adventurer markasını mutlaka değerlendireceğim.
    Yerli malı yurdun malı hocam İçeride Africa Twin' ler , Tracer' lar vardı. Yeni Tenere 700 de vardı. . İlk gittiğimde ona başlamışlardı. Zaten piyasası olan çok tutan motorların bağlantı demirleri hazırda duruyor. Stokta istediğiniz ebat çanta varsa. Bir saatte taktırır devam edersiniz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim givi topcase'lerde hep max. 120/s yazıyordu. Belki Trekker'larda daha yüksektir...

Şu yeni Tenere de ağzımı çok sulandırıyor da şu anki motorun üzerine bir tane aynısından koymak lazım; gerek yok şimdi o kadar harcamaya, belki 2-3 sene sonra temiz bir 2. el alırım...

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    İyi bir esnaftır, sattığı mala sahip çıkar, benim çanta demirim deforme olmuştu, kaynak yerinden yırtılma vardı, tereddütsüz yarım saat içinde değiştirip iade etmişlerdi.
    oialdemir bunu beğendi.

Valla güzel olmuş. Bi tek genişlik biraz soru işareti bıraktı hocam tutamaçları söktürüp biraz daha çantaları motora yapıştırmak daha mı iyi olurdu acaba? Maliyet ise bayağı bayağı iyi.
    oialdemir bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yanlış anlamada bana göre işlevsel fakat görüntü olarak çok kötü olmuş.Başka motora takmak için bunda belli süre idare eder ama sürekli kullanmak için hoş durmuyor.Hondada görünen gibi plastik çanta pahalı ama daha hoş dururdu.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Çok büyük düşmüş volumu fazla olmasına karşın biraz battal boy olmuş onun yerine ebatları küçültüp ortaya bir topcase olsaymış daha şık ve estetik olurmuş mesela Hondanınki gibi çok zarif dururdu, genede güle güle kullanın kazasız belasız
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)