Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki servis ücretleri?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, motorumu ( gsxr 600-2007 ) servise götürmek istiyorum sıcakken zor marş alma gibi bir durum var.
    En yakın servis bandırma da gözüküyor.(balıkesirdeyim)
    Acaba ortalama servis ücretleri nedir ? Yani kontrol amaçlı bakmak.(parça değişimi vs yok) sorunlarını söyleyecekler sadece. Ne kadar ücret isterler ?
    Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gckumbasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Merhaba,
    Bu konuda çok fazla bir tecrübem bulunmuyor malesef ama tahminimce kendi görüşümü sizinle paylaşmak istedim.
    Sonuçta Değişim vs olmayacak ama motosiklete bakacak belki bir kaç yerini söküp şundan marş almıyor ya da şurasını da değişsen iyi olur vs tarzında şeyler olur illaki.En fazla alacağı tutarda kendi görüşüm olarak işçilik parasıdır.Bunun işçilik parasıda 50-100 tl gibi bir fiyatı geçeceğini düşünmüyorum. Dediğim gibi bu benim şahsi görüşümdür. Başıma gelen vs bir şey değildir.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Arızayı tespit etmek için motoru ne kadar kurcalarsa o kadar fazla para ister. Bunu anca motoru teslim ederken öğrenirsin, yada gitmeden arayıp sorman lazım.
    Örneğin bendeki motorun Buji değişim ücreti 200-250 lira arasında buna göre gardını al

Alıntı gckumbasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bu konuda çok fazla bir tecrübem bulunmuyor malesef ama tahminimce kendi görüşümü sizinle paylaşmak istedim.
    Sonuçta Değişim vs olmayacak ama motosiklete bakacak belki bir kaç yerini söküp şundan marş almıyor ya da şurasını da değişsen iyi olur vs tarzında şeyler olur illaki.En fazla alacağı tutarda kendi görüşüm olarak işçilik parasıdır.Bunun işçilik parasıda 50-100 tl gibi bir fiyatı geçeceğini düşünmüyorum. Dediğim gibi bu benim şahsi görüşümdür. Başıma gelen vs bir şey değildir.
    Valla ben o kadar az olacağını düşünmüyorum açıkcası. En az 150-200 tl tutar gibi duruyor.

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arızayı tespit etmek için motoru ne kadar kurcalarsa o kadar fazla para ister. Bunu anca motoru teslim ederken öğrenirsin, yada gitmeden arayıp sorman lazım.
    Örneğin bendeki motorun Buji değişim ücreti 200-250 lira arasında buna göre gardını al
    Açıkcası en korktuğum şey bana sormadan bir şeyleri değiştirmesi. Onun haricinde bir sıkıntım yok. Şimdi stator değişecek dese orada değiştirsem 350$ + işçilik alacak. Stator sargısını düzelttirsem daha ucuza gelecek.

Benim amacım sorunun ne olduğunu öğrenebilmek.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Abi getir motosikleti servise, söyle derdini benim motosikletin böyle böyle bir sıkıntısı var bakabilir misin ne kadar tutar baksan işlem yapmasan etmesen vs. ne parası alırsın benden açıkça konuş yani ayıp bir şey değil ki

Alıntı gckumbasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi getir motosikleti servise, söyle derdini benim motosikletin böyle böyle bir sıkıntısı var bakabilir misin ne kadar tutar baksan işlem yapmasan etmesen vs. ne parası alırsın benden açıkça konuş yani ayıp bir şey değil ki
    En kötü öyle yapacağım gibi duruyor. Umarım iyi bir servistir

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kötü öyle yapacağım gibi duruyor. Umarım iyi bir servistir
    Bandırma bir kaç günümü geçirdim insanları çok sıcak kanlı ve yardım severdiler ya da bana öyleleri denk geldi.Umarım sanada bunlar denk gelir abi

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Götüreceğiniz servisin telefon numarası ile servisine saat ücretini sorarak öğrenebilirsiniz.,

Ardından da arızanızı söyleyerek tahmini bir rakkam verilmesini isteyebilirsiniz.

Bazı Marka/Modellerde belirli kilometrelerde belirli arızalar kendisini gösterebilir. Yetkili servislerde sürekli aynı marka ve modeller ile çalışıldığı için bu tip kronik km/arıza ilişkileri önceden genellikle bilinir ve tahmini bir rakkam verilebilir.

Tek yapmanız gereken arayıp sormak
    sey_47 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Özelden yazarsan sana bir usta önerebilirim o taraflarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)