Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2009 Activa mı, 2015 Agility 125 Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Activa 2009 Model, 50 bin km, bakımları yeni yapıldı. Tanıdığım birisinde.

Agility 2015 model, 15 bin km. Tanımadığım birinde ilanlarda buldum
    İkisi de 4500 Lira, siz olsanız hangisini seçerdiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Her iki motoru da sıfır km.alıp kullandım.Ataklık ve sürat olarak Agılıty 125 baskın,nede olsa 9 hp.Koltuk kısa ve rahatsız,süspansiyon neredeyse hiç yok diyebilirim.Yakıt tüketimi daha fazla,şuan için 100 km.de 3,5 litre sarfı olduğunu söyliyebilirim.Seri kullanıcı iseniz, ataklığı yakıt tüketimini düşündürmüyor.Activa daha rahat daha yumuşak bir kullanıma sahip.Çok süratli kullanmaz iseniz 2,5 lt.ile 100 km.görebilirsiniz.Son olarak şunuda söylemek isterim,her iki motosiklette düzgün bakım ile kolay kolay arıza çıkarmıyor.Tercih sizin,kolay gelsin.
    Alisilin bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı angaralı06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her iki motoru da sıfır km.alıp kullandım.Ataklık ve sürat olarak Agılıty 125 baskın,nede olsa 9 hp.Koltuk kısa ve rahatsız,süspansiyon neredeyse hiç yok diyebilirim.Yakıt tüketimi daha fazla,şuan için 100 km.de 3,5 litre sarfı olduğunu söyliyebilirim.Seri kullanıcı iseniz, ataklığı yakıt tüketimini düşündürmüyor.Activa daha rahat daha yumuşak bir kullanıma sahip.Çok süratli kullanmaz iseniz 2,5 lt.ile 100 km.görebilirsiniz.Son olarak şunuda söylemek isterim,her iki motosiklette düzgün bakım ile kolay kolay arıza çıkarmıyor.Tercih sizin,kolay gelsin.
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

Arabada Almandan Motosiklette Japondan şaşmam normalde.
    Lakin aradaki 6 yıl ve 35 bin km düşündürüyor beni.

Kymco'nun eksisi süspansiyonu.Bir müddet kullanım sonrasında kesinlikle bel ağrısı yapıyor.Bel fıtığı olanlar uzak dursun cinsinden.Activa ise okadar rahat.Ben İzmir'den Antalya'ya Ağustos sıcağı yolculuk sonrası motora biraz hararet yaptırmışım.İzmir'e dönüşte eskisi gibi seri hareket etmez oldu,inceden yağ eksiltmeler başladı.Tamircime gittim,önüme (2010 senesi)Allah ne verdiyse türünde bir parça fiyatı geldi.Bu kadar mı olur?... cinsinden.Motorun rektefiyesini yaptırıp debriyaj balatası ve kayışınıda yeniletip kısa zamanda sattım.Bana göre Honda motosiklet parçaları gerçekten çok pahalı.Kymco parçası çok mu ucuz..? Elimdeki Agılıty 125 2015 model ve 6700 km.cıvarlarında,ancak şuana kadar yağ değişimi,hava filtresi ve buji ve dışında arıza veripte parça ihtiyacım olmadı.
    Alisilin bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı angaralı06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco'nun eksisi süspansiyonu.Bir müddet kullanım sonrasında kesinlikle bel ağrısı yapıyor.Bel fıtığı olanlar uzak dursun cinsinden.Activa ise okadar rahat.Ben İzmir'den Antalya'ya Ağustos sıcağı yolculuk sonrası motora biraz hararet yaptırmışım.İzmir'e dönüşte eskisi gibi seri hareket etmez oldu,inceden yağ eksiltmeler başladı.Tamircime gittim,önüme (2010 senesi)Allah ne verdiyse türünde bir parça fiyatı geldi.Bu kadar mı olur?... cinsinden.Motorun rektefiyesini yaptırıp debriyaj balatası ve kayışınıda yeniletip kısa zamanda sattım.Bana göre Honda motosiklet parçaları gerçekten çok pahalı.Kymco parçası çok mu ucuz..? Elimdeki Agılıty 125 2015 model ve 6700 km.cıvarlarında,ancak şuana kadar yağ değişimi,hava filtresi ve buji ve dışında arıza veripte parça ihtiyacım olmadı.
    Scooteri kısa mesafe kullancağım için bel ağrısı çekmem diye düşünüyorum. Max 30 km.
    Yaşından ötürü Kymco yu seçeceğim sanırım. Teşekkür ederim

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Bugün başlıkla hiç alakası olmayan bi motor aldım.

Yamaha Cygnus L 2014 model 16.000 km.de çok temiz denkgeldi aldım.

60 km yol yorum yapmak için çok erken, lakin vitesli motor seven beni çok memnun etti.
    Sandalyede gibi oturuyosun basıyon gaza gidiyo,ne vites ne debriyaj

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)