Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi stx 150 yedek parça durumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Arkadaşlar çok temiz 4.000 tl ye stx 150 buldum. Biliyorum marka cart curt çöp deniliyor. Stx 150 nin yedek parça durumu nedir araştırdım da pek bir şey göremedim belki vardır ben bulamamışdır size sormak istedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok temiz 4.000 tl ye stx 150 buldum. Biliyorum marka cart curt çöp deniliyor. Stx 150 nin yedek parça durumu nedir araştırdım da pek bir şey göremedim belki vardır ben bulamamışdır size sormak istedim
    Bu motorun parçasını Derbi den bulamazsın çünkü artık Ferco motor yok. Derbi bu motoru z-one150 üzerine etiket yapıştırıp kısa bir dönem piyasaya sürdü.. Bu nedenle z-one150 parçaları bu makineye uyar.. Bu motor ispanyol değildir. Çinlidir..

Motosikleti
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun parçasını Derbi den bulamazsın çünkü artık Ferco motor yok. Derbi bu motoru z-one150 üzerine etiket yapıştırıp kısa bir dönem piyasaya sürdü.. Bu nedenle z-one150 parçaları bu makineye uyar.. Bu motor ispanyol değildir. Çinlidir..
    Hocam zone parçaları uyarsa alayım mı sizce? Yedek parça sıkıntısı çekmem eğer zone ile aynı parçaları kullanıyorsa

Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam zone parçaları uyarsa alayım mı sizce? Yedek parça sıkıntısı çekmem eğer zone ile aynı parçaları kullanıyorsa
    Ben olsam almam.. Almama nedenlerim ?

1) Motorun kalitesi pek güven vermiyor..
    2) 2.elde değer kaybı yaşaması ve satarken zorlanman muhtemel
    3) Servis konusunda ustasına yada servisine güvendiğim markadan motor alırım.

Bu fiyat segmentinde eminim daha mantıklı motosikletler vardır..

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Derbi Piaggio gruba bağlı bir firma.. İspanyol menşeilidir.. Stx modeli ise derbinin Çinli bir motosiklet üreticisine fason yaptırdığı bir modeldir.. Aynı model Aprilia adı ile de yurt dışında satışa sunuldu.. Çünkü Aprilia da Piaggio gruba ait bir marka.. Ama Derbi hiçbir zaman z-one adıyla bu modeli üretmedi yanlış bilgilendirme yapmayın.. Aynı çinli fason motor üreticisi Mondial için de üretim yaptı.. Bu motorlar temelde aynıdır. Fabrikadan çıktıktan sonra üzerini Derbi diye giydirir ve sticker yapıştırırsanız Derbi olur.. Mondial yapıştırınca mondial olur..

Nereden geliyor bu derbi stx bir ara z-one olarak çıktı vs. bilgileri?

Spada diye bir marka olarak da satıldı daha sonra.. O da aynı motor.. Onu da mı Derbi üretti? Alakası yok.

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derbi Piaggio gruba bağlı bir firma.. İspanyol menşeilidir.. Stx modeli ise derbinin Çinli bir motosiklet üreticisine fason yaptırdığı bir modeldir.. Aynı model Aprilia adı ile de yurt dışında satışa sunuldu.. Çünkü Aprilia da Piaggio gruba ait bir marka.. Ama Derbi hiçbir zaman z-one adıyla bu modeli üretmedi yanlış bilgilendirme yapmayın.. Aynı çinli fason motor üreticisi Mondial için de üretim yaptı.. Bu motorlar temelde aynıdır. Fabrikadan çıktıktan sonra üzerini Derbi diye giydirir ve sticker yapıştırırsanız Derbi olur.. Mondial yapıştırınca mondial olur..

Nereden geliyor bu derbi stx bir ara z-one olarak çıktı vs. bilgileri?

Spada diye bir marka olarak da satıldı daha sonra.. O da aynı motor.. Onu da mı Derbi üretti? Alakası yok.
    Türkçe yazdım ama türkçe anlamamışsın hocam.. Bu arada Derbi ve ferco grubundan 2 tane motor sahibi olarak yazıyorum bunu.. Bu mal çinlidir üzerine etiket yapıştırıp Derbi & Aprilia diye sattılar.. Durum bu.. Bu kadar basit.. Derbi iile alaksı yoktur bu motorun. Fason ürettirdi diye birşeyde hikayedir.. Etiketten ibaret mesele..

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tavsiyem önce konulara giriş yaparken hakaret etmeden girmeyi öğrenin. Türkçem oldukça iyidir bu konudaki tereddütünüzü istediğiniz zaman giderebilirim Derbi ile alakası yok ne demek? Derbide de var bu model ve o bir derbi.. Mondialde de var o da mondial? Bunu anlayamadınız herhalde.

Çin'de çok büyük motosiklet üreten fabrikalar var.. Bu fabrikalar her ülkeden her markaya her türlü kaliteden motosiklet üretebilirler.. Parayı basmanız yeterli. Fason üretim. Veya bir kısmı parça olarak geliyor Türkiyede montajlanıyor iyice maliyeti kısmak için..

Fason üretimin ne olduğunu bilmeyenler olabilir tabi;

Fason üretim, temel anlamda, bir firmanın başka bir üretici firmaya kendi talepleri doğrultusunda ürün ürettirmesi demektir. Fason üretimde ürünün markası üretimi yaptıran firmaya ya da üreticiye ait olabilir. Aynı şekilde ürettirilecek ürünün pazarlanması taraflardan herhangi biri tarafından gerçekleştirilebilir.

Derbi grubu gidiyor Çine misal Zongshen ile masaya oturuyor diyor ki 100.000 adet stx için bana bir fiyat ver diyor. Her türlü detayda anlaşıyorlar ve Çin zongshen fabrikasından Derbi etiketli minik minik yavrular çıkıyor. Buradaki marka ismi önemli değil parayı veren düdüğü çalar.

Motosikleti
    Arkadaşlar benim soruma cevap verseniz? Yedek parça durumu nedir

Bir arkadaşımda vardı bu motordan, hep izmir-motopitten alıyordu parçalarını, çokta ucuzdu.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Aynı motorla alakalı yüz tane konu açtın herkes alma diyor hala ısrarla alayım mı diye soruyorsun alacaksan al artık. Yamaha Honda gibi şase numarasina özel parça bulamazsın hatta bu motora özel yedek parça bulamazsın. Anca uydur
    Kaydır yapabilirsin. Parçacı parçacı gezer ne uyuyor ne uymuyor deneye deneye bulursun. Bir tane al diyen yok uzak dur diyorlar sahibindende bile 3-5 tane ilan var motordan kimsenin haberi yok. birinden al diye onay almak istiyorsan al kardeşim pişman olmazsın al bin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)