Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbf 150 den sonraki motorumu seçicem

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bakınıyor.
    Herkese merhaba. Yaklaşık 13 bin km dir cbf 150 kullanıyorum. Artık değişme vakti geldi. Uzun yola çıkmayı virajları herkes gibi bende seviyorum. Aklımda namıdeğer ara motor cbr500r ve r25 abs var. Cbr 500 14 ve 15 model genelde 15000 kmde 25000 civarında fiyatları. R25 18 model 5000 km ve 23500 tl civarlarında. Sizce hangisi ve neden. Ayrıca r25 için abs ye 4000 fazla vermeye gerek var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Silindir takıntın yoksa ktm rc390 düşük cc'de en iyi donanıma sahip motor.

Uzun yol hayalin varmış peki neden süper sport bir tarz?
    SS motorlar uzun yol motoru değil ki konforlu değildir eğer gerçekten hayalin uzun yol viraj filan örme yollar ise senin enduro türü motor alman gerekiyor.

Ve bence sen ss çok istiyorsan tabi ki abs li model tercih et ayrıza suzukinin de 125liği var ss tarzında sıfırı 20bin e yakın onu alabilirsiniz

Motosikleti
    Bakınıyor.
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol hayalin varmış peki neden süper sport bir tarz?
    SS motorlar uzun yol motoru değil ki konforlu değildir eğer gerçekten hayalin uzun yol viraj filan örme yollar ise senin enduro türü motor alman gerekiyor.

Ve bence sen ss çok istiyorsan tabi ki abs li model tercih et ayrıza suzukinin de 125liği var ss tarzında sıfırı 20bin e yakın onu alabilirsiniz
    Endura motor alman gerekiyor kısmını tam anlamadım? Ayrı yeten 25 bine hangi enduro? Ayrıca öneri istediğim motor 47 bg gsxr 125 ne alaka.
    Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindir takıntın yoksa ktm rc390 düşük cc'de en iyi donanıma sahip motor.
    Düşündüğüm bir motor o da motor biraz kalıpsız diye şeyler okudum ancak görmedim gerçekte ne kadar doğru bilemem.185 cm boyum saplanmış gibi görünmek istemem.

Motosikleti
    R25
    R25 önermem alırsanız da ABS şarttır, tartışmaya bile gerek yok, frenleme çok iyi değil. Neden önermem derseniz oturuş pozisyonu hiç rahat değil uzun yola gelmez, hız olarak uzun yolda yeterli değil, tabi 120-130 ü geçmem derseniz orası ayrı. Yakıt tüketimi çok fazla. Sizinle aynı durumdaydım 200 cc den geçiş yaptım bende, cbr 500 ile r25 arasında kaldım test sürüşü yapma imkanım olmadı keşke test edebilseydim de r25 almasaydım. Gönlüm cbr den yanaydı zaten ama 4-5 binlik fark beni cbr a itti. Hız olarak tatmin olmadım 200 cc den sonra, çünkü aralarında abartılacak kadar bir fark yok, söylentilere aldırmayın. Şunuda belirteyim cbf 150 den 13 bin km tecrübe ile 500 lüğe geçmek büyük risk diye düşünüyorum. Saygılar..

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR 500 için en alt segment gerçek motosikletlerden biri derler. 250 cc grubundan bağımsız güzellikte bir motor olduğunu söylüyor kullanıcıları. Uzun yola da gidebilecek bir motor. Çünkü her ne kadar süperspor kategorisinde satılsalar da CBR serisi 500 e kadar aslında sport turing modeller. Daha çok cbr 650f ayarında bir oturuşu var diyor kullanıcıları. Elbette bir tur motoru kadar rahat olmayacaktır ama yapılır.

O boya CBR 500 dışında Ninja 300 de bakabilirsiniz. İkisi de kalıplı motosikletler. R25 ve RC serisi biraz daha ufak motorlar.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cbf 150 den sonra,

inazuma
    Nc700s

Bu iki motor cbf konforunu aratmaz.

Cbr 500r 2018 modeliyle 4bin km civarı bi uzun yol deneyimim oldu. Konfor konusunda kesinlikle öneririm. 14 15 modellerinin de çok farklı olacağını düşünmüyorum. Performans olarak da r25ten bi kat üstündür. Ve bu performansı çok daha az yakarak verir.

Motosikleti
    Bakınıyor.
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 500r 2018 modeliyle 4bin km civarı bi uzun yol deneyimim oldu. Konfor konusunda kesinlikle öneririm. 14 15 modellerinin de çok farklı olacağını düşünmüyorum. Performans olarak da r25ten bi kat üstündür. Ve bu performansı çok daha az yakarak verir.
    Teşekkür ederim cbr a yönelicem sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 den sonra,

inazuma
    Nc700s

Bu iki motor cbf konforunu aratmaz.
    Aslında önceliğim konfor değil cbf i sorunsuz olduğu için aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 önermem alırsanız da ABS şarttır, tartışmaya bile gerek yok, frenleme çok iyi değil. Neden önermem derseniz oturuş pozisyonu hiç rahat değil uzun yola gelmez, hız olarak uzun yolda yeterli değil, tabi 120-130 ü geçmem derseniz orası ayrı. Yakıt tüketimi çok fazla. Sizinle aynı durumdaydım 200 cc den geçiş yaptım bende, cbr 500 ile r25 arasında kaldım test sürüşü yapma imkanım olmadı keşke test edebilseydim de r25 almasaydım. Gönlüm cbr den yanaydı zaten ama 4-5 binlik fark beni cbr a itti. Hız olarak tatmin olmadım 200 cc den sonra, çünkü aralarında abartılacak kadar bir fark yok, söylentilere aldırmayın. Şunuda belirteyim cbf 150 den 13 bin km tecrübe ile 500 lüğe geçmek büyük risk diye düşünüyorum. Saygılar..
    Risk konusunda bende düşünüyorum ancak hakim olabilirim diye düşünüyorum.

Motosikleti
    honda cb500f
    Bende ybr den cb500f e gectim. Uzun yolda 500cc daha iyi olur.
    Ama sehirici agirlikli kullanacaksan 250cc dusnebilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)