Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yerli ve Milli Motosiklet Kaskı Üretimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    bende doldurdum. bence ayri bir basliktan devam etmelisiniz. kolay gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doldurdum. Başarılar

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Üretmişken şöyle bir şey üretin. İyi para ediyormuş.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretmişken şöyle bir şey üretin. İyi para ediyormuş.

https://i.ibb.co/XyWDsjG/Ekran-Al-nt-s.jpg
    Acarkent'in en güzel villasında oturan, 2020 model sınırlı üretim Vespa'ya binen berkecan kaskı. Bunu takıp tatlı vespasıyla 3 villa ilerideki Mervelere takılmaya gidiyor. Evet Balenciaga ayakkabı ve gucci kemer de var.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Mekanik78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Bu başlıktaki mesajların hepsini büyük dikkatle okudum, gerçekten çok değerli bilgiler paylaşılmış. Aynı konuyu ısıtıp ısıtıp siz sayın forum üyelerini yormak istemem elbette ama ben de "Karbon Fiber Motosiklet Kask Geliştirmesi" başlıklı bir girişimcilik projesiyle Tübitak'a başvuru yapacağım. Amacım güvenlik, konfor ve fiyat/performansı bir arada sunabilen ECER22.05 onaylı üst segment bir kask geliştirebilmek. Bu başlığı oluşturan kişilerin ya projeleri Tübitak tarafından kabul edilmedi veya kendileri bir şekilde vaz geçtiler. Onlarla temas kurmak adına Linked-in profillerine bakmıştım, birisi subay olmuş diğeri de kendi şirketiyle iş yaşamına devam ediyor. Her ikisine de meslek hayatlarında sonsuz başarılar diliyorum.
    Size kısaca kendimden bahsetmek isterim, 43 Yaşındayım, Makine Yük. Mühendisiyim, 18 yıldır otomotiv sektöründe ürün geliştirme alanında çalışıyorum. Aynı zamanda Makine Mühendisliği'nde doktora eğitimim tez aşamasında devam ediyor. Karbon elyaf takviyeli kompozitlerle ilgili bir tez çalışması yürütüyorum. Motosiklet kaskında da Karbon Fiber kabuk malzemesi kullanacağım. (En azından ilk kask modelimiz böyle olacak). Darbe sönümleyici katman için de viskoelastik malzeme kullanarak tasarım yapacağım. Proje başvurumuzun en önemli kısımlarından birisi de sizlerin kask hakkındaki görüşleridir. Eğer Tübitak, projemizi destekleme kararı alırsa 3 Makine Mühendisi arkadaşımla birlikte yola koyulacağız. Ancak inanıyorum ki yakın bir gelecekte ben veya bir başka başvuru sahibi Tübitak'ı ikna edecek ve ülkemizde de artık motosiklet kaskı üretimi başlayacak...
    Eğer bir kaç dakikanızı ayırarak linkini paylaştığım anketi doldurursanız geri bildirimleriniz henüz yolun başında bana mümkün olan en doğru istikameti belirlememde büyük katkı sağlayacaktır.

https://forms.gle/7TwApLKSbrCF1PWi6

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla
    Göksen Değirmenci
    bol şans umarım bir heves başlanıp bürokratik engellerden dolayı başlarım kaskınıza gidin ne alıyorsanız alın diyip bırakmazsınız projeyi gerçekten zor ülkemizde bu tarz argeli ürünler sunmak ki 1 sene olmuş bir gelişme yok muhtemelen siz de vaz geçtiniz gibi duruyor
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Herkese merhaba,

Bu başlıktaki mesajların hepsini büyük dikkatle okudum, gerçekten çok değerli bilgiler paylaşılmış. Aynı konuyu ısıtıp ısıtıp siz sayın forum üyelerini yormak istemem elbette ama ben de "Karbon Fiber Motosiklet Kask Geliştirmesi" başlıklı bir girişimcilik projesiyle Tübitak'a başvuru yapacağım. Amacım güvenlik, konfor ve fiyat/performansı bir arada sunabilen ECER22.05 onaylı üst segment bir kask geliştirebilmek. Bu başlığı oluşturan kişilerin ya projeleri Tübitak tarafından kabul edilmedi veya kendileri bir şekilde vaz geçtiler. Onlarla temas kurmak adına Linked-in profillerine bakmıştım, birisi subay olmuş diğeri de kendi şirketiyle iş yaşamına devam ediyor. Her ikisine de meslek hayatlarında sonsuz başarılar diliyorum.
    Size kısaca kendimden bahsetmek isterim, 43 Yaşındayım, Makine Yük. Mühendisiyim, 18 yıldır otomotiv sektöründe ürün geliştirme alanında çalışıyorum. Aynı zamanda Makine Mühendisliği'nde doktora eğitimim tez aşamasında devam ediyor. Karbon elyaf takviyeli kompozitlerle ilgili bir tez çalışması yürütüyorum. Motosiklet kaskında da Karbon Fiber kabuk malzemesi kullanacağım. (En azından ilk kask modelimiz böyle olacak). Darbe sönümleyici katman için de viskoelastik malzeme kullanarak tasarım yapacağım. Proje başvurumuzun en önemli kısımlarından birisi de sizlerin kask hakkındaki görüşleridir. Eğer Tübitak, projemizi destekleme kararı alırsa 3 Makine Mühendisi arkadaşımla birlikte yola koyulacağız. Ancak inanıyorum ki yakın bir gelecekte ben veya bir başka başvuru sahibi Tübitak'ı ikna edecek ve ülkemizde de artık motosiklet kaskı üretimi başlayacak...
    Eğer bir kaç dakikanızı ayırarak linkini paylaştığım anketi doldurursanız geri bildirimleriniz henüz yolun başında bana mümkün olan en doğru istikameti belirlememde büyük katkı sağlayacaktır.

https://forms.gle/7TwApLKSbrCF1PWi6

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla
    Göksen Değirmenci
    Bende formu doldurdum. Umarım yararlı olur.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Yerli Kask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Biz Makine Mühendisi ve Kimya Mühendisi iki girişimciyiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Türkiye’de motosiklet kaskının tek bir firma tarafından üretildiğini tespit ettik. Ancak bu firma tarafından üretilen kaskların motosiklet kullanıcıları tarafından rağbet görmediğini ve kask satış noktalarında yaptığımız incelemelerde bu firmanın herhangi bir ürününün satılmadığını gördük. Bizler ülkemizde uluslararası standartlara sahip motosiklet kaskı üretmeyi planlamaktayız. Bu süreçte oluşturduğumuz proje, İTÜ Çekirdek tarafından kabul edilmiştir. Bundan sonraki aşamada TÜBİTAK destek programlarına projenin gönderilmesi için eğitim ve çalışmalar devam etmektedir.

Bu aşamada sizlerden isteğimiz; motosiklet kullanıcıları olarak mevcut olan kasklarda yaşadığınız problemleri, yerli üretim bir kasktan tasarım, konfor, güvenlik, havalandırma, gürültü izolasyonu, aerodinamik yapı, fiyat gibi teknik ve estetik konularda beklentilerinizi bizimle paylaşmanızdır. Fikirleriniz üreteceğimiz kaskın kullanıcı nezdinde tercih edilmesi açısından son derece önem arz etmektedir.

Saygılarımızla,

Burak Erkek Kimya & Endüstri Mühendisi
    Sultan Saylağ Makine Mühendisi

İletişim : yerlikask@gmail.com
    hocam öncelikle sizi tebrik eder, başarılı olmanızı dilerim.
    şu anda 400 kişi civarında olan fakat sürekli büyüyen telegram grubumuza davet ediyorum sizi:

https://t.me/TurkiyeMotorcularGrubu

anlık mesajlaşma uygulaması olduğu için buradaki gibi cevaplar için birkaç gün beklemek gerekmiyor.
    şap şap anında cevaplar geliyor. 60+ yaşlarda tecrübeli motorcu abilerimiz de var. biri de yönetici.
    onların bilgisinden ilimlerinden epey faydalanıyoruz. sizin de fayda göreceğinizden şüphem yok.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin yerinizde olsam sıfırdan model tasarlamak gibi bir hata yapmam ortalama bir firmanın modelini ameliyat ederek bu işe başlarım. Yolunuz açık olsun

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    2021 yılına geldik ECE 22.06 sertifikasını zorlama imkanı varsa çok daha iyi olur. rotasyonel kuvvetleri hesaba katan kasklar domine edecek önümüzdeki yılları gibi görünüyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bence yerli kask üretmek isteyenler en ucuz taklit ürünlerden başlamalı.

3 / 5 bin lira kategorisinde yerli bir kaskı kimse almaz. En fazla tek tük kategorisinde satılır.

Zamanla sirkülasyon oluşmaya başlayınca gönlünüzde ki kaskı üretmeye geçersiniz.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Yerli Kask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Biz Makine Mühendisi ve Kimya Mühendisi iki girişimciyiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Türkiye’de motosiklet kaskının tek bir firma tarafından üretildiğini tespit ettik. Ancak bu firma tarafından üretilen kaskların motosiklet kullanıcıları tarafından rağbet görmediğini ve kask satış noktalarında yaptığımız incelemelerde bu firmanın herhangi bir ürününün satılmadığını gördük. Bizler ülkemizde uluslararası standartlara sahip motosiklet kaskı üretmeyi planlamaktayız. Bu süreçte oluşturduğumuz proje, İTÜ Çekirdek tarafından kabul edilmiştir. Bundan sonraki aşamada TÜBİTAK destek programlarına projenin gönderilmesi için eğitim ve çalışmalar devam etmektedir.

Bu aşamada sizlerden isteğimiz; motosiklet kullanıcıları olarak mevcut olan kasklarda yaşadığınız problemleri, yerli üretim bir kasktan tasarım, konfor, güvenlik, havalandırma, gürültü izolasyonu, aerodinamik yapı, fiyat gibi teknik ve estetik konularda beklentilerinizi bizimle paylaşmanızdır. Fikirleriniz üreteceğimiz kaskın kullanıcı nezdinde tercih edilmesi açısından son derece önem arz etmektedir.

Saygılarımızla,

Burak Erkek Kimya & Endüstri Mühendisi
    Sultan Saylağ Makine Mühendisi

İletişim : yerlikask@gmail.com
    sizi tebrik eder başarılı olmanızı dilerim.
    400 kişilik telegram anlık mesajlaşma grubumuza da bekleriz. kullanıcıların fikirlerini anlık öğrenebilirsiniz:

https://t.me/TurkiyeMotorcularGrubu

Tekrar merhaba,
    Anket formunu doldurarak fikirlerini paylaşan ve katkı sağlayan

Guven 61
    EUOGLU
    YasinC
    Mustafa Dönmez
    ALİ ANIL ÜNAL
    Selçuk Tok
    Can
    Osm@n
    Murat
    Aziz ŞELE
    berk çağlar
    Oğuz Arslan
    EMRE
    Ekrem Alp
    tolgafisek
    tolga
    recaip
    Yasin
    Emin Akyüz
    herseyvatanicin
    Hamza
    mert
    Mert Yaman
    Mehmet

ve anketi cevaplayıp ismini vermeyen 15 kişi daha... başta olmak üzere tüm üyelere çok teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

İyi dileklerini sunan, başarılar dileyen herkese çok teşekkür ediyorum.

Aslında sizleri kısaca gidişattan haberdar etmek ve bilgi vermek isterim:
    -Kaskımız tam kapalı model olacak.(Çene açılır ve açık modeller belki daha ileride hayata geçebilir
    -Ece R22.06'yı karşılayacak (darbe testlerini 10,5 m/s) hızlarda bile max 275g ivmelenme ve HIC (baş yaralanma kriteri) <2400 koşullarını yerine getiren bir kask geliştirmek hedefindeyiz. Siperlik işine (şimdilik) girmeyeceğiz ECE onaylı bir siperliği kaskımızda kullanacağız.
    -Anti bakteriyel ve yıkanabilir pedler olacak.
    -Piyasaya kaskımızı sunarken ECE R22.05(06) sertifikasına sahip olmak amacındayız.
    - Ana hatlarıyla takvim şu şekilde:
    15 Haziran Tübitak'a başvuru dosyasının teslimi,
    Eylül'de Tübitak'ın sonuçları açıklaması,
    Kasımda şirketin kurulumu ve projenin başlaması.
    Proje sürecimiz 14-15 ay (çok iddialı ama imkansız değil)olacak, Mart 2023'de kaskın satışa hazır hale gelmesi.

Telegram grubuna davet ettiğiniz için de çok teşekkürler.
    Hepiniz takdir edersiniz ki kask geliştirmek ve ticarileştirmek için ciddi bir çalışma süreci geçirmek mecburiyetindeyiz.

Belirli aralıklarla sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.
    emenyasin ve espresso bunu beğendiler.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Müşteri kitlesi ile iletişimde kalmak çok önemli. İlk tasarımlarınız başladığından itibaren bir instagram adresi kurmanızı ŞİDDETLE tavsiye ederim. Müşteri kitlesi hazırlamak için önemli bir mecra instagram. Bunu sadece müşteriler olarak düşünmeyin. Belki gören çoğu kişi müşteriniz olmayacak ama ilgilerini çekecek ve adınız duyulacak. Piyasaya çıkmadan önce belirli bilinirliliğinizin oluşması bence önemli.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Tekrar merhaba,
    Anket formunu doldurarak fikirlerini paylaşan ve katkı sağlayan

Guven 61
    EUOGLU
    YasinC
    Mustafa Dönmez
    ALİ ANIL ÜNAL
    Selçuk Tok
    Can
    Osm@n
    Murat
    Aziz ŞELE
    berk çağlar
    Oğuz Arslan
    EMRE
    Ekrem Alp
    tolgafisek
    tolga
    recaip
    Yasin
    Emin Akyüz
    herseyvatanicin
    Hamza
    mert
    Mert Yaman
    Mehmet

ve anketi cevaplayıp ismini vermeyen 15 kişi daha... başta olmak üzere tüm üyelere çok teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

İyi dileklerini sunan, başarılar dileyen herkese çok teşekkür ediyorum.

Aslında sizleri kısaca gidişattan haberdar etmek ve bilgi vermek isterim:
    -Kaskımız tam kapalı model olacak.(Çene açılır ve açık modeller belki daha ileride hayata geçebilir
    -Ece R22.06'yı karşılayacak (darbe testlerini 10,5 m/s) hızlarda bile max 275g ivmelenme ve HIC (baş yaralanma kriteri) <2400 koşullarını yerine getiren bir kask geliştirmek hedefindeyiz. Siperlik işine (şimdilik) girmeyeceğiz ECE onaylı bir siperliği kaskımızda kullanacağız.
    -Anti bakteriyel ve yıkanabilir pedler olacak.
    -Piyasaya kaskımızı sunarken ECE R22.05(06) sertifikasına sahip olmak amacındayız.
    - Ana hatlarıyla takvim şu şekilde:
    15 Haziran Tübitak'a başvuru dosyasının teslimi,
    Eylül'de Tübitak'ın sonuçları açıklaması,
    Kasımda şirketin kurulumu ve projenin başlaması.
    Proje sürecimiz 14-15 ay (çok iddialı ama imkansız değil)olacak, Mart 2023'de kaskın satışa hazır hale gelmesi.

Telegram grubuna davet ettiğiniz için de çok teşekkürler.
    Hepiniz takdir edersiniz ki kask geliştirmek ve ticarileştirmek için ciddi bir çalışma süreci geçirmek mecburiyetindeyiz.

Belirli aralıklarla sizleri bilgilendirmeye devam edeceğim.
    Daha zamanı var ama PR için enfes taktiklerim var. Hepsi de denenmiş ve tutmuş taktikler.

Bir tane reklam vlogcu var Youtuber kendisi, forumda biraz arasanız kolaylıkla bulursunuz ismini. Ona 3 5 kuruş yedirip, iki tane kask hediye edip 2 3 video çektirdikten sonra tekmeyi koyuyoruz. Sonrasında biraz ağlar zırlar ama çok önemli değil.

İlk taktikten biraz takipçi kastıktan sonra Ruroc taktiğiyle uçan kuşa hediye kask dağıtıyoruz, kuryesinden youtuberine kadar. Burası kaskın beta süreci oluyor. Gelen geri dönütlerle kaskı iyileştiriyoruz. Hem reklam hem kullanıcı deneyimi hem de iyileştirme elde ettik. Bir tanıdık vesilesiyle Kenan Sofuoğlu'nun falan elinde kaskla bir fotoğraf alabilirseniz reklam bir üst seviyeye atlar.

Bunlar tuttuysa yerli ve milliden devam ediyoruz, yalandan 2 3 ülkeye ihraç etseniz (yurt dışındaki kuzene bir kask hediye göndermek falan, başlangıç için yalan olmaması adına mantıklı bir hareket. ) Tüm Avrupa'nın taktığı Türk kaskı diyerek yerli ve milli kesimden bir müşteri kitlesi oluşturabiliriz. Dediğiniz gibi kaliteli, konforlu bir kask yaparsanız tutar zaten. Ama 3 4 bin liralık bir kask olursa şahsen ben gidip de Agv, Shoei gibi rüştünü ispatlamış firmalar dururken babamın oğlu da yapsa almam o kaskı. Kafamı emanet edeceğim sonuçta. Şu an için az sayıda model üretecekseniz en mantıklı olan LS2'nin MT'nin segmentine göz koymak.

Şirkete stajyer bir iktisatçı falan ararsanız buralardayım hocam, tekrardan kolay gelsin size. Ben başarabileceğinizi düşünüyorum, sektörde rakip yok şu an için.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler