Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yedek parçaları kendimiz alıp serviste taktırma

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Suzuki inazuma kullanıyorum. 3 yıldır Maslaktaki yetkili servise gittim geldim. Malum yetkili servis fiyatları el yakıyor. Düzgün çalışan, fiyatları makul bir usta tavsiye edebilir misiniz? Bu ustalara değişecek parçaları kendimiz temin edip versek acaba sıkınıtı olur mu? Bu ustasına bağlı bir durum mudur? Mecidiyeköy'de yetkili olmayan bir serviste 20 bin bakım + ön arka balata için 700 tl fiyat aldım ve buna işçilik dahil değil.

Özet olarak İstanbul'da düzgün çalışan, doğruları söyleyen, makul fiyatlı usta tavsiyesi ve yedek parçaları normal fiyatlarıyla alabileceğim bir site veya dükkan tavsiyesi rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    20000 bakımında nelerin değişmesi gerekiyor? Bu parçaları belirleyip N11 veya benzeri sitelerden tedarik edebilirsiniz. Muhtemelen ön arka balatalar nedeniyle parça fiyatınız yüksek tutmuştur. Ben 40000 km'ye yaklaştım, 25000 km.dir değişmesi gereken parçaları kendim tedarik edip işçiliğinden memnun kaldığım ustama götürüyorum. Yapılacak işleme göre de 20-150 TL arasında işçilik ödüyorum. Yeri Merdivenköy'de, eğer düşünürseniz irtibat bilgilerini paylaşırım.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    http://motoyek.com/

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ne insan gibi ustalik bedeli isterler,

Nede,

Yedek parça fiyatı,

Örnek X marka fren balatasi dişarda 200tl ise usta hem 250 diyor yani 50tl de ordan makas atip birde ustaliktan makas atiyor.

Hee istisna ustalar vardir lafim yok

Elden geldikçe kendi bakim tamirinizi kendiniz halledin.

Kasaba minnet edecegime...keser yerim demiş bir düşünür...

Cidden doğruda demiş..

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Suzuki inazuma kullanıyorum. 3 yıldır Maslaktaki yetkili servise gittim geldim. Malum yetkili servis fiyatları el yakıyor. Düzgün çalışan, fiyatları makul bir usta tavsiye edebilir misiniz? Bu ustalara değişecek parçaları kendimiz temin edip versek acaba sıkınıtı olur mu? Bu ustasına bağlı bir durum mudur? Mecidiyeköy'de yetkili olmayan bir serviste 20 bin bakım + ön arka balata için 700 tl fiyat aldım ve buna işçilik dahil değil.

Özet olarak İstanbul'da düzgün çalışan, doğruları söyleyen, makul fiyatlı usta tavsiyesi ve yedek parçaları normal fiyatlarıyla alabileceğim bir site veya dükkan tavsiyesi rica ediyorum.
    Talep ettiğin öneriyi sana veremeyeceğim ama şöyle bir öneride bulunabilirim: Madem amacın daha düşük bütçeyle işi çözmek, 1 bakımda ustaya vereceğin işçilik ile alet alıp kendi bakımını kendin yapabilirsin. Yağ, yağ filtresi, hidrolik, antifriz değişimini zaten yaparsın. Buji değişimi kalıyor geriye, onun için de en son çare torkmetre ödünç al 1 saatliğine. Onu da halletmiş olursun. Bu işleri ben halledemem dersen de yetkili servise 200 TL fazla ver, yetkili serviste yaptır derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)