Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz hangisini seçerdiniz? | BAJAJ PULSAR 200NS vs BENELLI BN251

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Merhabalar herkese, konu başlığında da yazdığı üzere bu iki motosikleti alacak olsanız tercihiniz hangisi olurdu?
    Buna bağlı olarak güçlü ve zayıf yönlerini de paylaşırsanız güzel bir konu haline getirebiliriz.
    Saygılar.

BAJAJ PULSAR 200NS için tıklayın
    BENELLI BN251 için tıklayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    BN251 tercih ederim. İnceleme videolarına göz atın.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Parca ve 2. El yüzüne pulsar ama bn 251 de fena durmuyor

Motosikleti
    N/A
    Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BN251 tercih ederim. İnceleme videolarına göz atın.
    İnanın çok fazla kaynak bulamadım, önereceğiniz bir kaynak var ise paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parca ve 2. El yüzüne pulsar ama bn 251 de fena durmuyor
    Benim de en çok çekindiğim konu servis ve yedek parça masrafları açıkcası, bu sebeple Bajaj öne çıkıyor. Ancak model yüzü eski olması dezavantaj gibi, Benelli yeni yüzlü bir motor, ek olarak bir de yakıt sarfiyatı olarak ne olur merak ediyorum. Saygılar

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    BN251 Tek depo ile 450 km gidiyor. ABS var ve Metzeller lastikle geliyor. Pulsar' a göre boya ve işçilik bir tık yukarıdadır. Gidip ikisinide yakından görmenizi tavsiye ederim. Kalkışta ve son hızda BN251 alıyor. Çok denedik. Pulsarcılar bana saldıracak ama onlar motorlarının sorunlarını kendi aralarından çözüp kimseye problemi yokmuş gibi anlatıyor. TNT25 ve BN251 sayfalarına girersen karşılaşılan problemleri görebilirsin. BN251' de zaten pek sorun bulamazsın. Benelli servisleri ciddi ilerledi 3 yıl içinde. Yoksa Oktay motor bile Bajaj ı bırakıp neden Benelli' ye geçsin değil mi ? Ya da Anes gibi Honda kökenli bir firma Benelli için neden bir bayi açsın. Demek ki geleceği planlanıyor Türkiye' de BN251 çok severek kullanacağın bir motosiklet.
    YZFR25 bunu beğendi.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı gurhank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanın çok fazla kaynak bulamadım, önereceğiniz bir kaynak var ise paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Pulsar hakkında sürekli sağda solda şikayet görüyorum. Benelli bana çok daha mantıklı bir motosiklet olarak görünüyor.

Motosikleti
    XMAX 250
    Özellikle,

Vale Moto, Oktay Moto yada ( Anes ) Blue Moto' dan alınmasını tavsiye ederim.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BN251 Tek depo ile 450 km gidiyor. ABS var ve Metzeller lastikle geliyor. Pulsar' a göre boya ve işçilik bir tık yukarıdadır. Gidip ikisinide yakından görmenizi tavsiye ederim. Kalkışta ve son hızda BN251 alıyor. Çok denedik. Pulsarcılar bana saldıracak ama onlar motorlarının sorunlarını kendi aralarından çözüp kimseye problemi yokmuş gibi anlatıyor. TNT25 ve BN251 sayfalarına girersen karşılaşılan problemleri görebilirsin. BN251' de zaten pek sorun bulamazsın. Benelli servisleri ciddi ilerledi 3 yıl içinde. Yoksa Oktay motor bile Bajaj ı bırakıp neden Benelli' ye geçsin değil mi ? Ya da Anes gibi Honda kökenli bir firma Benelli için neden bir bayi açsın. Demek ki geleceği planlanıyor Türkiye' de BN251 çok severek kullanacağın bir motosiklet.
    Anladığım kadarıyla DOCH motor karakteri dolayısıyla yakıt olarak biraz daha fazla, CC fazlası olmasına rağmen Pulsara göre daha hantal ve yakıtı daha fazla bir motor, ancak özellikleri gereği tercih edilmesi mantıklı gibi..

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=yovi1g9rRwM

Pulsar hakkında sürekli sağda solda şikayet görüyorum. Benelli bana çok daha mantıklı bir motosiklet olarak görünüyor.
    Detaylıca izledim, Oktay Usta güzel yorumlamış, motor sıcak gelmeye başladı

Motosikleti
    XMAX 250
    Anladığım kadarıyla DOCH motor karakteri dolayısıyla yakıt olarak biraz daha fazla, CC fazlası olmasına rağmen Pulsara göre daha hantal ve yakıtı daha fazla bir motor, ancak özellikleri gereği tercih edilmesi mantıklı gibi..

Detaylıca izledim, Oktay Usta güzel yorumlamış, motor sıcak gelmeye başladı
    BN251 ıslak ağırlığı biraz fazladır. Çünkü benzin deposu daha büyük. Sadece full depo doluyken daha ağırdır.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bajajin Avrupa'ya girememesi ama benellinin Amerika'da ve İngiltere'de satış yapması benelli almaya yeterde artar. O çok övdükleri bacac sadece 3. Dünya ülkelerine ihracat yapabiliyor Avrupa'ya sokmazlar çünkü motorlar çöp, kalitesiz

Motosikleti
    N/A
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajajin Avrupa'ya girememesi ama benellinin Amerika'da ve İngiltere'de satış yapması benelli almaya yeterde artar. O çok övdükleri bacac sadece 3. Dünya ülkelerine ihracat yapabiliyor Avrupa'ya sokmazlar çünkü motorlar çöp, kalitesiz
    Dünya üzerinde de gördüğüm kadarıyla aynı isimle satılıyor.
    Bakım periyodunun 1500-2000km bandında olduğu söylendi, pulsarın 4000km de bir olduğunu duydum bu durum ek maliyet olacak gibi, ama parça kalitesi sanırım daha yukarıda

Motosikleti
    XMAX 250
    Dünya üzerinde de gördüğüm kadarıyla aynı isimle satılıyor.
    Bakım periyodunun 1500-2000km bandında olduğu söylendi, pulsarın 4000km de bir olduğunu duydum bu durum ek maliyet olacak gibi, ama parça kalitesi sanırım daha yukarıda
    2000 de bir bakım mı olur hocam kim bilgi verdiyse sıkmış size

Motosikleti
    N/A
    2000 de bir bakım mı olur hocam kim bilgi verdiyse sıkmış size
    Blue Motor arayıp stok sorduğumda bakım periyodunu da sorduğumda bu şekilde bilgi aldım Normalde nedir?

Motosikleti
    XMAX 250
    Pulsar yabancı kaynaklarda 5000 de bir.

BN251 3000 de bir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

İlginç açılışına gittik düzgün bir bayi gibi ayıp etmişler bence

Motosikleti
    N/A
    Pulsar yabancı kaynaklarda 5000 de bir.

https://www.xbhp.com/talkies/attachm...ences-200a.jpg

BN251 3000 de bir

https://i.hizliresim.com/jq57L9.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

İlginç açılışına gittik düzgün bir bayi gibi ayıp etmişler bence
    Sağlık olsun, telefonda bilgi veren arkadaş karıştırmış olabilir büyükmemek lazım klavuzlar ne derse odur sonuçta, teşekkür ederim değerli bilgilendirme için

Motosikleti
    XMAX 250
    Türkçe kullanım kılavuzu 5000 de bir diyor bn251 e emin misiniz ?

https://drive.google.com/drive/folde...jlHMWl0c25wRlU

Bir yanlış anlaşılma var gibi.

yanilmiyorsam pulsar da abs yok.
    ABS hayat kurtarir, kesinlikle ama kesinlikle abs olmayan motor alma
    oialdemir ve YZFR25 bunu beğendiler.

Motosikleti
    N/A
    Bu motor üzerinde gelen METZELER lastikler hakkında yorumunuz ne olur? Değiştirmeye gerek var mı?

Bu motor üzerinde gelen METZELER lastikler hakkında yorumunuz ne olur? Değiştirmeye gerek var mı?
    Anladığım kadarıyla üyelik yeni ve motosiklet konusunda herhangi bir fikir / bilgi yok.. Metzeler tartışılacak bir lastik markası değil.. Ha motosiklete daha uygun bir lastik seçilebilir belki beklentiye göre değişir. Metzeleri ben olsam değiştirmem gerek yok..
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanilmiyorsam pulsar da abs yok.
    ABS hayat kurtarir, kesinlikle ama kesinlikle abs olmayan motor alma
    2017 sonrasında abs var sadece öndeki abs çalışıyor arka tekerdeki abs'yi bi türlü devreye sokamıyor kullanıcılar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler