Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Bloktaki Yağ Kaçağı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba aranıza yeni katıldım bajaj discover 125 st model motosikletim var motor bloğunda gözle görülür şekilde yağ kaçağı var ama yağ göstergesinde az azalma var mesela çizginin az üstünde yağ vardı şimdi iki çizginin tam ordasında yağ doldurduktan 2000 km sonra bu kadar azalma oldu ne yapabilirim çok önemli bir durum mu yoksa aynı yağı alıp ekleyip devam mı etmeliyim?
    NOT : GENELDE TAPA GAZ KULLANIYORUM

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

resimler
    kaçak

gösterge

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Şuan yağın olması gereken seviyede, muhtemelen sürekli aşırı yağla kullandığın için contalara hasar verdin.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    iki çizginin arasında olması lazım zaten ayrıca 2000 km olduysa yag ekleme alttakı cızgıye geldığinde yagı değistir zaten hemen hemen 1 lt alıyor aşırı yag koyup birde tapa gz gidersen elbet bir yerden atar aynı motor bende de var böyle bir sorun yaşamadım ayrıca yazın 10 40 koyuyorsan atar yıne sıcaktan daha da ıncelecektır yag yazın 20 50 yada 15 50 bu motorlarda iyidir

Uzun süreli motoru sıkıştırdıysan sıcak havalarda silindir contası yanmış olabilir. Ama orada karteri boşaltacak kadar yağ kaçağı görünmüyor.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kaba tabirle terleme denir buna. Eğer fazla yağ koyduysan veya motoru çok sıkıştırdıysan yapabilir. Orayı balata spreyi ile tertemiz yap, daha sonra sakin sürerek bir takip et.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Bu Motorlarin kronigi bu kardesim orjinal takarsan birdaha oluyor sanayide conta falan kestirmeyi dene

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Motorlarin kronigi bu kardesim orjinal takarsan birdaha oluyor sanayide conta falan kestirmeyi dene
    aynen hacım benimde başıma geldi bu durum sanayide contacılara git kalın conta ayarlasınlar sana bütün contaları kalınla değiştir bir hada böyle bir sıkıntı ile karşılaşmazsın

Cevaplarınız için teşekkür ederim şu an yaptıracak zamanım yok yaği kontrol edip sürüyorum hepinize teşekkürler

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Fazla yağ koyunca kronik aynen. Arkadaşımda var aynısı, o yağ göstergesi komple simsiyahtı. Sürekli bi yağ terlemesi yapıyordu yağını boşalttık o seviyenin tam ortasına terlemesi geçti ve motor daha rahat çalışmaya başladı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler