Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pert motosikleti trafiğe çıkartmak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Herkese merhabalar,
    Pert motosikleti trafiğe çıkartmak mümkün müdür? Mümkünse yapılması gerekenler nelerdir? Piyasasından 3-4 bin uyguna bi Honda Msx buldum(2017 model 6000 kmde) ancak 4600 TL hasar kaydı ile kasko tarafından pert edilmiş. Bu motosikleti tekrar trafiğe çıkartmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Forumdaki aramalarımda sadece motosikleti perte çıkarmakla ilgili bilgiler bulabildim. Yardımcı olacaklar için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Motosiklette şaside vs. bir sorun olmadığını varsayarak yorum yapın lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hocam bu konunuz benim çok işime yaramıştı elinize sağlık
    Mamba09 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu konunuz benim çok işime yaramıştı elinize sağlık
    rica ederim, yararlı olabildiyse ne mutlu bana.

Motosikleti
    yine msx 125
    Cevaplar içn teşekkürler işime yarayacak konuyu buldum. Ancak benim bahsettiğim motor pert kayıtlı. Yine de aynı şeyler mi geçerli?

Motosikleti
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar içn teşekkürler işime yarayacak konuyu buldum. Ancak benim bahsettiğim motor pert kayıtlı. Yine de aynı şeyler mi geçerli?
    Anladığım kadarıyla hurda belgeli bir motosikleti almak istiyorsunuz. Onu tekrar trafiğe çıkaramazsınız.

Trafikten çekme belgeli başkadır, hurda belgeli başkadır.
    bpak bunu beğendi.

Motosikleti
    yine msx 125
    Teşekkürler cevaplar için.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigorta sisirmesinden dolayı ağır hasar kayıtlı araçlar pert kayıtlı ile aynı olmuyor mu hatta bu araçlara kaskoda yapılmıyor bende merak ettim şimdi

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta sisirmesinden dolayı ağır hasar kayıtlı araçlar pert kayıtlı ile aynı olmuyor mu hatta bu araçlara kaskoda yapılmıyor bende merak ettim şimdi
    Ağır hasar kaydı ile pert kaydı aynı şeyler değil.

Ağır hasar kaydı olan araç sigorta tarafından satışa çıkartılır; satın alan kişi tamiratını yapıp trafiğe çıkabilir ama kasko yaptıramaz.

Pert kaydı olan araç sigorta tarafından 'bu araç tekrar onarılamayacak kadar ciddi bir kaza geçirmiştir, onarılması durumunda bile güvenilmez bu yüzden trafiğe tekrar çıkamaz' gibi nedenlerle eksperin tamamen trafikten men ettiği araçtır. Bu araçlar da satışa çıkarılır sigorta şirketleri tarafından fakat alan kişiler genelde düzgün parçalarını kullanmak için alırlar, tamir edip sürmek için değil.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır hasar kaydı ile pert kaydı aynı şeyler değil.

Ağır hasar kaydı olan araç sigorta tarafından satışa çıkartılır; satın alan kişi tamiratını yapıp trafiğe çıkabilir ama kasko yaptıramaz.

Pert kaydı olan araç sigorta tarafından 'bu araç tekrar onarılamayacak kadar ciddi bir kaza geçirmiştir, onarılması durumunda bile güvenilmez bu yüzden trafiğe tekrar çıkamaz' gibi nedenlerle eksperin tamamen trafikten men ettiği araçtır. Bu araçlar da satışa çıkarılır sigorta şirketleri tarafından fakat alan kişiler genelde düzgün parçalarını kullanmak için alırlar, tamir edip sürmek için değil.
    peki ortadan ekli arabaları nasıl yapıyorlar sanayide kaportacida görmüştüm bunlar ağır hasarlı mi geçiyor o zaman

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ortadan ekli arabaları nasıl yapıyorlar sanayide kaportacida görmüştüm bunlar ağır hasarlı mi geçiyor o zaman
    bu söylediğin bambaşka bir şey.konuyla hiç alakası yok ama yine de cevaplayayım.

vatandaş tek taraflı kaza yapar ve aracı hasar alırsa kaskodan aracı yaptırmaya kalksa otomatikman aracın değeri düşer ve hasar kaydı oluşur. adam iyi niyetli değilse aracı kasko yerine kendi çabasıyla yaptırıp kazasız diye satmaya çalışıyor çünkü aracın değeri o zaman düşmüyor.

ikinci bir alternatifse, adamın kaskosu yok ve mecburen cebinden yaptıracak.

şimdi bu adamlar gidiyor kaportacıya, kaportacı da 'abim bak şurda önden kazalı bir araç var ama arkası tertemiz, senin aracın arkası kötü. sana o aracın arka kısmını alalım direk monteleyelim' diyor. bu şekilde iyi niyetli veya kötü niyetli olarak bir şekilde tamir ediliyor.

bu iş kasko olmadan yapılamaz anlamı taşımıyor. kasko olunca da yapılabilir ama bu aşamaya gelen bir araç genelde ağır hasar kaydı veya pert kaydı aldığı için bu araçlar tamir edilmeden satışa çıkarılır. muhtemelen gördüğün araçta bu şekilde satın alınmış bir araç.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Yanlış bilmiyorsam pert kayıt olayı kalktı diye biliyorum. Artık ağır hasar kayıtlı diye sisteme işleniyor. Tamir edilemeyecek şekilde olanlar ise hurda belgeli olarak satılıyor .Cekme belgeli aliyorsan trafige çıkartırsın ama hurda belgeli ise çıkartamazsın.Once onu netleştir .Eskinin pert i şimdinin ağır hasar kayıtlı olayı.Ben böyle biliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)