Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

BİM ELEKTRİKLİ BİSİKLET SCOOTER Volta Vsc NASILDIR?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir konuyu yorumlarken kendi perspektifimizden bakarak yorum yapmamız çok doğal. Ben Türkiye trafiğinde belirli refleks ve imkanlardan yoksun yaşlı ya da engelli vatandaşların belirli bir hız düzeninin olduğu yollarda bu düşük süratli araçlarla trafikte daha fazla tehlikede olduklarına inanıyorum. Sizin arkadaşınız için konforlu ve ekonomik bir çözüm olabilir bu araç ama sizin arkadaşınızın durumu ve maddi imkanında olan çok az kişi satın alacak bu aracı, çoğunluğu genç ve bedenen sağlıklı alıcılar olacak ve maalesef çoğunluğu trafikte kaza yapacak.
    Hocam yazdiklarinizda haklisiniz, ancak sadece kendi yasamimizi/ortamimizi degerlendirmek konusunda hata yapiyoruz diye dusunurum hep. Atiyorum Aydin/Soke'de sehir icinde 2 teker kullanan adam bizimle ayni hayati yasamiyor, ayni riskleri yasamiyor.

Arac/Amac iliskisi onemli, ben kucuk sehirlerde veya yavas trafikte, evinden isine 2-3km giden adam icin kabul edebilirim ancak daha fazlasi riskli olacaktir, cunku karisik trafige gelince isler degisecek.

Bu arada, bisiklet sinifinda oldugu icin bisiklet yollarini da kullanabilir, bu da bir arti sayilir mi bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    BİM satıyorsa sınırlı bir kesime hitap etmiyordur.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yazdiklarinizda haklisiniz, ancak sadece kendi yasamimizi/ortamimizi degerlendirmek konusunda hata yapiyoruz diye dusunurum hep. Atiyorum Aydin/Soke'de sehir icinde 2 teker kullanan adam bizimle ayni hayati yasamiyor, ayni riskleri yasamiyor.

Arac/Amac iliskisi onemli, ben kucuk sehirlerde veya yavas trafikte, evinden isine 2-3km giden adam icin kabul edebilirim ancak daha fazlasi riskli olacaktir, cunku karisik trafige gelince isler degisecek.

Bu arada, bisiklet sinifinda oldugu icin bisiklet yollarini da kullanabilir, bu da bir arti sayilir mi bilmiyorum.
    Ben de biraz fazla kendi penceremden, bencilce baktığımı kabul ediyorum. Sizin de bu konuda haklı olduğunuz epey taraf var. Ne diyelim, bu aracı kullanan herkesi Allah korusun. Ben korkardım.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu arada, calistigim sirket Bostanci Oto Sanayii'ye cok yakin mesafede, sanayinin icinde 2-3 tane yemek restorani/bufe servislerini elektrikli bisikletlerle yapiyorlar, cunku ucuz, bakim derdi az, yakit masrafi da dusuk, ehliyete ihtiyac yok, vergisi yok, hizli gitmeye de ihtiyaclari yok. Saatte 25km/sa hiz sanayi icinde servis icin fazla bile

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı nereye koyuyor ayaklarını?
    İkisini de yere Çünkü arkadan koşacak. 215watt'dan bahsediyoruz :D 1.5 ampül.

O fiyatada usa'da dağ bisikletine elektrik kiti takıyorlar. Şaka maka 0-100'de çoğu arabadan daha hızlı

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Son zamanlarda elektrikli motosiklet/bisiklet lerle ilgili çok haber yapılıyor. Muhtemelen artık ehliyetsiz binilemeyecek ve farklı güncellemeler yapacaklar...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu arada, calistigim sirket Bostanci Oto Sanayii'ye cok yakin mesafede, sanayinin icinde 2-3 tane yemek restorani/bufe servislerini elektrikli bisikletlerle yapiyorlar, cunku ucuz, bakim derdi az, yakit masrafi da dusuk, ehliyete ihtiyac yok, vergisi yok, hizli gitmeye de ihtiyaclari yok. Saatte 25km/sa hiz sanayi icinde servis icin fazla bile
    Sizin çalıştığınız şirket bu sitede bolca lafı geçen malum sarı site mi yoksa?

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bu motosikletler ne kadar güvenilir diye kendi içimde şüphelerim vardı. Az önce yanan bir elektrikli motosiklet görünce güvenilmez olduklarını tamamen anladım. Markası bu modelle aynı mı bilemem ama korkuttu beni açıkçası. Kapalı garajımda böyle bir ürün olsun istemezdim. Ayrıca bunların bir güvenlik kontrolü, sertifikası falan yok mu acaba. Durduğu yerde nasıl yanabilir bir elektrikli motosiklet?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikletler ne kadar güvenilir diye kendi içimde şüphelerim vardı. Az önce yanan bir elektrikli motosiklet görünce güvenilmez olduklarını tamamen anladım. Markası bu modelle aynı mı bilemem ama korkuttu beni açıkçası. Kapalı garajımda böyle bir ürün olsun istemezdim. Ayrıca bunların bir güvenlik kontrolü, sertifikası falan yok mu acaba. Durduğu yerde nasıl yanabilir bir elektrikli motosiklet?
    Lithium-Ion bataryalarin yanma/patlama riski hep var. Riski azaltmak onemli olan durum. Mesela Tesla araclarindaki bataryalarin altina saglam bir metal koruma yapiyor, sebebi de bataryalarda delinmesini onlemek. Bu metal korumanin arabanin agirligini belirgin duzeyde arttirdigi biliniyor ama adamlar riski gorerek onlem almaya calisiyor.

Baska bir ornek ise; Amerikan Ulusal Havacilik Dairesinin sites (FAA) batarya patlamasi sonucu olusan incident (kaza ya da olay diye cevirebiliriz herhalde) listesi var. Listede ucaga kargo paleti nakledilirken, paletlerden yere dusen kullanilmis laptoplarin yandigi ve yangin ciktigi belirtilen bir olay var mesela, buna gore laptop kullanmayin diyebilir misiniz?

"
    At JFK Airport, a Unit Load Device (ULD) was inadvertently dropped as it was being transported from the warehouse to the tarmac. Shortly after it a package inside of it began to emit smoke and soon after was on fire. The ULD contained several boxes of used laptops."

https://www.faa.gov/hazmat/resources...dent_chart.pdf

Bu arada LPG de tehlikeli, en az bataryalar kadar bence. Trafik kazasina karisan bir ticari taksinin patlayan/yanan LPG tanki haberi vardi, hem de kopru girisindeydi sanirim. Bulursam yazayim

Bu arada, patlayan bataryalara ornek olarak, patlayan/yanan cok sayida hover-board videosu gormustum.

https://www.google.com/search?client...attery+explode
    Jeansque bunu beğendi.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Lithium-Ion bataryalarin yanma/patlama riski hep var. Riski azaltmak onemli olan durum. Mesela Tesla araclarindaki bataryalarin altina saglam bir metal koruma yapiyor, sebebi de bataryalarda delinmesini onlemek. Bu metal korumanin arabanin agirligini belirgin duzeyde arttirdigi biliniyor ama adamlar riski gorerek onlem almaya calisiyor.

Baska bir ornek ise; Amerikan Ulusal Havacilik Dairesinin sites (FAA) batarya patlamasi sonucu olusan incident (kaza ya da olay diye cevirebiliriz herhalde) listesi var. Listede ucaga kargo paleti nakledilirken, paletlerden yere dusen kullanilmis laptoplarin yandigi ve yangin ciktigi belirtilen bir olay var mesela, buna gore laptop kullanmayin diyebilir misiniz?

"
    At JFK Airport, a Unit Load Device (ULD) was inadvertently dropped as it was being transported from the warehouse to the tarmac. Shortly after it a package inside of it began to emit smoke and soon after was on fire. The ULD contained several boxes of used laptops."

https://www.faa.gov/hazmat/resources...dent_chart.pdf

Bu arada LPG de tehlikeli, en az bataryalar kadar bence. Trafik kazasina karisan bir ticari taksinin patlayan/yanan LPG tanki haberi vardi, hem de kopru girisindeydi sanirim. Bulursam yazayim

Bu arada, patlayan bataryalara ornek olarak, patlayan/yanan cok sayida hover-board videosu gormustum.

https://www.google.com/search?client...attery+explode
    Bilgilendirici yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sağ olun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)