Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yüksek hızlarda güven verebilecek uygun fiyatlı kask önerileri?

Motovento
    REKLAM ALANI
    archer14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR
    Dostlar başlıkta da gördüğünüz gibi, yakın zamanda cbr1000rr almayı düşünüyorum, 2000₺ yi çok aşmayacak bir kask önerileriniz var mıdır acaba ? Benim aklımda CMS GTRS 2.0 Race Tech Full Karbon Kask(Fotoğraf aşağıda) var karbon olmasından dolayı fakat emin olamadım sizinde önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Premier dragon evo full carbon. Arailerede bakabilirsiniz
    archer14 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    120km/saat hzla giderken kaza yaparsanız en iyi en pahalı kask bile sizi kurtarmayabilir.
    Ekipman giydim beni korur dememek lazm. Ekipmanlar da anca fıtı fıtı giderken bir dereceye kadar korurlar.
    120km/saat hızla kaza yapınca kurtulmak şans işi.
    Rakaful ve Lazasker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Ben Premier Touran kullanıyorum. Havalandırması yeterli ve çok fazla ses geçirmiyor. Ona da bakabilirsiniz.
    archer14 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    300tl daha koy ve Shoei Qwest al. Hem premium kasktır hemde ses yalıtımı çok güzeldir. Sertifikaları tonla. Bence hiç uğraşma.
    archer14 bunu beğendi.

Merak edip, örnek olması açısından profesyoneller ne takıyor diye araştırdım kısaca. Fazla da uzağa gitmedim. Kenan Sofuoğlu Shoei NXR diye bir kask takıyormuş. 2200 liradan başlıyor.
    archer14 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    80 km/h olacak o. 80 km/h ile ilk teması kaska alırsanız beyin ölümü gerçekleşebilir.
    espresso ve archer14 bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120km/saat hzla giderken kaza yaparsanız en iyi en pahalı kask bile sizi kurtarmayabilir.
    Ekipman giydim beni korur dememek lazm. Ekipmanlar da anca fıtı fıtı giderken bir dereceye kadar korurlar.
    120km/saat hızla kaza yapınca kurtulmak şans işi.
    Orası öyle. Kaza katastrofik bir olay. 50km hızla düşme bile ölümcül olabilir, 200km ile düşme sonrası kalkıp yürünebilir.

Arkadaşın istediğini "Rüzgarda titremeyen, stabil durabilen, ARGE esnasında farklı açılardan rüzgar tüneli testi kullanılmış bir kask" demek istemiştir diye düşündüm ben...

Bayağı farkediyor çünkü. Eski HJC kaskım kötü değildi, SNELL sertifikası vardı, ama rüzgarda çok daha fazla titriyordu. Sonrasında edindiğim ARAİ çok daha stabil. Yüksek hızda kafanızı sağa sola, aşağı yukarı oynattığınızda bile stabil kask. Ki öyle olması için dizayn etmişler, yumurta gibi kask. Çok artist durmuyor ama iyi çalışıyor.

Tavsiyem orta kalite karbon kask almak yerine iyi kalite fiberglass kask almanız olur.

Bu arada Arai'nin bir çok modeli sessiz değil. Zaten uzun süreli sürüşlerde kulak tıkacı kullanırsınız. Havalandırması çok iyi ama. İçi de komple çıkıyor, yıkamak için. Büyük avantaj bu, sonradan anlaşılıyor değeri
    espresso ve archer14 bunu beğendiler.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Shoeilere bir bakın.
    archer14 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Scorpion Exo 2000 air kullanıyorum. Bahsettiğin fiyat aralığındadır halen büyük ihtimal. Kabuğu bildiğim kadarıyla fiberglas kompozittir. Ve en azından bir dönem Motogp'de kullanılmış kasklardandır.
    archer14 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSXR
    Hepinize teşekkürler içlerinden birini seçip alacağım.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı archer14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize teşekkürler içlerinden birini seçip alacağım.
    İnternetten alma, git mağazaya kafana tak çene bağlantısını tak 10 15 dk dursun kafanda. Kafana baskı yapmiyorsa şakaktan arkadan vb al.Yoksa baska marka modele bak. Kaskların farklı formları var.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Orta düzey fiyattaki kasklar ile yüksek fiyatlı iyi kalite dediğimiz kasklar arasınd akoruma olarak çok büyük farklar yok ama konfor farkı çok var. ağırlık, rüzgarda ses yapması, kafada hissettirdiği rahatlık vb. bunlar fiyata yansıyor. Yani konforun rahatlığın da bir fiyatı oluyor belli bir kalite düzeyinden sonra.
    Kesinlikle dükkana gidip kaskları kafaya deneyerek alın. birinin çok kaliteli çok rahat dediği kask size rahatsız gelebilir. Kasklar şekil şekil. Deneyerek almak lazım.

Motosikleti
    Suzuki GSXR
    Hocam oturduğum yerde bu tarz kask satan bir yer yok maalesef, geri iade kabul eden bir internet sitesinden almayı düşünüyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hocam oturduğum yerde bu tarz kask satan bir yer yok maalesef, geri iade kabul eden bir internet sitesinden almayı düşünüyorum.
    Var mı böyle bir şey Türkiye de?

Amerika'da mağaza bile geri almıyor. Yine müşterinin iyiliği için tabii ki.

Varsayalım ki düşürdünüz ve içinde dışarıdan görünmeyen bir hasar oluştu...

Motosikleti
    MT-07
    E-ticaret sitelerinde 14gün içinde koşulsuz iade talebi yapabiliyorsun. Tabiki hiçbir şey üstünden çıkartılmadan. Mesela mağazada kaskı denedin. Kafanı sıktı ve geri bıraktın. Böyle yapacaksan, gönderildiği şekilde kullanmadan deneyip göndereceksen iade edilebiliyor. Zaten giyilen kask belli oluyor. Mağaza onay vermez ise kullanılmış ürün diyip sana geri gönderiyor. Bunu raporlayıp e-ticaret sitesine bildiriyor ve olay kapanıyor.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam millet 2. el kask satıyor Türkiye de sen ne diyorsun Alana alınmaz diyoruz ben baktım çizik yok diyor. Bizde kafalar böyle...
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tiar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edip, örnek olması açısından profesyoneller ne takıyor diye araştırdım kısaca. Fazla da uzağa gitmedim. Kenan Sofuoğlu Shoei NXR diye bir kask takıyormuş. 2200 liradan başlıyor.
    Hah oradan çok uzağa gitmenizi öneririm. Bana uzak Allah'a yakın hesabı...

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300tl daha koy ve Shoei Qwest al. Hem premium kasktır hemde ses yalıtımı çok güzeldir. Sertifikaları tonla. Bence hiç uğraşma.
    Shoei alınacaksa iki alternatif var semirace : NXR prorace : xSirit 3.

Qwest balon gibi kask yüksek hızlar için tasarlanmış bir model değil zaten shoei firmasıda yüksek hızlarda başarılı olsun diye yaptık demiyor. Genelde
    hafif hızlarda touring makinalarda kullanılabilecek bir model. Daha önce hem nxr hem qwerst modellerini 2 sene kullandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Rüzgarda ses yapmayan bir kask bulmanız imkansız. Ses biraz göreceli bir kavram ters rüzgarda herkask ses yapabilir. Konforlu bir kask arıyorsanız bulmak tabiki mümkün fakat günümüzde kask satıcılarının karpuz satar gibi kolay satma hevesi nedeniyle bu sessiz kask muhabbeti çok dillenmiş durumda. Benim sürekli alışveriş yaptığım ve koşulsuz iade veya değişim kabul eden bir site var. Fakat kaskı dış ortamda deneme yaparsanız kabul etmeyeceklerdir. www.motoavm.com bugüne kadar kendime ve eşime çok mont ayakkabı deneyerek sipariş verdim. Hatta bazen 2 ürün alıp olanı tutup olmayanı geri yollayarak iade ettim hatta 20 gün sonra geri yolladığım iade ettiğim ürün bile oldu. Eğer istediğiniz marka model onlarda varsa arayın konuşun iade işini ve koşullarını.

Bir dip not genellikle yarış kasklarında kulakların oradan kaskın arka kısmına doğru çıkan sürekli açık ( kapatılamayan ) havalandırma delikleri ve egzoz çıkışları oluyor. Bu kasklar sessizlik için değil yüksek hızlarda rüzgar akımını dengeleyerek kaskı stabil tutması için tasarlanıyor. Bu nedenle yüksek hızlarda kullanılan yarış tipi kasklar diğer sokak kullanıcılarının kullandığı kasklara göre daha gürültülüdür. Zamanında tecrübe ettiğim ve yorumladığım bir durum. Sizde kaskı elinize alıp havalandırma deliklerini ve kulaklara yakın açık delikler olduğunu görebilirsiniz.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İade edilebiliyor. Satıcı da muhtemelen ürünü tekrar satabilir miyim diye kontrol ediyordur. Gözükmeyen hasarı umursadıklarını sanmam. Oldu ki mağazada sıfır bir kask kazara düştü çizik vs yok sadece darbe aldı. Bu kaskı hiçbir satıcının hasarlı olarak ayıracağını zannetmiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)